Якщо ви курите, то ризик впасти в депресію у вас на 41% більше, ніж у некурящого людини. Такі результати дослідження, проведеного університетом Navarra у співпраці з університетом Las Palmas de Gran Canaria і Гарвардським факультетом громадського здоров’я.

У дослідженні взяли участь 8 556 осіб, а тривало воно аж 6 років. За період спостереження і підбиття результатів у 190 курців була діагностована депресія. Ще 65 осіб зізналися, що брали в ході дослідження антидепресанти.

Мова йде про депресію як психічному захворюванні, а не про звичайну суму, яка може прийти до кожного похмурим осіннім вечором.

Серед можливих механізмів взаємозв’язку куріння і депресії учені називають генетичну схильність. На їх думку, можливо одні і ті ж фактори викликають схильність до куріння, так і до депресії.

Також наголошується той факт, що курці проявляють значно меншу фізичну активність у вільний час, ніж люди не палять.

Але є й радісна новина. Дослідження показало, що кинули палити більше 10 років тому мають навіть більш низьку ймовірність появи депресії, ніж ніколи не курившие. Так що кидайте курити і забудьте про депресії.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння