Ангіна або гострий тонзиліт – це гостре інфекційне захворювання, що викликається різними патогенними мікроорганізмами, вражаючими піднебінні мигдалини. Ця хвороба-одне з найбільш частих простудныхзаболеваний верхніх дихальних шляхів і страждають від неї люди будь-якого віку, в тому числі і любителі нікотину, яких найбільше хвилюють питання: чи можна палити при ангіні і, якщо ні, то чому і що робити?

Обговорення на форумі

При попаданні в ротову порожнину патогенних мікроорганізмів: бактерій, вірусів, грибів, вони можуть викликати набряк і запалення слизової оболонки мигдаликів, що перешкоджають поширенню інфекції в нижні дихальні шляхи. У звичайному стані організм людини здатний впоратися з інфекційними агентами, що потрапляють на слизові оболонки, тому гострий тонзиліт найчастіше виникає із-за ряду провокуючих факторів таких як:

 • зниження імунітету через переохолодження, перевтоми, стресу і так далі,
 • захворювання з порушенням носового дихання,
 • подразнення слизової оболонки глотки пилом, димом або алкоголем.

Симптоми ангіни залежать від виду захворювання

Катаральна і фолікулярна ангіна – найбільш легкі форми захворювання, температура тіла підвищується незначно, основні симптоми – це біль в горлі при ковтанні, кашель і загальне нездужання. Гострий період триває близько 3-5 днів і при правильному лікуванні, проходить без наслідків. При огляді мигдалини незначно збільшені в розмірах, гипереміровані або з точковими вкрапленнями гною.

Лакунарна або гнійна ангіна характеризується набагато більш важким станом хворого. Захворювання починається гостро, з підвищення температури тіла до 39-40 градусів, сильної слабкості, болю в горлі, неможливість ковтати, головного болю і болю в кінцівках. При огляді мигдалики дуже збільшені, набряклі і покриті гнійним нальотом. Такий тип захворювання повинен лікуватися тільки під наглядом лікаря та з прийомом антибіотиків, так як часто після ангіни виникають ускладнення на інші органи: нирки, серце і суглоби.

Некротична – тяжке системне захворювання, що розвивається в результаті вираженого гнійного процесу в горлі, що спричинив некроз піднебінних мигдалин. У цьому випадку стан хворого дуже тяжкий, температура може досягати 41-42 градусів, можлива втрата свідомості, блювання, сильний біль у горлі і неможливість відкрити рот. Лікування цієї форми хвороби повинне проводитися в стаціонарі, так як часто хворому потрібне хірургічне втручання.

Чи можна курити під час хвороби

Досвідчені лікарі однозначно негативно відповідають на це питання. Курити не можна в принципі, а особливо під час хвороби.

Для цього є 2 основних причини:

При викурюванні будь сигарети в тіло людини потрапляє понад 200 шкідливих сполук – нікотин, канцерогенні речовини, отруйні смоли і так далі, проникаючи в клітини і тканини, прискорюють їх загибель, змушуючи організм працювати на знос», щоб відновити загиблі клітини, особливо від цього страждають органи дихання. При хворобі всі сили організму спрямовані на лікування, а паління сигарет заважає процесу регенерації, уповільнює одужання і ще дужче послаблює організм.

Інша причина, по якій лікарі не рекомендують навіть замислюватися над тим, чи можна палити при ангіні, це сильне подразнюючу дію шкідливих речовин, що містяться в сигаретах на запалену слизову оболонку мигдалин. Сигаретний дим є одним із сприяючих ангіні факторів, так як руйнує цілісність слизової, а у хворого це дія посилюється в рази.

Чому люди курять під час хвороби?

Основна причина, по якій люди курять під час хвороби – це звичка чи нікотинова залежність. Для курців зі стажем необхідність провести навіть кілька днів без сигарети здається нестерпним. Організм звикає до постійного отруєння і вже не може обходитися без чергової дози нікотину. А психологічні фактори роблять цю залежність ще міцніше.

Інша причина куріння під час хвороби – це надія на тимчасове поліпшення стану, так як куріння сигарет здатне викликати таке полегшення з-за впливу на мозок речовин, що містяться в сигаретах. Куріння здатне викликати короткочасний і дуже слабкий ефект, схожий на той, який виникає при вживанні наркотичних речовин, – людина розслабляється, його охоплює ейфорія і больові відчуття слабшають. Але такий стан швидко змінюється різким погіршенням – дим і шкідливі речовини, потрапляючи на подразнену слизову, ще більше пошкоджують її, провокуючи тривалі і болісні напади кашлю.

Лікування ангіни

Лікування гострого тонзиліту повинно проводитися тільки під контролем лікаря, не варто займатися самолікуванням, навіть якщо самопочуття хворого залишається практично нормальним. Тільки досвідчений лікар зможе оцінити стан хворого, ризик розвитку ускладнень і призначити відповідне лікування.

До приходу лікаря слід дотримуватися постільного режиму, пити більше теплої лужної рідини – молоко з медом, теплий чай з малиною, компот, морс, настій шипшини. На область шиї можна накласти зігріваючу пов’язку – сухе тепло полегшить стан і прискорить одужання. Обов’язково якомога частіше полоскати горло розчинами дезінфікуючих засобів – відваром ромашки, содо-сольовим розчином, слабким розчином перекису водню або йоду. Також корисно загальнозміцнюючу лікування, прийом вітамінів, противірусних препаратів та адаптогенів. Все інше повинно прийматися і використовуватися тільки за призначенням лікаря, особливо антибактеріальні препарати.

Гострий тонзиліт може принести хворому не тільки шкоду, але і користь. Курець може скористатися своїм станом, щоб кинути палити. Погане самопочуття, постійний кашель і біль у горлі, що посилюється в кілька разів при курінні – це відмінний привід відмовитися від куріння назавжди. Під час хвороби кожна затяжка буде викликати муки, а висока температура, слабкість і необхідність регулярно здійснювати всі лікувальні процедури дозволять легше перенести «ломку», організму буде просто не до того, а в мозку вже закріпиться рефлекс – сигарети викликають біль і погіршення стану. Це дозволить легше подолати психологічну залежність від куріння.

Допомогти перемогти цю звичку під час хвороби і не тільки зможуть биомагниты Zerosmoke, вони впливають на біологічно активні точки і послаблюють тягу до сигарет. Після закінчення гострого періоду хвороби можна скористатися сигаретами-інгаляторами Діас, які зменшують тягу до куріння і позитивно впливають на дихальні органи. Але якщо навіть важке захворювання не може змусити хворого відмовитися від куріння, то можна спробувати використовувати сигарети Захарова, цей спосіб позбавить вас від залежності за 4 дні. У будь-якому випадку палити під час хвороби не рекомендується, і тоді вам не доведеться кидати, а потрібно буде просто не починати знову після одужання.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і горло
Матеріали по темі


 • Рак горла

  04.03.2009

 • Рак гортані

  11.02.2010

 • Михайло Олександрович Шолохов

  09.08.2010

 • Венедикт Васильович Єрофєєв

  17.08.2010

 • У Майкла Дугласа виявили рак горла

  17.08.2010

 • Хронічний ларингіт

  28.08.2010