Своєю назвою рослина зобов’язана нідерландському ботаніку Маттіасу де Лобелю, відкрив його унікальні властивості. Північноамериканські індіанці використовують лобелію замість тютюну, курячи її висушене листя, звідси інша назва рослини – індіанський тютюн. Вперше лобелія була використана в якості лікарської рослини в 1828 році в Англії.

Опис лобелії роздутою

Лобелія роздута – трав’янистий однорічник, досягає 90 см у висоту, має тонкомочковатую кореневу систему. Стебло пряме, слабоветвістий. Листя тонкі, з зубчастими краями, розміром 2,5-10 см, зеленого кольору, зверху більш темні, знизу світліше. Квіти світло-синього або синьо-фіолетового відтінку, зібрані в рідкі суцвіття.

Плід рослини являє собою двугнездую вздутую (звідси й назва даного виду) шкірясту ребристу коробочку довжиною 0,7-1 см, яка розкривається двома стулками. Насіння довгасте, жовтувато-коричневого кольору. Цвітіння триває з червня по серпень, плодоношення починається в серпні.

Вирощування і заготівля

В якості лікарської рослини лобелію вирощують в середній і південній смугах Росії. Ранньою весною насіння висіваються в парник, а на початку червня підрослу і зміцнілу розсаду пересаджують у відкритий грунт.

Збір у лікарських цілях проводять під час цвітіння. Зібрану траву піддають негайної сушінні – у спеціальних сушарках, на повітрі, уникаючи сонячних променів, у приміщеннях, що мають потрібну температуру і хорошу вентиляцію.

Хімічний склад лобелії роздутою

Лобелія роздута відома великою кількістю алкалоїдів, основні з яких – лобелін, лобеланидин, лобинин, лобеланин, лелобанидин, лобинанидин. Всього з лобелії виділено понад 20 алкалоїдів. Алкалоїди містяться в кожному органі рослини: в насінні, квітах, листі і стеблах. Крім цього, лобелія багата змістом різних мікро-і макроелементів.

Фармакологічні властивості

Препарати лобелії роздутою надають збудливу дію на дихальний центр та інші бульбарні центри, стимулюють функцію надниркових залоз, підвищують рівень адреналіну і артеріальний тиск, використовуються як відхаркувальний засіб.

Застосування в медицині

Препарати лобелії застосовують у наступних випадках:

 • Асфіксія новонароджених.
 • Ураження блискавкою та електричним струмом.
 • Сонячні й теплові удари.
 • Отруєння наркотиками.
 • Отруєння окисом вуглецю.
 • Інфекційні захворювання.
 • Діагностичні цілі.
 • Параліч дихальних центрів.
 • Астма.
 • Судоми.

Протипоказання

Лобелія роздута є отруйною рослиною, поруч з яким не варто довго перебувати, незважаючи на відсутність запаху і поширюються навколо летких речовин. Воронежские вчені, що спостерігають за рослиною, скаржилися на запаморочення, прискорене серцебиття, задишку і запалення носоглотки.

Препарати з лобелії протипоказані при важкому органічним ураженні серцево-судинної системи і у випадку зупинки дихання при прогресуючому виснаженні дихального центру.

Передозування

Передозування препаратів лобелії викликає нудоту, блювоту, судоми, запаморочення, брадикардію, пригнічення дихання, гіперглікемію, підвищення тиску, параліч серця.

Використання лобелії роздутою для лікування нікотинової залежності

А тепер про найважливіше в контексті відмови від куріння. Лобелія застосовується в складі пластирів, що використовуються для відмови від куріння. Завдяки імітації надходження нікотину в організм, лобелія полегшує процес відмови від сигарет, знімає абстинентний синдром, сприяє очищенню дихальних шляхів від шкідливих наслідків куріння. Трансдермальна доставка компонентів препарату виключає передозування, роблячи процес лікування нікотинової залежності комфортним і безпечним.

Лобелія входить до складу пластиру Пластир AS Nano Patch «Антикурение».

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


 • Настільна книга кидає палити

 • Календар кидає палити

 • План відмови від куріння