Кожен курець, який намагався прожити хоча б день без заповітної димлячої палички-виручалочки, прекрасно знає, що таке нікотиновий голод. Цей мучитель в оксамитових рукавичках підбирається до своєї жертви нечутно, поволі. У його арсеналі немає розпечених кліщів і електрошоку, але ефективність його роботи нітрохи не гірше, ніж у будь-якого ката. Так само вірно він наводить «піддослідного» до повної капітуляції і готовності зробити все що завгодно за ковток нікотину.

Нікотиновий голод – головна проблема всіх, хто кидає палити. Начебто і нічого не болить, оточуючим не зрозуміти твоїх мук і вони відверто вважають їх дурощами. А ти невпинно наближаєшся до тієї позначки, за якою самосвідомість і воля відключаються геть – і залишаєшся один на один з єдиною думкою. Який? Знає кожен курець.

Лікарі і психологи всього світу намагалися вирішити проблему нікотинового голоду (синдрому абстиненції, якщо виражатися науковими термінами). Багато хто прийшов до висновку, що є сенс тимчасово приймати якісь никотинсодержащих засоби, що забезпечують курцеві якщо не звичний високий, то хоча б якийсь мінімальний рівень нікотину в крові, поступово знижуючи його до повного відвикання. Це все-таки не такий шок, як моментальне кидання.

Електронні сигарети, власне, з тієї ж «серії» — більшість з них містять заповітний нікотин у більшій чи меншій кількості. Відміну від тютюнопаління в тому, що організм отримує очищений від шкідливих домішок і продуктів горіння нікотин при повної імітації куріння.

Але, якщо вірити противникам цього методу (в числі яких і знаменитий Аллен Карр), він не рятує від шоку, а тільки провокує хронічний стрес! Дійсно, курцеві буде постійно здаватися, що йому мало. У підсумку він і не кине курити, по суті, та ще й буде в цей час знаходиться в стані постійного роздратування – рівень нікотину занадто низький для насичення, але недостатній для відвикання.

Та й, як справедливо зауважує Аллен Карр, є якийсь елемент маячні в ідеї регулярно підгодовувати наркомана нехай маленькою, але все ж дозою наркотику. Але… чи готові ви кинути палити одразу й назавжди? Ось в чому питання…

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Аллен Карр
Електронне куріння
Альтернатива сигарет
Матеріали по темі


 • Жувальний Тютюн (Снюс)

  28.06.2007

 • Помер Аллен Карр

  29.11.2006

 • Розроблено унікальний метод боротьби з курінням за допомогою «електронної сигарети»

  11.07.2007

 • Вибір способу відмови від куріння

  14.08.2016

 • Снюс – гідна альтернатива, якщо не можна диміти

  07.08.2007

 • Шведський снюс і підхід зниження шкоди в контролі над тютюном

  07.08.2007