Куріння-це залежність, яка сильніше самої людини і тому зібрати силу волі і кинути палити неможливо, як неможливо перемогти противника, який сильніше тебе. Щоб кинути палити, треба починати займатися бігом і доходячи до норми — 1км в день, повільно підвищувати свою силу, одночасно треба изпользовать всі способи, щоб знизити залежність від куріння.

Через кілька місяців, коли наша сила вже буде на одному рівні з залежністю, можна починати кидати. Як почати займатися бігом? Початківцям, хто зі шкільних років не разу не бігали, це велика проблема.Вони бояться бігати, тому що в околиці ніхто не бігає, вони в поганій формі і тому їм соромно бігати, якщо інші бачать.Я сам цю проблему вирішив так. Мені біля будинку була невелика 100м стежка, але навколо інші будинки. Тому я був одягнений в темний одяг і виходив бігати у вечірніх сутінках, коли стежка, якою я біжу, ще видно, а сам я на темному тлі абсолютно невидимий. І 5 разів по стежці туди-назад вже 1км. Так я бігав перші роки і ніхто й гадки не мав, чим я займаюся.

Звичайно, через пару років,коли я став сильнішим, стрункішою, я почав бігати вранці у всіх на виду і вибрав іншу трасу, краще. Якщо недалеко від будинку немає ні стежки ні вулички, де бігати, можна 1-3 рази на тиждень поїхати за місто в ліс або поле і бігати там, тільки бігаючи рідше, треба бігати не один, а вже 2 чи навіть 3 км. Можна піти в зал і бігати на тренажері або купити такий собі вдома. Поки шукайте місце для бігу, раджу вже зараз почати довгі прогулянки. Це значить, треба досліджувати місцевість і скласти 4-5 різних маршрутів на всі сторони світу і починати прогулянки. Треба старатся йти кожен день по можливості більше, скільки выдержывают ноги.

Прогулянки треба удлиннять, можна регулярно йти 1-2 години проходячи 5-10км в день. Довгі прогулянки дають таке ж приголомшливе здоров’я і сжыгают калорії як біг, але щоб кинути палити, прогулянок недостатньо. Обов’язково треба почати бігати 1км в день і прогулянки звичайно треба припинити або сильно скоротити. Багато хто, в яких погане здоров’я або зайву вагу, на початку не зможуть бігати. Тоді треба починати з довгих прогулянок і поступово можна пробувати бігати. І не треба расстраиватся, якщо на початку вдасться пробігти дуже мало.

З кожним днем треба бігати все більше і за кілька місяців всетаки треба дійти до норми — 1км в день. Біг буде виховувати силу людини, молодим сила буде рости швидше, але перш, ніж починати кидати палити, треба бігати хоча б 2-6 місяців. Одночасно, починаючи бігати, треба зменшувати залежність від куріння. Думаю, самий ефективний спосіб, як скоротити залежність майже на половину, це почати ламати сигарети по полам і замість цілої сигарети, викурити тільки половинку. По правді, якщо людина за 5хв. скуривает цілу або за 2хв. половинку,при цьому неважливо яку, ту з фільтром або без різниці немає, тому що кількість нікотину, яку людина отримує при скуривании половинки, достатньо, щоб нехотелось курити хоча б півгодини. Зате будь-який автоматично починає палити на половину менше,ніж раніше.

Звичайно, зазвичай кілька разів на день, після обіду і може бути перед сном захочеться викурити цілу, але всі інші рази треба палити тільки половинки. Далі, треба прийняти для себе справжній залізний закон, який не можна порушувати ніколи, а саме, курити можна тільки через півгодини або рідше, але частіше — ніколи! Таке правило, яке треба обов’язково дотримуватися таке: з цього моменту можна сигарети і запальничку постійно носити з собою і ні вдома, ні на роботі не можна тримати їх в легко доступному місці, щоб швидше взяти. Навпаки, треба вибрати найдальшу кімнату і тримати сигарети й запальничку на шафі, щоб для взяття їх довелося поставити крісло, встати на ньому, переламати сигарету навпіл, взяти разом з запальничкою половинку і піти палити. А по поверненні ще раз встати на крісло і покласти запальничку на місце.

