Нешкідливих тютюнових виробів не існує. У цьому полягає їх основна і принципова відмінність від будь-яких інших товарів, призначених для вільного і легального споживання людьми.

Шкідливих речовин у повітрі димі дуже багато. В першу чергу прийнято порівнювати показники вмісту смол та нікотину, які за новим законом виробники зобов’язані вказувати на упаковці. Однак тут таїться підступна пастка. Не думайте, що якщо Ви курили сигарети на яких написано «10 мг смоли» і перейшли на який-небудь супер лайт «1 мг» Ви будете отримувати в 10 разів менше шкідливих речовин і скоротіть шкоди своєму здоров’ю у 10 разів. На жаль. Хоча тютюнова індустрія намагається підтримувати таку думку, дослідження довели, що це не так. Переходячи на полегшені сигарети, курці збільшують кількість викурених сигарет, обсяг затяжок, затягуються частіше і сильніше, а також блокують отвори в фільтрі, що призводить до збільшення отриманої дози нікотину, а отже і смоли.

Тютюновим компаніям вигідно стимулювати перехід на «легкі» сигарети: вони коштують дорожче і курець викурює їх більшу кількість. Що ще важливіше для тютюнової промисловості — через легких сигарет багато курців не кидають палити. У розсекреченому документі 1971 року корпорації Брітіш Амерікен Тобакко відкрито говориться: «Це саме те, чого очікує керівництво від відділу досліджень та розвитку: наскільки популярними будуть сигарети з низьким вмістом смол і нікотину. Питання про те, чи є такі сигарети насправді менш небезпечними, не має ніякого значення».

Саме з цієї причини в більшості країн Європейського союзу, Канаді, Ізраїлі та Бразилії використання слів «легкі» і «помірковані» в назвах сигарет заборонено.

Не піддавайтеся на маркетингові хитрощі — КИДАЙТЕ ПАЛИТИ!

Крім цієї статті ви можете ознайомитися з брошурою Костянтина Красовського: Легка брехня або як тютюнова індустрія обманює споживачів «легких» сигарет.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння