В результаті куріння падає репродуктивна здатність. Куріння під час вагітності загрожує шкідливими наслідками для плода. Воно підвищує ризик мимовільного аборту, смерть плода та новонародженого, синдрому раптової дитячої смерті. Якщо куріння приєднується до інших чинників ризику, то ризик несприятливого результату вагітності різко зростає.
Віддалені наслідки куріння під час вагітності — затримка фізичного розвитку і затримка розумового розвитку дитини. У жінок, що палять, діти при народженні важать в середньому на 170 г менше, ніж у некурящих. Ймовірно, це результат зниження кровообігу в плаценті та матці.

Мимовільний Аборт

Хромосомні аномалії — основна причина мимовільних абортів.

Хромосомні аномалії є щонайменше у 10% запліднених яйцеклітин та у 5-6% плодів. Зазвичай хромосомні аномалії викликають самовільний аборт на 8-11-й тижня вагітності, а також можуть бути причиною пізніх мимовільних абортів і мертвонароджень.

Трисомія (47 хромосом) — найбільш поширене хромосомне порушення, що викликає ранній самовільний аборт, за ним слідують моносомия (45 хромосом) і триплоидия (69 хромосом).

Втрата Y – або другої Х-хромосоми істотно порушують розвиток організму. Якщо це не призводить до мимовільного аборту, то у новонароджених (завжди — дівчаток) виявляють симптоми синдрому Тернера.

Іноді хромосомні аберації виявляють у зовні здорових людей — при безплідді, звичних аборти або коли у них народжуються діти з вродженими вадами.

Синдром раптової дитячої смерті

Синдром раптової дитячої смерті — раптова смерть від народження до 6 міс.

Причин зміни дихальної функції кілька:

 • уві сні падає тонус м’язів, розширюють верхні дихальні шляхи, тому погіршується прохідність і збільшується опір останніх;
 • знижується чутливість дихальної системи до РСО2 і РО2;
 • відсутній стимулюючий вплив, який чинить на дихальний центр стан неспання;
 • сповільнюється метаболізм.
 • Крім того, у сні пригнічує кашльовий рефлекс.

  Всі ці фактори відіграють роль у патогенезі синдрому раптової дитячої смерті.

  Розумова відсталість

  Загалом розумова відсталість більше поширена серед чоловіків, ніж серед жінок, а при сімейний характер захворювання вона характерна переважно для чоловіків. У деяких сім’ях розумова відсталість успадковується як Х-зчеплений ознака. Відомо кілька таких захворювань.

  Найпоширеніше з них — синдром ламкої Х-хромосоми, для якого характерні розумова відсталість, своєрідні риси обличчя і макроорхизм. Захворювання можна виявити цитогенетичними методами. Зазвичай в невеликій частині метафазных клітин хворого на кінці довгого плеча Х-хромосоми (Xq28) є так званий ламкий ділянку. Хроматин у цьому ділянці деконденсирован, а «ламкість» обумовлена ампліфікацією тринуклеотида ЦГГ. У нормі кількість повторів в цій ділянці — від 2 до 50, а у хворих воно зростає до 200 і більше. Вважається, що ця ампліфікація порушує функцію сусідніх генів, в результаті чого і розвивається захворювання. Зараз цей синдром діагностують з допомогою молекулярно-генетичних методів.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння