Воно не вирішує проблем, але створює додаткові. Рідко коли воно дарує особливі смакові відчуття, але псує смак їжі і напоїв. Воно провокує рак і імпотенцію, але більшість вважає, що найважче наслідок його вживання — кашель.

Що ж це за процес, мінуси якого настільки великі, а плюси зовсім неочевидні? Це — паління тютюну, з-за якого кожен рік на Землі стає на п’ять мільйонів менше.

Гість з Нового Світла

Куріння тютюну стало відомо людству з часів Колумба. Але ще задовго до появи у водах Америки посланців іспанського королівського дому, аборигени країн Південної Америки курив, жували, пили настій тютюнових листків. Це вони подарували світові слово тютюн — «Тобаго, тобаго!» говорили індіанці Колумбу, показуючи на пучки сухих, ароматних листя, бурого кольору. Він кришили ці листя і засипали в порожнисті трубки або згортали листя в трубочку, підпалювали і втягували в себе, видихали дим, який здався іспанцям гіркий і нудотним. Втім, це не завадило морякам захопити додому дивину.

Запах цього диму не сподобався багатьом європейцям, а дим, що випускається при палінні, був віднесений до породження диявола і помічених за воскурением пеклова зілля безжально стратили. Ах, якщо б інквізиція не була надто суворою, може бути і не виникло б у людей бажання долучитися до забороненого. Хто знає, може тоді сучасний світ і не зіткнувся б з пандемією куріння тютюну.

Задоволення заради майбутніх хвороб

Мало того, що заборони провокували інтерес, але і сам процес куріння став для людей певним знаком. Для одних це символ вільної хвилинки, перекуру, коли можна відволіктися від побутових і службових турбот, для інших — приналежність до певної групи, а треті перетворили куріння в ритуал.

Сьогодні у світі більше мільярда людей курять — хтось викурює пару сигарет в тиждень під впливом стресу, в інших трубка або сигарета практично завжди в роті, за винятком часу сну. З цього мільярда майже половина помре від причин, пов’язаних з курінням тютюну. А причини ці не тільки серйозні, але часом викликають болісну смерть. Дихальна недостатність, ниркова кома, розпад ракової пухлини губи, щелепи або в горлі — всього лише мала частина важких, болісних смертей, які могли б не статися.

Дим, смак і запах

Куріння тютюну — не єдина форма вживання цієї рослини. Тютюн — у суміші або самостійно — жують. У деяких східних країнах жують тютюн в суміші з іншими компонентами, а в США популярний міцний жувальний тютюн — в окремих містах США продажі жувального тютюну вище, ніж сигарет. Нюхальний тютюн — тонко подрібнена пудра ароматних темних сортів.

Сучасна мішка для вдихання часто ароматизується, але, наприклад, у Німеччині люблять міцний тютюн з природним ароматом, а в Чехії — з квітковими запахами. У Росії сьогодні цей спосіб вживання тютюну здається дещо старомодним, але до середини 20 століття нюхальний тютюн був дуже популярний в країні, особливо у жінок.

Куріння тютюну — причина і фон багатьох захворювань. З-за куріння відбувається чимало конфліктів в сім’ях і на роботі. У Росії майже 20% смертей трапляються через куріння тютюну. У це важко повірити, але досить поглянути на статистику захворювань дихальної системи та онкологічних захворювань губ, порожнини рота, горла.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння тютюну
Матеріали по темі


 • Піст і куріння

  13.05.2009

 • зроби це

  08.06.2009

 • Як я кинула палити при стажі 22 роки, і що з цього вийшло

  16.11.2017

 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Кидаємо палити в Краснодарі – електронна сигарета – замовлення та доставка

  20.07.2010