Коноплі та її похідні заборонені до обігу в усьому світі, за винятком декількох країн. Під коноплями ми маємо на увазі марихуану, анашу й інші види продуктів, виготовлених з неї, готових до вживання в якості наркотику. Незважаючи на заборону, деякі країни пішли на експеримент по легалізації конопель і сьогодні вже можна сміливо говорити про можливі наслідки такого кроку.

Ми розглянемо два основних сценарії розвитку наслідків. Перший — сценарій, побудований на теоретичних дослідженнях вчених різних країн світу, які підтримують ідею легалізації конопель. Другий сценарій, який спирається на вже існуючий досвід і вважається більш імовірним.

Варіант I: Коноплі менш небезпечна, ніж тютюн і алкоголь

Прихильники першого варіанта розвитку подій впевнені, що вільний продаж марихуани і споріднених їй продуктів допоможе вирішити (а, можливо, і усуне) проблему споживання населенням алкоголю і тютюну, які по своєму руйнівному впливу на організм за деякими параметрами перевершують коноплі та її побратимів. Це підтверджує той факт, що любителі покурити травичку дуже часто повністю відмовляються від алкоголю і тютюну на користь марихуани. До того ж, наркотичний ефект від трави найчастіше триває навіть довше, ніж ефект алкогольного сп’яніння, а це означає, що курять травку істотно рідше, ніж вживають тютюн чи алкоголь.

Плюс до всього, захисники першого сценарію впевнені в тому, що вільний продаж марихуани призведе до загального оздоровлення нації. А це, в свою чергу, зменшить фінансовий тягар державної скарбниці статтю витрат на медицину, так як загальне число хворих громадян може істотно знизитися.

В цілому ж, прихильники декриміналізації марихуани аргументують необхідність скасування заборони на вживання і оборот трави демократичними цінностями — правом людини на свободу ухвалення рішення, антипрогибиционистскими і антимилитаристскими ідеями.

Варіант II: Коноплі — загроза виживанню нації

Прихильники цього варіанту сценарію в один голос стверджують, що легалізація конопель призведе до швидкої деградації населення і багаторазово збільшить смертність від передозування наркотиками. З чим це пов’язано?

Досвід скасування заборони на вживання конопель у деяких штатах США, Нідерландах, Італії, Іспанії та Англії дозволяє дослідникам робити досить чіткий і обґрунтований висновок: шкоди від вживання конопель набагато серйозніше, ніж про це прийнято говорити. Та основні проблеми, які можуть виникнути, пов’язані з тим, що дозу конопель практично неможливо контролювати, що нерідко призводить до летального результату, а також з тим, що часте або тривале вживання цього наркотику призводить до незворотних ушкоджень мозку, а іноді і серйозно руйнує психіку. Любителі курити травку дуже швидко втрачають інтелектуальний потенціал, просто тупея і глупея. У психічному плані куріння конопель призводить до розвитку слухових і зорових стійких галюцинацій, параної та шизофренії.

Судячи по коментарям любителів шмаль, все це схоже на правду.

Прихильники заборони на вживання конопель в один голос стверджують, що скасування обмеження призведе до того, що нація може всього протягом 50 — 70 років перетворитися на казкову країну дурнів з практично повністю недієздатним населенням.

Де правда?

Складно сказати, де більше істини. З одного боку, прихильники ідеї легалізації спираються, по всій імовірності, на особистий досвід вживання наркотиків. Але з іншого боку, ратують за заборону спираються на цілком наукові дослідження і статистичні дані, зібрані більш ніж за півстоліття. У кого більше підстав наполягати на власній правоті? У тих, хто піклується про права людини, або у тих, хто піклується про його виживання?

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Марихуана
Матеріали по темі


 • Куріння легких наркотиків з рослинних матеріалів

  03.11.2008

 • Правова сторона цього питання

  03.11.2008

 • Деякі факти про куріння марихуани

  03.11.2008

 • До чого ми можемо дійти

  03.11.2008

 • Історія гашишу

  09.11.2008

 • Гашишизм – це вже діагноз. Його симптоми

  09.11.2008