І так робити абсолютно завжди! Наступне, не можна більше курити де попало. В будинку єдині місця можуть бути балкон, сходи або в кухні біля відкритого вікна, а в жылых приміщеннях диму бути не повинно! До того ж, вдома можна буде курити лише пізно ввечері або вночі, а вдень треба буде палити на вулиці в особливо влаштованому місці. Краще всього, якщо це лавка в якому-небудь затишному місці біля будинку і вдень треба палити тільки там. На роботі теж треба знайти особливе місце де палити, краще на самоті, щоб по перше, ніхто неудивлялся, чому ламається і куриться половинки, а головне, під час куріння не можна розмовляти і треба концентрироватся тільки на палінні.

Далі, треба починати дотримуватися дуже важливе правило, а саме, під час куріння забороняється вирішувати якісь проблеми. Зазвичай у курців дурна звичка, як з’явилася хоч найменша проблема, негайно вирішити її запаливши цигарку. Насправді в димі сигарет дуже багато отруйних речовин і як тільки чоловік затягнув дим, організм щоб врятуватися і особливо вберегти мозок, звужує кровоносні судини. Мозок дійсно отримує менше отруйних речовин а також менше кисню і поживних речовин і сподіватися, що в такому стані він працює краще — смішно.Тому треба прийняти другий залізний закон, під час куріння нерешать ніякі проблеми.

Єдине, про що треба думати під час паління і на що треба концентрироватся, це насолода, що дає куріння. Звичайно, куріння дає нікчемне насолоду або навіть ніяке, і все ж, урочисто сіли на лавку, запалили свою полсигарету і з насолодою втягуйте дим а потім порадійте на хмарку диму при видиханні. Якщо отруюємо себе курінням, то будемо робити це з задоволенням. Коли виходить всі правила дотримуватися, треба намагатися палити рідше. Треба постаратся в гарному настрої палити тільки через годину і тільки коли настрій падає, частіше. Коли вдається курити так рідко, треба постаратся в гарному настрої палити тільки через 2 години.

І раджу, якщо тільки можливо, на папері відзначати кожен раз, як закурили і постаратся в наступний день викурити на один раз менше. Так діючи, ми будемо палити менше і наша залежність зменшиться. І ось, минуло кілька місяців, ми кожен день бігаємо 1км і стали сильнішими, наша залежність стала менше і наша сила і залежність вже на приблизно одному рівні. Пора кидати. Зазвичай, щоб кинути палити, треба протримаються незакурив 3 дні. Якщо вдалося протримаються перший день, ви кинули палити на 50%, якщо протрималися другий день, кинули на 75%, якщо протрималися і третій день, ви кинули на всі 100% і зможете забути про куріння назавжди. Ці три дні треба спланувати заздалегідь за календарем і ці дні обов’язково повинні бути вихідні, безумством було б іти в ці дні на роботу.

Це може бути початок відпустки або кінець тижня, наприклад — п’ятниця, субота,неділя. Я б порадив, якщо є можливість, купити хороші сонні ліки, тому, що ненавмисно прокинуться вночі і мучиться з бажанням закурити, буде дуже неприємно. Важливо все 3 ночі спати довгим, міцним сном. Обов’язково сонники треба заздалегідь випробувати, щоб знати, яка доза який довгий сон дає. Якщо хороших ліків для сну дістати не вдалося, ненадо расстраиватся, можна обійтися без. Так як за ці 3 дні іноді з’явиться бажання закурити, і її треба буде перебороти, єдиний засіб,як компенсувати депресивний настрій, по моєму — солодощі.

