Стоматологам давно відомо стан, зване небо курця або нікотиновий лейкокератоз неба — поява на небі вогнищ щільного епітелію білого кольору, що чергуються з точками червоного кольору.

Це порушення процесу клітинного росту, яке розвивається під дією високих температур і шкідливих компонентів тютюнового диму. В таких умовах клітини слизової не в змозі пройти повноцінний цикл росту і дозрівання, і замість специфічних клітин утворюються кератоциты — щільні рогові клітини.

Кератоз сприяє запалення слинних залоз — вони буквально змушені пробиватися на поверхню уплотнившегося шару. І червоні точки — ні що інше, як запалені слинні залози. Починається нікотиновий кератоз з почервоніння слизової оболонки неба, яке особливого помітно відразу після куріння.

З часом почервоніння стає постійним, розвиваються невеликі вогнища кератозу, згодом зливаються. Хронічне запалення в осередках кератозу призводить до заращению продихів проток, виділення слини зменшується, небо сохне, покривається складками, тріщинами, які виразкуватись, стаючи джерелом хронічної інфекції.

Лікування неба курця ефективно лише при повній відмові від куріння.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Небо курця
Здоров’я курця
Матеріали по темі


 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Відповідь Большакову Олександру Андрійовичу “Шукаю лікаря-Ткач Леонід Михайлович”

  08.10.2010

 • Обличчя курця

  16.06.2011

 • Бронхи і куріння

  16.06.2011

 • Мова курця

  16.06.2011

 • Очі курця

  16.06.2011