Швидше за все, не багато знайдеться людей, які не чули про шкоду куріння і часто супутньому йому алкоголізмі. Куріння іноді викликає незворотні наслідки в нашому організмі, хоча негативні наслідки можуть не проявлятися протягом багатьох років. Тим не менш, рано чи пізно, але розплата за сумнівне задоволення обов’язково настане.

Який вплив куріння впливає на центральну нервову систему? Нікотин досягає головного мозку через 7 секунд після затяжки. Він збуджує всю центральну нервову систему і може спричинити тремор (тремтіння рук), а при значній дозі і судоми. Спочатку нікотин викликає розширення судин мозку.

Це супроводжується поліпшенням його живлення, що проявляється у відчутті свіжості і бадьорості. Але незабаром розширення судин змінюється їх звуженням. За порушенням мозку слід гальмування (депресія), в результаті чого людина відчуває потре6ность знову ввести нікотин. Так виникає сильна залежність від нікотину.

Якщо казати про серцево-судинній системі, то куріння викликає почастішання роботи серця, підвищення тонусу м’язів стінок судин (тобто звуження їх), підвищує кров’яний тиск, збільшує згортання крові, що сприяє утворенню тромбів і призводить до розвитку атеросклеротичних захворювань, інфарктів і інсультів, до порушень кровообігу серця. За опублікованими даними, 92% людей до 45 років, які потребують шунтування коронарної артерії, становлять курці. Часто розвивається хвороба Бюргера, яка вражає кровообіг нижніх кінцівок молодих чоловіків. Це захворювання призводить до гангрени ніг і до їх ампутації.

Що стосується травної системи, то нікотин посилює виділення адреналіну корою надниркових залоз, що викликає виділення глюкози в кров, придушення почуття голоду. Куріння знижує кількість вітамінів: В6, В12, С в крові, так як велика кількість їх витрачається на процес детоксикації хімічних речовин, що містяться в тютюновому диму. А їх у тютюновому димі міститься близько 3 000. Серед них здатних пошкоджувати живі тканини — смоли і різні їх з’єднання, синильна кислота, радіоактивний полоній — 210, такі гази, як окис вуглецю (чадний газ), ціаністий водень, двоокис азоту.

Зір. За даними австралійських медиків кожен п’ятий випадок придбаної з віком сліпоти, викликаний пристрастю до тютюну. Статистика показує, що в курця в 2-5 разів більше шансом осліпнути до 50 років, ніж у некурящих. Куріння підлітків, в першу чергу, позначається на нервовій і серцево-судинній системах. У 12-15 років які пристрастились до тютюну вже скаржаться на задишку при фізичному навантаженні. Є дані, що якщо людина викурює в день від 1 до 9 сигарет, то скорочує тривалість життя на 4,6 року; споживаючи від 10 до 19 сигарет — на 5,5 років; від 20 до 39 — на 6,2 роки. Люди, що почали палити до 15 років, помирають від раку в п’ять разів частіше, ніж ті, які почали курити після 25 років. Однак, якщо кинути палити, ризик раку знижується майже до того рівня, який характерний для абсолютно некурців.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і депресія
Матеріали по темі


 • У курців ризик розвитку депресії на 41 % більше у порівнянні з некурящими

  06.05.2008

 • Нікотин і депресія згубно впливає на жіночі серця

  24.03.2009

 • Вплив куріння на настрій

  09.11.2015

 • День боротьби з курінням як засіб економії…

  31.05.2012

 • Кинути палити заважає депресія

  12.06.2012

 • Кинув палити – депресія

  17.09.2018