Сьогодні всі від мала до велика знають, що куріння шкодить здоров’ю курця і смертельно небезпечно не тільки для тих, хто тримає в руках сигарету і з насолодою поглинає тютюновий дим, але і для тих, кому волею-неволею доводиться дихати цим димом.

Куріння викликає масу хвороб, більшість з яких завжди призводить до летального результату. Частину з них ми зараз і розглянемо. Крім того, торкнемося і деякі несмертельні хвороби, які розвиваються у курців.

Серцева недостатність

Це перша причина смертності через вживання тютюну. Відносна кількість смертей серед курців, які померли від серцевої недостатності, становить дві третини. Причиною серцевої недостатності стає, як правило, облітерація судин. У кінцевому підсумку, це призводить до інфарктів або розриву аорти.

Рак легенів

Друга причина смертності через куріння. З усіх хворих на рак легенів некурящими є менше десяти відсотків пацієнтів онкологічних клінік. Причиною раку легенів стає цілий набір токсичних хімікатів, що потрапляють на слизову оболонку альвеол, а також накопичення звичайної сажі та тютюнової смоли. В 90% випадків захворювання раком легенів призводить до смерті, і це навіть незважаючи на успішне оперування. Причиною високої смертності від раку легенів стає його швидкий розвиток і викид метастазів.

Катаракта сітківки ока

Дуже неприємна хвороба, хоча і не смертельна. Викликає сліпоту, причому, досить ранню. 80% хворих катарактою є курцями або досить часто піддаються впливу тютюнового диму.

Облітеруючий тромбангіїт

Куріння викликає і так звану «Хвороба Бюргера» — закупорку дрібних і середніх артерій і вен. Понад 98% страждаючих цим страшним та болісним захворюванням — курці. Здебільшого — це чоловіки від 20 до 40 років. Рідше — жінки. Ця хвороба призводить до гангрени і ампутації загиблих тканин. В основному, жертвою тромбангіїту стають нижні кінцівки. Хвороба вважається смертельною і насилу піддається лікуванню.

Імпотенція

Ще одна вкрай неприємна нелетальная хвороба, справжній кошмар практично будь-якого чоловіка. Куріння викликає зниження кровообігу статевих органів і дисфункцію насінників. При ранньому курінні можлива недорозвиненість статевих органів. Також, тривале куріння може викликати пошкодження ДНК сперматозоїдів і стати причиною безпліддя. В цілому ж, кількість людей, що страждають безпліддям, в шість разів вище серед курців.

Емфізема легень

Багато в чому схожа на звичайний рак легенів, але розвивається дещо інакше. У хворого емфіземою легенів опухають і розриваються альвеоли, що призводить до кисневого голодування. Порятунком для хворого емфіземою стає, як правило, трахеотомія з імплантацією спеціального вентилятора, який збільшує обсяг споживаного повітря для нормального забезпечення організму киснем.

Рак шийки матки

Палять дівчата і жінки повинні абсолютно чітко віддавати собі звіт в тому, що їх безневинна забава може привезти до абсолютної втрати шансу на материнство і, швидше за все, до смерті. Основним ризиком виникнення раку шийки матки є саме куріння.

Звичний викидень

Цей синдром викликається не тільки курінням молодих матерів, але і пасивним отруєнням тютюновим димом. Звичний викидень являє собою захворювання, при якому матка втрачає здатність утримати плід. Як правило, повна відмова від вживання тютюну дозволяє вирішити цю проблему.

Синдром раптової смерті немовляти

Більш ніж в 99% випадків раптової смерті немовлят причиною є паління матері до і під час вагітності. Цей синдром являє собою ніщо інше, як безпричинну смерть дітей до одного року. Певний ризик такого синдрому у дітей викликає і куріння тютюну батьком.

Пародонтоз

Куріння викликає пародонтоз у 40 разів частіше, ніж будь-яка інша причина. Більше 92% курців страждають тією або іншою формою пародонтозу. В основному, до 35-40 років більша частина зубів у роті курця випадає і їх місце займають протези. Побічними ефектами пародонтозу стають гастрит, виразка шлунка і, іноді, рак щелепних кісток.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і імпотенція
Матеріали по темі


 • Які причини імпотенції?

  09.12.2007

 • Куріння як одна з головних причин імпотенції

  27.12.2008

 • Лист палить чоловікові

  18.05.2009

 • Шкоду куріння для чоловіків

  10.09.2010

 • Куріння викликає імпотенцію

  08.11.2010

 • Куріння може стати причиною імпотенції

  05.06.2013