Мебикс — міжнародна непатентована назва препарату, у складі якого тетраметилтетраазобициклооктандион та допоміжні речовини. Випускається в Латвії і кількома фарм. підприємствами Росії, в тому числі під торговим найменуванням Мебикс або Мебікар.

Являє собою білий, легко у воді і добре розчинний у спирті, кристалічний порошок, гіркого смаку. В аптечну мережу надходить у вигляді таблеток білого кольору плоскоциліндричної форми з рискою з одного боку. В одній таблетці 300 мг або 500 мг активної речовини.

Фармакологічна дія

Мебикс відноситься до групи анксіолітиків — денних транквілізаторів. Препарат практично не зв’язується з білками плазми і знаходиться в крові у вільному стані, завдяки чому проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Близько 40% активної речовини зв’язується з еритроцитами, що дозволяє застосовувати його навіть в умовах недостатньої оксигенації.

Після прийому всередину через 30 хвилин виявляється максимальна концентрація Мебикса в крові, яка утримується в стабільному кількості близько 4 годин, після чого протягом доби препарат виводиться нирками практично в повному обсязі, а також — в незначних кількостях — з каловими масами.

Мебикс чинить помірну анксіолітичну дію, усуваючи або істотно зменшуючи прояви невротичних і неврозоподібних розладів: страху, тривоги, дратівливості, відчуття внутрішнього неспокою, дратівливості. При цьому препарат не чинить снодійного, миорелаксирующего дії, не призводить до розвитку дискоординації рухів.

Прийом Мебикса одночасно зі снодійними покращує сон і засинання. Препарат довів ефективність як засіб, що полегшує протягом нікотинової абстиненції при відмові від куріння в комплексі з іншими засобами.

Свідчення

Неврози та неврозоподібні стани, а також інші стани, що супроводжуються явищами тривоги, страху, підвищеної дратівливості, нестійким емоційним станом. Легкі ступені гіпоманіакальних, тривожних, маревних, психомоторних синдромів, у тому числі у людей похилого віку і при шизофренії, а також у страждаючих алкоголізмом. Гострі психози — стадія ремісії. Лікування нікотинової залежності у складі комплексної терапії.

Спосіб застосування та дози

Мебикс призначають внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Максимальна разова доза — 3 г, вища добова доза — 10 р. Доза при неврозах і психічних захворюваннях 0,3-0,6 г 2-3 рази на добу. При порушеннях сну — 0,5 г за півгодини до прийому снодійного. Курс лікування при неврозах і для корекції порушень сну — до 4 тижнів, при психічних захворюваннях до 6 місяців. Для лікування нікотинової залежності призначається в середньому по 0,6 г 3-4 рази в день на протязі 1,5 місяців.

Протипоказання

Робота, що вимагає швидкої реакції, в тому числі пов’язана з керуванням транспортними засобами і механізмами. Вагітність. Період годування груддю. Вік до 12 років.

Побічні ефекти

В рідкісних випадках можливі алергічні реакції, в тому числі не на активну речовину, а на допоміжні, які входять до складу таблетованого препарату. При прийомі великих доз можливе зниження артеріального тиску, слабкість, запаморочення, легке нездужання, зниження температури на 1-1,5 градуси, диспепсичні явища.

Особливі вказівки

З обережністю Мебикс призначається особам, чия робота вимагає уважності та швидкості реакції.

Відгуки

Ефективний препарат, не вимагає стаціонарного лікування, зручний для дозування і прийому.

Ціна

В аптеках Мебикс можна придбати за ціною від 290 до 350 руб.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Мебікар
Матеріали по темі


  • Мебікар (Адаптол, Мебикс)

    23.06.2011