Екранна красуня елегантним жестом дістає цигарку, троє чоловіків улесливо підносять їй запальнички… чи Не про це мріє дівчинка-підліток, пробующая курити в перший раз, кашляющая і задыхающаяся і незважаючи на всі наполеглива?

Через кілька років – не зараз! – вона усвідомлює, що для залучення чоловічої уваги зовсім не обов’язково було тягнутися за цигаркою, а поки..

Більшість 15-17летних починає курити, бажаючи виглядати старше і сексуально привабливіше, попавшись на легенду, яка розвивається масовою культурою та виробниками тютюну. Мама, говорить дочці: «Через п’ять років ти усвідомлюєш, наскільки тобі це було не потрібно», сприймається як ворог номер один, не розуміє твоїх проблем.

А через п’ять-десять років, дивлячись у дзеркало на пожовклі зуби і сірувату шкіру, діва усвідомлює, як права була мама, і мріє позбутися від сигарети. Не тут-то було! Тютюнові концерни подбали про те, щоб почав палити одного разу ніколи не розпрощався з придбаним «знанням»: добавки, що містяться в деяких популярних марках сигарет, по-перше, полегшують страждання нервових, хворих і знедолених, а по-друге, викликають дуже швидке звикання нарівні з наркотичним(набагато сильніше, ніж марихуановое!).

У знятому в 1999 році за мотивами реальної історії фільмі «The Insider» описується, як корпоративна Америка використовує всі можливі засоби, щоб зберегти у нічого не підозрюють споживачів звичку, приносить тютюновим компаніям мільярдні прибутки. Описаний випадок став сенсацією, люди дізналися правду, але… вони продовжують палити! Для мене немає нічого більш принизливого, ніж виконувати волю тютюнових магнатів. З цієї позиції зворотна сторона куріння– залишатися собою.

Багато хто відзначає, що сигарети заспокоюють, але варто одне одного? Може, іноді простіше і безпечніше випити валер’янки і мультивітаміни? Давайте розглянемо плюси і мінуси куріння тютюну.

Плюси: заспокоюють нерви, допомагають скоротати час, відчувати себе впевненіше.

Мінуси: наліт на зубах(необхідність регулярного дорогого клінічного вибілювання), темні кола під очима(від погіршення циркуляції крові), поганий запах з рота(для жінки особливо неприпустимий), від волосся/одягу/особистих речей, проблеми з некурящими близькими, слабкі легені, уповільнене загоєння ран і відновлення всіх тканин організму, труднощі під час вагітності та годування малюка(якщо ви хоч трохи замислюєтеся про його здоров’я), нервозність в ситуаціях, коли куріння заборонено або неможливо.

«А я все одно курю», — радісно заявляє мені краснолицый попутник в літаку. «А замість штрафу відбиваюсь парою анекдотів і посмішкою стюардесі. За це я і люблю Аерофлот!» У літаках більш цивілізованих авіакомпаній, думаю, у нього цей номер не пройшов би: палити заборонено навіть в туалетах!

«А навіщо Ви курите?» — вопрошаю я. Навіщо? – ось тема, яка мене з того дня, коли я вперше усвідомила, наскільки мені неподобається сигаретний дим. Дивлячись в нескінченність, він відповів: «нудно!»

Що робить людина, якій нудно? Курить, їсть і дивиться телевізор. А там – ковбої Мальборо, скачуть по просторах своєї чудесної країни, куди, за їх запевненням, кожен може потрапити, варто тільки затягнутися і прикрити очі… Хоча мені, наприклад, дивлячись на безкраї простори американських каньйонів, менше всього хочеться курити. Думається, цей мужик, напевно, з розуму зійшов? Адже мені, наприклад, в подібній ситуації хочеться вдихнути свіже повітря на повні груди, здоровими, сильними легкими… А вам?

У багатьох паління пов’язане з природними проявами життя: після ситного обіду, під коньячок, під чашку міцної кави, або, вибачте, сидячи у відхожому місці. З останнього приводу народна мудрість навіть створила дуже ємне вираз.

Різні бренди, рекламуючи себе, намагаються пов’язати свій товар з якоюсь традицією: зустріч з друзями і пиття пива. Весілля друзів і дзвінки по мобільному телефону. Клубна вечірка і сигарета. Часто в клубі або кафе рука мимоволі тягнеться в сумочку: в накуреній атмосфері важко залишатися собою, навіть якщо ти вже тиждень героїчно живеш без сигарети.

Але незважаючи на величезну кількість курців і настирливу рекламу, не всі згодні шкодити здоров’ю за свої ж гроші, і серед них – як не дивно – політики. Законами багатьох країн, наприклад, Сінгапуру, нагадує діамант найчистішої води, передбачені величезні штрафи(SG$500) за куріння в громадських місцях і на вулиці або за кинутий на землю недопалок. У нашій країні, думаю, до цього теж прийдуть, хоча нескоро – поки ми не навчилися думати на майбутнє, але у нас все ще попереду! Боротися зі злом поодинці під силу далеко не кожному воїну здорового глузду. Разом ми побудуємо місто. Навіть якщо кожен принесе лише по цеглинці.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Плюси від куріння
Матеріали по темі


  • King’s College: Куріння корисно для здоров’я

    14.07.2008

  • Користь від куріння сигарет

    03.05.2014