Звичайно, всі ми знаємо, що куріння шкідливе для наших легенів і серця, але як же воно впливає на наше тіло? Ви чули це незліченна кількість разів: паління шкідливе для Вашого здоров’я. Тим не менш, жінки в нашому світі продовжують палити і, як не дивно, вмирати від цієї згубної звички. У період з 1980 року по даний час у світі передчасно померло приблизно 5 мільйонів жінок від хвороб, пов’язаних з курінням.

Вченими доведено, що курці живуть на 20-25 років менше, ніж люди, які не курять. Кожен раз, коли палить людина вдихає в себе дим сигарет, він приносить у свій організм ряд хімікатів, і через легені токсини поширюються по всьому тілу.

Нижче ми розглянемо афекти, які вражають наш організм з голови до ніг.

Голова

Якщо Ви курите, Ви майже подвоюєте ризик отримання інсульту. Токсини в сигаретах сприяють розширенню кровоносних судин, що в кінцевому підсумку призводить до порушення кровообігу в головному мозку.

Але є й інший тип захворювання, зазвичай закінчується фатально, якому частіше схильні жінки. Павутиноподібні геморагічні удари, в яких стінки кровоносних судин послаблюються і розриваються. І таким ударам палять жінки схильні в 4-5 разів частіше, ніж некурящі.

Заспокоює те, що ризик удару повертається до мінімального вже через п’ять років після того, як жінка відмовилася від згубної звички.

До речі, поспішаю відзначити, що деякі вчені пов’язують розвиток слабоумства, зниження розумових здібностей так само – з курінням.

Очі

Ймовірність у курців в 2,4 рази частіше, ніж у некурящих осіб, розвинутися сліпоти, яка не піддається лікуванню. У людей старше 65 років саме куріння є причиною погіршення зору. Вчені вважають, що це відбувається тому, що хімікати в цигарковому димі негативно реагують з молекулами в сітківці очей.

На жаль, навіть кинувши палити, людина не позбавляє себе від ризику серйозного погіршення зору. Інша небезпека, пов’язана з очима – виникнення катаракти. У курців ризик збільшено аж на 60%, а це, погодьтеся, цифра неабияка.

Дихальна система

У віці 30 років Ганні був поставлений діагноз – бронхіальна астма. Лікарі радили дівчині кинути палити, але вона ці поради ігнорувала. Кілька років потому її захворювання переросло в емфізему, інакше кажучи хронічна перешкоджає легенева хвороба. Вона продовжувала палити, не звертаючи увагу на те, що іноді Ганна задихається і не може глибоко зітхнути, тобто страждає від сильної задишки. З 20 мільйонів чоловік, які страждають цим захворюванням, приблизно 90% — курці. Куріння сприяє прогресуванню хвороби, і в кінцевому підсумку це призводить до повного атрафированию дихальних шляхів.

І, нарешті, хвороба, що вражає людей у всьому світі, і приводить до летального результату – рак легенів. Ризик померти від раку серед жінок, які викурюють більше 1 пачки сигарет в день, в 20 разів вище, ніж у некурящих жінок.

Ракові утворення в районі горла і навіть стравоходу так само найбільш поширені серед курців.

Серце

Ірина, вчитель середньої школи, стоячи перед дверима в класну кімнату, відчула гострий біль у всьому тілі, особливо в області серця. Її тіло вкрилося потом, а ноги перестали тримати. Вона впала на підлогу. У неї стався серцевий напад – інфаркт. «Я знаю, що якби я не була курцем, цього б ніколи не сталося».

Куріння загрожує серцю, збільшуючи кров’яний тиск, зменшуючи можливість фізичних навантажень. Це збільшує тенденцію згущення крові, що може призвести до серцевого нападу. Курці також мають високий рівень холестерину. 30% смертельних випадків ішемічної хвороби серця в Росії – через куріння. Куріння в буквальному сенсі душить кровопостачання до серця.

Але Якщо Ви все-таки вирішите зав’язати з цією жахливою звичкою, то вже через шість місяців ризик захворювання почне знижуватися, і незабаром повернеться до нормального.

Груди

Куріння не викликає появу раку грудей, але він найбільш ймовірно попрямує до легким жінки, що палить. Дослідники кажуть, що такі леді менш імовірно, що зможуть пережити рак молочної залози, якщо він все так почне розвиватися.

Поперекова частина спини

Рівень хвороб, пов’язаних з поперековим відділом спини, на 200% вище у курців, ніж у некурящих жінок. Звичайно, біль у попереку час від часу з’являється у всіх, але хімікати, що надходять в організм з сигаретним димом, збільшують ризик розвитку радикулитных захворювань майже в 6 разів.

Шкіра

Шкіра курців сумна, має хворобливий сіруватий відтінок. У неї прогресує поява зморшок. Волокна колагену зламані, та вона вже не буде такою ж пружною і еластичною як до того, як Ви почали курити. Шкіра курців гоїться від порізів і саден в три рази довше, і тому, наприклад, після хірургічного втручання, шви заживають набагато складніше.

Рак репродуктивних органів

Рак шийки матки найбільш поширений серед жінок-курців. Піхвовий рак, який зазвичай пов’язують зі старінням, часто діагностується у жінок в досить ранньому віці. Деякі дослідження показали, що курці жінки входять в менопаузу на один-два роки раніше, ніж некурящі.

Молоді палять дівчата так само можуть постраждати при народженні дитини. Високий рівень безпліддя, зміщеною вагітності, плацентарних проблем, а так же недолік ваги малюка при народженні.

Ноги

У людей, які курять, може з’явитися безліч кров’яних згустків в ногах, які можуть перерватися і попрямувати в легені, що викликає смерть від легеневої емболії.

Ви можете кинути палити

Половина дорослих людей, які мають великий стаж куріння, все-таки змогли відмовитися від цієї згубної звички. Потрібно лише правильно сформулювати цілі, причини, бажання, чому Ви цього хочете.

А ось і деякі підказки:

 • Складіть список причин для відходу з клубу курців дам», і обов’язково повідомте про свої плани всім своїм рідним і друзям;
 • Складіть список релаксуючих вправ, який Ви зможете використовувати, коли виникне непереборне бажання палити;
 • Нагадуйте собі про гроші, які Ви будете економити, не купуючи сигарети;
 • Купіть замінник нікотину. Зараз таких вже незліченна безліч. І пластир, наклеивающийся на руку. І вшивання ампул в шкіру. Спеціальні інгалятора в ніс або рот. Але якщо Ви чекаєте дитину, то кращим замінником нікотину буде фрукт або овоч.
 • Отже, я сподіваюся, що дана стаття наставить Вас, молоду леді, на істинний шлях, і Ви забудете про згубної звички раз і назавжди. Адже так хочеться бути красивою, здоровою, і головне-розумною жінкою.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Куріння і шкіра
  Куріння і голова
  Матеріали по темі


  • Шкіра, що відчуває нестачу кисню через паління, стає сухою і сірою

   05.07.2007

  • Нікотинова жовтизна

   18.07.2007

  • Краса і здоров’я шкіри

   10.08.2007

  • Куріння призводить до виникнення прищів

   19.09.2007

  • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

   16.11.2017

  • Вплив паління на шкіру й фігуру

   28.09.2009