Тютюн викликає швидку й сильну наркотичну залежність і, відповідно, як і при всякому вигляді наркоманії і токсикоманії, у разі браку нікотину в організмі або повну відмову від нього, виникає неминуча нікотинова ломка. Вона тим сильніше, чим триваліша «стаж» споживання тютюну, і являє собою цілком реальні фізичні муки.

Обговорення на форумі

Вся справа в високій наркогенности нікотину. На думку більшості вчених, вона вище, ніж у багатьох опіумних наркотиків, включаючи той же героїн. Невипадково, навіть підсіли на голку, яким інші наркотичні засоби стають «суто фіолетовими», відносно легко відмовляються від алкоголю, але відмовитися від нікотину не можуть.

Скільки триває нікотинова ломка

Перший день

Нікотинова ломка (нікотиновий голод), а, по суті, абсистентный синдром, що починається, як правило, через 30 — 40 хвилин після вживання останньої дози. Для любителя тютюну, втім, ця ломка являє собою легке, але нав’язливе бажання покурити, пожувати або нюхати тютюн. Приблизно через дві години виникає стійке відчуття дискомфорту, а через шість — вісім годин — занепокоєння, дратівливість, нездатність сконцентруватися.

Апогей

Перші ж симптоми «справжньої» ломки, при якій людина починає відчувати справжні фізичні муки, виникають лише на наступний день і досягають свого апогею приблизно на третій чи четвертий день з моменту відмови від нікотину. У цей час у людини в голові превалюють лише дві думки: «А може все-таки закурити?» і «Як би не закурити!» Чоловіки стають дуже дратівливими, нестриманими і люто реагують на будь-яку дрібну неприємність. Жінки, як правило, переносять ломку дещо легше, однак, дратівливість і пригніченість їх теж не обходять стороною. Настає загальна депресія, під час якої частенько відвідують думки суїцидального характеру.

Перший місяць

Після того, як кульмінаційний момент проходить, настає досить швидке покращення, хоча, треба відзначити, бажання покурити (пожувати, понюхати), не зникне до кінця і через місяць. Але загальне самопочуття людини навіть стає істотно краще, ніж до початку абсистентного синдрому. До кінця першого тижня організм починає інтенсивно очищатися від нікотину та наслідків його вживання. У цей момент у людини може виникнути неприємний присмак у роті, який проходить приблизно через місяць, вранці можливе досить велике відділення мокротиння.

Також, в перший місяць нікотинової ломки можливі загострення хронічних захворювань, підвищується ризик підхопити застуду. В цілому ж, до кінця першого місяця людині вдається практично повністю позбавитися від фізичної нікотинової залежності, але от психологічна залежність ще дуже і дуже сильна. Втім, це вже не стільки наслідки вживання нікотину як такого, скільки рефлекторний ефект покурити-пожувати-понюхати.

Примітка

Судячи за останніми дослідженнями, ні про якому високому адиктивній потенціал нікотину і мови йти не може. Насправді, нікотин слабоаддиктивен, і основну наркогенную навантаження несуть супутні нікотину речовини. Зокрема, ацетальдегід, анабазин, норникотин, анатабин і котинін. Детальніше http://www.nature.com/npp/journal/v30/n4/full/1300586a.html

Незважаючи на те, що в перший місяць проходять практично всі симптоми нікотинової ломки, ризик повернутися до вживання нікотину в цей період найвищий. В цілому ж, тяга до нікотину зберігається приблизно рік, а в деяких випадках може перевищити і дворічний поріг. Однак слід знати, що через два роки після відмови від нікотину, організм повністю звільняється від звикання і частково відновлюється після руйнівного впливу цього наркотику на організм.

Як полегшити нікотинову ломку?

Існує безліч варіантів полегшення нікотинової ломки. Серед них: насіння, сирні палички, монпасьє і д. р. Все це перераховано в народні способи боротьби з курінням. Так-же можна спробувати пройти курс з допомогою лікарського засобу Табекс. Обговорити все це можна у відповідній темі на форумі.

Детальніше ознайомитись з усіма прояви нікотинової ломки ви можете в нашому Календарі кидає палити”.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Нікотин
Нікотинова ломка
Нікотинова абстиненція
Оцінка нікотинової залежності
Матеріали по темі


 • Нікотин (Nicotine)

  16.08.2016

 • Снюс

  07.08.2007

 • Тютюн

  13.02.2018

 • Інсектициди

  27.08.2007

 • Котинін

  09.09.2007

 • Поради кидає

  06.04.2008