Мебікар (інші назви Адаптол, Мебикс) — препарат з групи анксіолітиків, призначають його як самостійний засіб для корекції невротичних порушень, так і в якості засобу, що підтримує терапію антидепресантами і нейролептиками, особливо при їх поганої переносимості.

Форма випуску

Випускається Мебікар у вигляді таблеток білого кольору, плоскоциліндричної форми, з однобічною фаскою. Таблетки щільні, при розламуванні кришаться. Гіркі на смак, добре розчиняються у воді, помірковано в спирті, погано розчинні у масляних препаратах. Упаковані в контурні чарункові упаковки, а потім у картонні пачки по 10 або 20 штук.

Таблетки містять 300 або 500 мг активної речовини, а також допоміжні компоненти.

Фармакологічна дія

Основна діюча речовина Адаптола — тетраметилтетраазабициклооктандион. Це речовину, схожу за властивостями з багатьма природними метаболітами організму, в тому числі головного мозку.

Препарат впливає на лімбіко-ретикулярный комплекс і на нейромедіаторні системи. При цьому побічних ефектів у вигляді активізації адренергічного центру не має. Впливаючи на активність і обмінні процеси ГАМК, холіну, серотоніну та адренергічної системи, Мебікар сприяє їх стабілізації і взаємної інтеграції.

Свідчення

Неврози та неврозоподібні стани, стани тривоги, страху, лабільність нервових реакцій, підвищена дратівливість, невмотивована гнівливість, ПМС, менопауза. Прийом нейролептиків і транквілізаторів — для усунення побічних явищ, спричинених ними. Біль у серці не пов’язані з серцевою патологією (неврозоподібних кардіалгія, невроз серця). Підвищені фізичні, розумові і психоемоційні навантаження, період адаптації до нових умов, кисневе голодування (наприклад, при альпінізмі). Нікотинова залежність.

Це так званий «денний транквілізатор», він не пригнічує нервову систему, не спричиняє загальмованості, сонливості. Мебікар чинить ноотропний, транквілізуючий, церебропротекторный та антиоксидантний ефект. Він активно застосовується у неврологічній і психіатричній практиці, а також як засіб, що полегшує відмова від куріння.

Використання даного препарату при лікуванні нікотинової залежності виявилося ефективним з кількох причин.

По-перше, засіб чинить стабілізуючий вплив на нервову систему, знімаючи явище абстиненції, усуваючи тривожність і очікування чогось неприємного, не надаючи при цьому переважної дії, він підтримує настрій і поведінкові реакції кидають на прийнятному рівні, що допомагає ефективно пройти перший період відмови.

По-друге, антиоксидантну, мебраностабилизирующее та церебропротективну дію Адаптола покращує процеси відновлення клітин всіх органів і систем, а особливо головного мозку. Ці процеси починаються відразу після відмови від куріння і іноді можуть викликати неприємні симптоми. Препарат знімає гостроту їх вираженості.

Навіть без прийому снодійних, діюча речовина препарату покращує сон за рахунок нормалізації функцій клітин головного мозку, що позначається на загальному стані кидає палити.

Дози і спосіб застосування

Приймають всередину незалежно від прийому їжі. Починають з дози 300 мг, потім можна довести до 500 мг на один прийом. Кратність прийому — 2-3 рази на добу. Тривалість лікування 3-5 днів (при ПМС, підготовки до іспитів) до кількох місяців.

Для лікування тютюнової залежності середня доза 600 мг на один прийом, максимальна -900 мг. Приймають Мебікар в даному випадку 3 рази на добу не менше 1,5 місяців.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини та допоміжних компонентів таблеток. Вагітним і годуючим груддю призначати не рекомендується.

Побічні ефекти

Виникають рідко, в основному пов’язані з підвищеною чутливістю або прийомом високих доз. Можливі алергічні реакції — як правило, у вигляді уртикарного висипу (кропив’янка), біль у животі і нестійкого стільця протягом першого тижня прийому. Необхідно знизити дозу, а при збереженні даних явищ відмінити препарат. У перші три-чотири дні може незначно знизиться температура тіла і ПЕКЛО, що не є показанням до відміни препарату.

Відгуки

Як денний транквілізатор Мебікар добре зарекомендував себе, в тому числі у осіб, чия робота пов’язана з управлінням транспортом або механізмами, що рухаються.

За відгуками кидають палити ефективність препарату коливається в межах 65-70%. Він знімає тягу до сигарети, добре заспокоює, полегшує тягу до сигарети, особливо в ранкові та вечірні години. З досвіду приймають, прийом дози краще приурочити до тих годин, коли тяга закурити максимальна — вже через кілька хвилин потяг знижується, протягом синдрому відміни полегшується.

Ціна

Середня вартість препарату Мебікар в аптеках від 260 рублів до 340 рублів.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Нікотинова абстиненція
Адаптол
Мебикс
Мебікар




Матеріали по темі


 • Нікотин (Nicotine)

  16.08.2016

 • Поради кидає

  06.04.2008

 • Шкідливі звички

  04.08.2008

 • Кинути курити допоможуть звичайні продукти

  03.03.2009

 • Вплив нікотину на організм людини (серце, судини, легені, плід..)

  29.01.2010

 • Нікотинова ломка – скільки триває, як полегшити…

  18.01.2016