Жовті нігті на кінцях пальців, тримають сигарету — видима частина айсберга. Поширена помилка, що нігті курця жовтіють від нікотину — дійсно оману. Жовтизну викликає і нікотин, в’їдаються в пори, але це і ознака хронічної інтоксикації печінки і жовчного міхура.

Як дериват шкіри, нігті відображають загальний стан організму, і на прикладі нігтів курця можна побачити, як хронічна інтоксикація впливає на організм. Ламке і сухе нігті свідчать про нестачу харчування у верхніх шарах шкіри.

Борозни і тріщини на нігтях найчастіше виникають при систематичної нестачі вітамінів, заліза — що дуже характерно для курців. Повітряні кишені під нігтями — ті, що проявляються у вигляді білих плям — також наслідок авітамінозу та нестачі мікроелементів.

Типовий вигляд нігтів — у формі годинних стекол — свідчить про розвиток патології в легенях, серці, судинах печінки, а якщо при цьому нігті бліді або синюваті — то можна говорити про системну нестачі кисню в зв’язку з вираженістю патологічного процесу. Це помітив ще Гіппократ, і цей симптом носить його ім’я.

Нарешті, сухі нігті(їх сушить дим і тепло сигарети) відкриваю дорогу мікротріщин, в яких люблять селитися грибки — і, перш за все оніхомікоз.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Здоров’я курця
Нігті курця
Матеріали по темі


 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Відповідь Большакову Олександру Андрійовичу “Шукаю лікаря-Ткач Леонід Михайлович”

  08.10.2010

 • Обличчя курця

  16.06.2011

 • Бронхи і куріння

  16.06.2011

 • Мова курця

  16.06.2011

 • Очі курця

  16.06.2011