Боротьба з палінням має на увазі не тільки заходи щодо зниження куріння, але і способи захистити курців від тютюнового диму, не зачепивши при цьому конституційні права і тих і інших. Саме з цієї причини в тих місцях, де куріння обмежено згідно із законодавством (Федеральний закон від 10 липня 2001 року N 87-ФЗ “Про обмеження куріння тютюну”) необхідно обладнати місце для куріння — у відповідності з правилами пожежної і санітарної безпеки.

Закріплене Конституцією

Відсутність такого місця при забороні на даній території куріння, може бути розцінено як порушення прав людини. Відповідно до Конституції РФ обмеження особистих прав не допускаються, в тому числі за такою ознакою як куріння. У Трудовому Кодексі також зазначено, що обмеження в прийомі на роботу за якостями, не пов’язаних із посадовими обов’язками, є незаконними і можуть бути оскаржені в суді.

Залишивши в стороні юридичну казуїстику і спори (треба визнати, нескінченні) на тему курці обмежують права курців або навпаки, спробуємо знайти «спільний знаменник», який охарактеризував би вимоги до місць для куріння.

Загальні вимоги до організації місць для куріння

Місця для куріння — як неизолированная майданчик, так і курильна кімната — повинні бути ізольовані від всіх приміщень, так чи інакше пов’язаних із здійсненням робочого процесу. Окрема ізольована кімната для куріння має бути організована на підприємствах чисельністю від 200 осіб і більше. «Курилки» неприпустимо влаштовувати в санітарно-побутових приміщеннях, у тому числі санвузлах загального користування, їдалень, місць відпочинку, медпунктів і т. п.

Головна вимога: місця для куріння повинні бути розміщені так, щоб їх запах курильних приміщень не проникав у виробничі та побутові приміщення.

При цьому (в тому числі з метою уникнути нераціональних втрат часу у робочий час) до приміщень для куріння відстань не повинна бути більше 75 метрів в будівлях і не більше 150 метрів від робочих місць на виробничій або будівельному майданчику. Мінімальна відстань — 5 метрів.

Пожежні вимоги

Місця, призначені для куріння, повинні бути позначені спеціальними знаками, згідно з ГОСТ Р 12.4.026-2001 — це знак М15 «Палити тут».

Оздоблення стін, підлог у приміщенні для куріння має бути виконана з негорючих матеріалів (скло, метал, плитка), інші матеріали, в тому числі лакофарбові, повинні бути оброблені вогнезахисними складами, обробку якими необхідно оновлювати відповідно до рекомендацій виробників.

Урни в приміщенні для куріння повинні бути виконані з металу, розміщувати їх поблизу займистих матеріалів (в тому числі біля стіни, не обробленої вогнезахисним складом) заборонено.

Санітарно-гігієнічні вимоги

Місце для куріння має добре провітрюватися природним чином (але при цьому повинно бути виключено попадання повітря з «курилки» на робочі і побутові місця), або бути обладнане вентиляцією.

Потужність вентиляційної системи повинні бути розрахована виходячи із санітарних вимог СНиП 31-05-2003, та забезпечувати обмін повітря в робочому стані не менш як 10 кубометрів на годину. Системи вентиляції і кондиціонування всього будинку, у тому числі приміщення для куріння, повинні бути спроектовані таким чином, щоб виключити потрапляння повітря з курильної кімнати в інші приміщення.

У холодну пору року температура повітря в місці, відведеному для куріння має бути не менше 16CºC, для жаркої пори року нормативи не визначені.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Законодавство про куріння
Куріння в громадських місцях
Законодавство
Матеріали по темі


 • Держдума визначить, де не можна палити

  13.07.2008

 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017

 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Закони про куріння в різних країнах

  16.10.2010

 • Закон про куріння у громадських місцях

  10.09.2016

 • Куріння на робочому місці

  07.11.2010