Вельми цікавий розбір книги Аллана Карра «легкий спосіб кинути палити»: Після двотижневої перерви, я знову став палити(я про це вже писав). Минулого разу я не дочитав книгу до кінця. Залишалося зовсім небагато, і мені здавалося, що я і так зрозумів в чому, як кажуть, фішка. Я кинув, не курив два тижні, але потім почав. Як зазвичай думають курці намагаються кинути палити і протрималися кілька днів або тижнів: «Ну, одна сигаретка мені не зашкодить» або «Ну, затянусь разок, щоб зрозуміти, що тепер у мене дійсно немає залежності». Ось і затягнувся…

Сесія закінчилася. Безсонні ночі і нескінченне почуття страху(сесія в цьому семестрі видалася нелегка) припинилися. На вихідних я почав знову читати книгу. Сьогодні я дочитав її до кінця, сходив на лоджію і викурив останню сигарету. Викинув попільничку. Викинув пачку з запальничкою. Все, я ВІЛЬНИЙ!

Поки читав, робив записи(так, у мене є така звичка, і, як мені здається, не згубна ;-)) по ходу читання. Ось, що у мене вийшло:

 • Гроші, витрачені на куріння. Карр розповідає, що за життя курець «прокуривает»(вибачте за тавтологію) ціле стан. Як я вже писав, до жителів Росії це особливо відноситься. Я розмовляв з батьком одного. Його батько курить вже 37 року. Почав він 13. Він курить сигарети, які продаються в магазині за шість рублів(наскільки я пам’ятаю). Його дружина працює на тютюновій фабриці і купує йому сигарети за три або чотири карбованці. Уявляєте? Пачка – 3-4 рубля! За його бюджету витрати на сигарети не сильно вдаряють, тому ця виверт Карра з ним відбувається. До того ж, стан накопичується поступово, тому навіть сигарети за 30-40 рублів по кишені вдаряються не сильно. Це щось з серії експериментів, «якщо ви будете з 20 років відкладати по 200 доларів в місяць і вкладати гроші в пайові інвестиційні фонди, то до 40 років ви станете мільйонером». Але на практиці важко зберегти ці гроші і не витратити їх на свою мрію. 😉
 • Книга для завзятих курців. Так, мені так здалося. Велика частина написаного звернено саме завзятим курцям, тим, хто курить вже не один рік і тим, у кого є дике бажання кинути. Підлітки, що тільки починають палити, знаходяться на стадії експерименту. Їм цікаво.
 • Час, витрачений на куріння. Дивно, але Карр нічого не сказав про часу, витраченого на куріння. Приміром, одна сигарета – 5 хвилин(якщо ти не в курилці і не зав’язалася довга розмова, як це інколи буває). 20 сигарет в день – майже дві години в добу. По-моєму, не дуже мало – 2 години 24.
 • Паління + алкоголь. Практично не побачив зв’язки алкоголю і куріння. А зриваються всі, як правило, саме, коли вип’ють. Карр пропонує після того, «як ви выкурите свою останню сигарету»(цю фразу можна побачити кілька десятків разів), взяти відпустку і поїхати куди-небудь відпочити. Туга – раз. Алкоголь(як же відпочинок без алкоголю) – два. Кинути палити не вийде…
 • Переваги куріння. Глава названа «Переваги куріння» виявилося порожньою. Протягом всієї книги Карр каже, що куріння немає не однієї позитивної сторони. Але, мені здається, у куріння є плюси. А ви як думаєте?
 • Стрес і куріння. Як пише Карр, куріння не знімає стрес. Він каже, що після чергової сигарети під час стресу з’являється лише дике бажання отримати чергову дозу. Стрес як був, так і залишається. Але мені відразу згадався уривок з кінофільму «Майор Пейн», де головний герой хотів зламати палець хлопчині, який боявся уколу через біль, біль зникла. У цьому випадку також: бажання отримати чергову дозу замінює причину стресу.
 • Переклад. Якщо знаєте англійську, краще читати оригінал. Мною і деякими іншими людьми були помічені деякі неточності і протиріччя.
 • Син і батько. Коли Карр був підлітком, він бачив, як його батько і сестра багато курили. Він бачив, як вони страждають і хворіють через куріння. Та це не завадило мені почати палити, палити багато, — пише Карр. Я спробував згадати кілька своїх друзів і знайомих, чиї батьки курять. Всі вони виявилися некурящими.
 • Книга — трамплін. Якщо у вас немає сильного бажання кинути палити, можете навіть не починати читати книгу. Не допоможе.
 • До речі, під час читання книги я помітив, що у мене і справді з’являлося деякий відразу до цигарок. Особливо, після слів отрута, дим, моноксид вуглецю, смоли, тисяча шкідливих речовин, рак…

  Взагалі, вся система Карра(зокрема, його книга побудована, як я зрозумів, на наступному: спочатку він переконує людину не палити деякий час, після чого переконує не робити не однієї затяжки, після того, як у людини вийшло не палити кілька днів(це не дуже складно).

  Посилання по темі:

 • Рука курця(Розбір книги Аллена Карра)
 • ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння