Нікотинова залежність — один з видів наркоманії, що виникає, як правило, в результаті вживання тютюну в тій чи іншій формі. По силі звикання нікотин перевершує практично всі відомі важкі наркотики, зокрема ЛСД, кокаїн і героїн, і знаходиться приблизно на одному рівні з алкоголем.

По швидкості звикання нікотин лише трохи поступається героїну, але залишає позаду майже всі інші наркотики, за винятком деяких метамфетамінів. Звикання організму до нікотину відбувається приблизно з 2-3-го прийому. І з кожною новою дозою сила залежності зростає.

 • Постачальник нікотину
 • Фізичний вплив нікотину
 • Психічний вплив нікотину
 • Нікотинова залежність — одна з найбільш важких форм наркоманії. Вплив нікотину на організм є надзвичайно руйнівним і ніколи не проходить безслідно. Основними наслідками тривалого вживання тютюну стають захворювання серцево-судинної системи, онкологічні захворювання і ураження органів дихання. Сила звикання до нікотину така, що відмова від вживання часто стає практично нездійсненним завданням.

  Постачальник нікотину

  Основним і, фактично, єдиним продуктом, що містить нікотин в дозах, здатних викликати звикання, є тютюн і суміші на його основі. Тютюнова промисловість випускає свою продукцію у вигляді тютюну, жувального та нюхального, причому, більша частина припадає саме на курильний тютюн. Вміст нікотину в тютюні настільки високо, що, фактично, робить це рослина отруйним. У 20 грамах висушеного тютюну міститься щонайменше одна смертельна для людини доза нікотину.

  Фізичний вплив нікотину

  Звикання до нікотину відбувається не тільки на психологічному, але і на фізичному рівні. По своїй суті, фізичне звикання являє собою зміну робочих функцій тих або інших органів. Нікотин, як і будь-яке інше наркотичне і токсичне речовина, в першу чергу, робить згубний вплив на головний мозок і дуже швидко викликає виразне порушення його функцій. Ходять чутки, що організм людини сам виробляє нікотин, а при вживанні тютюну, мовляв, секреція нікотину зупиняється, і саме з-за цього у намагаються кинути палити починається нікотинова ломка. Ці чутки знаходяться дуже далеко від істини, так як людський організм ніколи не виробляв нікотин і навряд чи коли-небудь навчиться це робити.

  Нікотин діє на організм зовсім інакше. Він як би обманює людські органи, створюючи у них хибне «думка», що життя організму без нікотину неможлива. Насправді, коли рівень вмісту нікотину в крові знижується і разом з тим знижується ефект його дії, організм просто повертається у своє природне стан. Збільшується чутливість, притуплена дією нікотину, поліпшується зір, слух і смакові відчуття. Але, разом з тим, і виникає так званий «ефект відміни». У цей період організм просто починає лікуватися від проник в нього отрути.

  Психічний вплив нікотину

  Однак, при всьому при цьому, основний тягар нікотинової залежності припадає якраз на її психологічну складову. Поза всяким сумнівом, вживання нікотину викликає своєрідне задоволення, ейфорію і масу постэффектов, більшість з яких все-таки є більш приємними, ніж неприємними. А людині властиво прив’язуватися до всього, що приносить йому задоволення.

  Внаслідок впливу нікотину на рецептори головного мозку, людина, її вживає, швидко звикає до стану наркотичного сп’яніння, і зміна фізичного стану організму в результаті браку нікотину в крові викликає психологічний дискомфорт. Власне, саме цей комплекс впливу на відчуття людини і на його свідомість формує психологічну наркотичну залежність.

  Нікотин діє на людський організм як психоактивний наркотик. Він викликає легку ейфорію і короткочасно підвищує розумову активність. Тим не менш, вплив нікотину на організм украй руйнівно і дуже небезпечно. За кількістю хвороб, викликаних його тривалим вживанням, він перевершує будь-яке інше наркотичне чи токсичне речовина. Але, незважаючи на це, він є єдиним легально дозволених до обігу і вживання наркотиком.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Механізми нікотинової залежності
  Нікотинова залежність
  Нікотинова ломка
  Нікотиновий голод
  Оцінка нікотинової залежності
  Матеріали по темі


  • Нікотин (Nicotine)

   16.08.2016

  • Нікотинова залежність закладена в генах

   15.07.2008

  • Нікотинову залежність можна зменшити, продовжуючи палити!

   25.07.2008

  • нікотинова залежність

   25.10.2008

  • Тест Фагерстрема на визначення залежності від нікотину

   27.08.2016

  • Вплив нікотину на організм людини (серце, судини, легені, плід..)

   29.01.2010