Характерний наліт курця(мова йде про наліт на зубах) – ще один негативний наслідок від куріння. Це ще один фактор, що сигналізує про необхідність переглянути свої звички і подумати про те, щоб назавжди покінчити із згубною звичкою і почати піклуватися про своє здоров’я, адже зуби не волосся не відросте. Так що ж таке наліт курця і як з ним боротися?

Обговорення на форумі

Навіть неозброєним оком зуби курця дізнатися досить легко, по специфічному нальоту на їх поверхні і кольору зубної емалі. Але при найближчому розгляді, якщо буквально заглянути курцеві в рот, то можна побачити так само наступні характерні проблеми:

 • наявність темно-коричневого пігментованого нальоту в області шийки зуба;
 • недостатня зволоженість десни;
 • болючий блідо-рожевий колір слизових оболонок;
 • неприємний запах з рота;
 • і можливо навіть запалення тканин пародонту.

Помилково вважати, що наліт курця – це виключно косметологічна проблема. Негарний колір ваших зубів – це тільки початок всіх стоматологічних проблем.

Відсутність системи профілактики, а також спеціального професійного догляду за проблемними зубами може з великою ймовірністю стати причиною серйозних захворювань порожнини рота.

Як утворюється наліт

Однією з основних причин активного зміни кольору зубної емалі і утворення нальоту курця фахівці вважають високий вміст хімічних речовин у сигаретах, таких як дьоготь, нікотин, фенольні та аміачні сполуки.

При утворенні та поглинанні тютюнового диму шкідливі сполуки осідають на зубної поверхні, при цьому утворюючи досить міцне з’єднання, що має негарний жовтий або коричневий відтінок.

У першу чергу уражається область шийки зуба (перехід зубної коронки в корінь). Це місце мало задіяні в процесі жування і крім цього погано очищається з допомогою зубної щітки.

Варто відзначити, що погіршення стану зубів при курінні настає в будь-якому випадку. Однак період прояви зовнішнього косметичного дефекту залежить від способів догляду за порожниною рота і зусиль курця, доданих до дотримання правил гігієни.

Як позбутися

Ви курите і стан, а так же колір зубів залишають бажати кращого? Якщо на даний момент все ще недостатньо сили волі для того, щоб почати здоровий спосіб життя без шкідливої звички, то вибрати найбільш ефективний спосіб боротьби з нальотом курця можна вже зараз.

Це може бути:

самостійне відбілювання зубів в домашніх умовах з використанням народних методів;

боротьба з нальотом з допомогою покупних засобів по догляду за порожниною рота

професійна стоматологічна допомога.

Народні рецепти

Якщо ви вирішили позбутися від зубного каменю і нальоту за допомогою народних засобів, то можна скористатися одним з наступних рецептів:

Медове полоскання.

Розчинити 1 ст. ложку бджолиного меду в 1 ст. кип’яченої води. Проводити полоскання отриманим теплим розчином рекомендується кожен вечір перед сном протягом декількох місяців.

Масаж кухонною сіллю.

Час процедури – 3 хвилини, тривалість курсу – кілька місяців. Кількість чисток необхідно поступово скорочувати починаючи з третього тижня. Профілактично достатньо проводити такий масаж 1 раз в тиждень.

Горіхове полоскання.

Жменя свіжих гілочок і кори волоського горіха залити 1 ст. холодної води, прокип’ятити протягом чверті години. Використовувати 2-3 рази в день, полоскати рот кожного разу протягом 5 хвилин.

Засіб для чищення.

В баночку з зубним порошком “Відбілюючий” додати трохи соди і 1 чайну ложку дрібної морської солі, а так само 2-3 товчені таблетки активованого вугілля. Застосовувати замість звичайної пасти.

Підібрати найбільш оптимальний спосіб очищення зубів від некрасивого темного нальоту, можна тільки спробувавши ці та інші народні способи. Основа успіху такого лікування – терпіння і регулярне, а найголовніше тривале використання.

Покупні засоби для домашнього використання

Стрімкий темп життя і постійний брак часу часто призводять до неможливості використання методик, що потребують тривалого застосування. Ефекту хочеться досягти дуже швидко.

Для задоволення таких потреб індустрія косметології пропонує цілі серії спеціальних засобів. Судячи з реклами, за короткий час в домашніх умовах ефективну допомогу нададуть спеціальні пасти для курців, такі як R. O. C. S Кава і тютюн, LION Zact Smokers (Японія), SMOKA Pink, Sept (Японія), Plus The White Smokers Whitening (США), а так само гелі та системи домашнього відбілювання.

Результату від використання таких коштів домогтися можна, однак під великим питанням залишається тривалість і стійкість такого ефекту, а також його безпеку. Щодо ефективності і безпеки добре себе зарекомендувала паста японського виробника Zact Smokers (LION)

Але будьте пильні, якщо ви все ж вирішили довіритися способу видалення нальоту курця за допомогою засобу, придбаного в супермаркеті, зверніть увагу на оригінальність продукції, термін придатності, а також склад.

Професійне відбілювання зубів в клініці

Найбільш ефективним і безпечним способом видалення нальоту курця є професійна чистка, яка проводиться в умовах стоматологічних клінік.

Підтвердження того, що вам дійсно запропонована допомога професіонала, ви можете отримати після зовнішнього огляду та співбесіди у стоматолога-терапевта.

У клініці наліт курця можна видалити наступними способами:

Механічний – зняття зубних відкладень за допомогою ручного або апаратного методу. Ручну чистку професіонали проводять кюретами і скейлером. Апаратне зняття нальоту здійснюється повітряно-абразивним, звуковим або ультразвуковим апаратом.

Хімічний – розм’якшення нальоту і зубного каменю слабкими розчинами кислот. Такий спосіб найчастіше доповнює механічну професійну чистку. Процедура виконується за наступним алгоритмом:

 • на зубну емаль наноситься спеціальний хімічний засіб;
 • після змивання препарату наліт видаляється механічним методом;
 • поверхня шліфується, полірується спеціальними професійними пастами;
 • поверхня зуба покривається фторвмісними препаратами (лаком або гелем).

Комбінований – поєднання механічного та хімічного способу.

Профілактика

Основним способом профілактики появи нальоту курця є щоденний гігієнічний догляд за зубним рядом і порожниною рота. З цією метою стоматологи так само рекомендують курцеві спеціальні зубні ополіскувачі, гелі та пасти, які підходять саме його зубах.

Звичайно професійна допомога завжди більш ефективна і надійна, але правильний догляд за зубами забезпечить курцеві мінімізацію розвитку стоматологічних проблем і позбавить від істотних витрат, необхідних для лікування вже запущених станів.

Якщо у вас є свій рецепт як позбутися від нальоту курця і характерного запаху з рота, або ви залишилися задоволеним/не задоволеним яким-небудь з покупних коштів, залишайте свої відгуки та коментарі, вони допоможуть іншим визначитися з вибором.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Народні рецепти
Поради
Запах з рота
краса
Матеріали по темі


 • “Хімія” тютюну і організм

  02.07.2007

 • Нікотинова жовтизна

  18.07.2007

 • Запах з рота. Як від нього позбавитися?

  04.08.2007

 • Запах з рота: розпізнати і знищити

  10.08.2007

 • Заяча губа

  04.09.2007

 • Книга для позбавлення від тютюнопаління

  03.11.2008