Коли в життя нашого народу міцно увійшов тютюн (за що «спасибі» імператору Петру Першому), напевно, саме тоді і виникли народні способи лікування тютюнової залежності. Наші прапрабабусі і прадіда, по всій ймовірності, знали толк в тому, як витягти людину з тютюнового полону.

Тоді ще ніхто і гадки не мав про всяких нікотинових жуйках і лейкопластырях. Від куріння звільняли тим, що завжди було під рукою. Правда, за своєю жорстокістю та витонченості ці способи могли б дати фору інквізиторським тортурам, але зате і ефективність була практично стовідсоткова.

Власне, методи боротьби з курінням, що практикувалися в минулому, більше походили на хитрощі. В кмітливості і винахідливості нашим предкам вже точно відмовити було неможливо. Варто відзначити і природне походження цих антитютюнових інструментів. Наприклад, коли нашим бабусям набридало нюхати тютюновий дим, що лунав нашими дідусями, вони без докорів совісті підмішували в тютюн або махорку шерсть або пташине пір’я.

Після першої ж затяжки такої вибухової суміші у курця починалася жорстока блювота і страшні головні болі, які могли тривати потім кілька годин. Після подібного «перекуру» відбивало бажання затягтися надовго, а найчастіше – назавжди. Правда, якщо наші дідусі дізнавалися, хто подбав про їхнє здоров’я таким манером, справа могла закінчитися тяжкими тілесними…

Звичайно, крім таких партизанських способів, існували й більш гуманні народні засоби від куріння. Приміром, наші предки частенько використовували як народного засобу звичайний сік лопуха. Для приготування зілля треба змішати сік лопуха з водою або картопляним соком у співвідношенні 1:1 і приймати на ніч протягом двох тижнів. Це чудодійне питво через тиждень-іншу виробляє страшна відраза до нікотину. Правда, сам лопух треба збирати до цвітіння, а сам сік треба тиснути з стебел та коренів.

Ще непогано допомагає відвар вівсяної. Готувати його треба так:

Візьміть дві ложки вівса, залийте однією склянкою крутого окропу, два рази доведіть до кипіння. Наполягати потрібно не менше години, відцідити і пити по третині склянки 4 — 5 разів на день протягом 3-4 тижнів. Сильно знижує тягу до куріння, а потім виробляє відразі до тютюнового диму.

Якщо ви вирішили спробувати народні засоби від куріння, то вам не завадить знати декілька хитрощів. Якщо ви вирішили кинути курити або нещодавно відмовилися від куріння, то постарайтеся на перший тиждень відмовитися від усього, що у вас асоціювалося з курінням. Наприклад, якщо ви любили палити за чашкою кави, то відмовтеся від кави. Приберіть з очей геть усі попільнички, запальнички, порожні пачки від сигарет або тютюну.

Ще краще – змінити на пару тижнів обстановку або виїхати на природу, подалі від магазинів. Якщо вже зовсім стане несила – спробуйте пожувати жувальну гумку, гілочку черемхи або якого-небудь плодового дерева. Цілком підійде і береза, вільха, осика. Постарайтеся обмежити себе у м’ясі, копченій рибі і ні в якому разі не вживайте алкоголь. Так-же можу порадити прочитати статтю зі списком продуктів які бажано включитьв свій раціон, під час кидання палити.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Народні способи відмови від куріння
Матеріали по темі


 • Кидаємо палити за допомогою імбирного пива

  03.02.2008

 • Відвар з вівса від куріння

  01.11.2015

 • Корінь аїру від куріння

  20.12.2008

 • Оман від куріння

  20.12.2008

 • Чебрець (чебрець) від куріння

  20.12.2008

 • М’ята від куріння

  20.12.2008