В кінці сімдесятих тютюнова промисловість переживала критичний момент, так як вже була очевидна зв’язок між курінням і раком легенів. Саме тоді у Великобританії агентством Campbell-Johnson було підготовлено доповідь, деякі положення якого явно призначалися тільки для внутрішнього вживання і стали відомі тільки зараз, повідомляє El País.

«Тютюн відіграє соціальну функцію, скорочуючи число літніх людей-утриманців, яких змушена утримувати економіка», — цитує документ видання. Сам автор доповіді визнає, що, зрозуміло, цей аргумент не можна використовувати публічно, в той же час зазначаючи: «Із загальним збільшенням тривалості життя нам потрібно щось , щоб люди вмирали. Рак, який вважається хворобою багатих і розвинених країн, повинен зіграти роль війни, бідності і голоду». Тому, продовжує автор доповіді, треба скористатися тим, що люди вважають куріння чимось приємним, хоча це і небезпечна звичка.

І якщо медична оборона тютюну в 1978 році, коли писався доповідь вже була повністю зломлена, залишалася ще соціальна битва. «Тютюновий дим може не подобатися, і нездатність курців враховувати думку інших — один з основних чинників, з-за яких цю звичку засуджують», — йдеться в доповіді. Для боротьби з цим автори доповіді пропонують створити «кодекс поведінки курця», щоб він виглядав не «невротиком і смердючим маргіналом», а «екстравертом і товариською людиною». Ще один метод боротьби — створення «з благословення тютюнової індустрії» асоціацій курців для відстоювання права курців на вільний вибір і захисту їх від несправедливої дискримінації і обмеження їх прав насолоджуватися тютюном.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Рак легенів
Матеріали по темі


 • Рак легенів (рак легені)

  16.08.2016

 • Легені курця

  08.10.2007

 • Ковбой Мальборо

  23.11.2008

 • Ризик захворіти на рак

  27.12.2008

 • У США від раку горла помер “Winston Man”

  04.03.2009

 • NNAL – речовина викликає рак легенів

  21.04.2009