Заздалегідь треба заповнити холодильник і полиці у своїй кімнаті кількома кг солодощів, які вам найбільше подобається. В ці дні треба балувати себе самим смачним, як ще ніколи в житті. Звичайно,за ці 3 дні доведеться видужає на кілька кг, але це дрібниця, пізніше від цих кг можна буде позбутися. Ще прискіпливо треба обміркувати, що в ці три дні робити. Раджу заздалегідь приготувати свої улюблені фільми, пісні, книги. Ті хто захопився спортом, раджу все важкі, довгі тренування відкласти, а залишити легкі, короткі і можна залишити невеликі прогулянки і легкий біг. Звичайно, в ці дні можна і попрацювати, але роботу треба заздалегідь підготувати таку, щоб було легко і приємно її робити і небуло б стресу і депресії. На питання, потрібно чи близьких інформувати про те, що ви збираєтеся робити, я порадив би нікому неговорить.

Інакше вони почнуть втручатися і давати «розумні» поради і крім сварок, сердитості і депресії нічого іншого це недаст. Краще уникати будь-яких сварок, весь час проводити на самоті і тільки коли 100% кинули палити, можете повідомити всім результат. І ще 2-3 дні до кидання можете спробувати дотримуватися ще один, останній закон. Цей закон такий,починаючи з цієї хвилини на вулиці треба палити не тільки вдень, але і пізно ввечері і навіть вночі. Реально це буде виглядати так, якщо ви прокинетеся в 3 години ночі і вам захочеться закурити, вам доведеться йти палити на вулицю на лавку. Навіть якщо на вулиці -20 градусів і сильний вітер, всерівно треба тчателно одется, з шафи взяти свою полсигарету і запальничку і піти палити на вулицю. Коли ви скурите свою сигарету і підете назад, у вас з’явиться нереальне відчуття і думка, що може через годину знову ви прокинетеся і захочеться закурити, кине вас в дрож.

Але останні дні мучачи себе так, вам прийде в голову одна важлива думка, а саме, якщо палити стало так важко то легше кинути, ніж продовжувати так мучитись. Тільки такий режим, палити на лавці навіть вночі треба почати 2-3 дні до кидання тому що довше витримати це неможливо.І так, все підготовлено і прийшов судьбоностный вечір. Ви випиваєте снодійне, а якщо ні, обходьтеся без і йдете палити останню сигарету у своєму житті. Звичайно, так як ця остання, краще брати цілу. І ось, ви сіли на лавку, запалили цигарку і з насолодою втягнули дим. Ви згадали, якою жахливою залежності жили і як куріння зруйнувало ваше здоров’я.

І думка, що цей кошмар позаду,що почнеться нове життя, в якій все буде краще, вас радує, але відразу приходить і інша думка, треба протримаються 3 дні, о боже, чи зможу я? І жбурнувши кінець сигарети, ви йдете додому. Ви відразу лягайте спати і намагаєтеся швидше заснути. І засинаючи ви говорите собі, якщо вдасться протримаються завтра весь день, значить я кинув палити на 50%!…………..

Наступного ранку прокинувшись, ви перевіряєте себе, чи є бажання закурити? Зазвичай раніше, як тільки прокинулися, ви відразу йшли палити, а тепер тяги закурити немає. Ви обрадувано встаєте, миєте обличчя, стилаете ліжко і можливо через якийсь час на вас знаходить перше бажання закурити. Але це бажання не особливо сильне і трохи напружуючи силу волі, ви це бажання переборете. Так починається день. Час від часу на вас знаходить бажання палити, ви це пересиливаете і щоб невпасть в депресію, відразу їсте солодощі. По правді, ці 3 дні ви будете зайняті тільки одним, ви будете бігати від всього, що може створити стрес чи депресію. Якщо найближчі попросять зробити невелику роботу і вам здасться, що ця робота призведе до депресії, ви на диво всім і самому собі, почнете кричати. Ви будете здивовані, що в ці три дні за кожну дрібницю, яка може принести депресію, ви будете готові вибухнути.

Я раджу, намагайтеся бути наодинці, невступайте у сварки або пояснення, але коли кинете курити, то поясніть і попросити у всіх прощення за свою поведінку. У перший день бажання закурити, що вам час від часу з’явиться, до вечора стане все сильніше. І останній імпульс куріння перед сном буде настільки сильним, що тільки зібравши всю силу волі, вам вдасться його перебороти. У вас з’явиться побоювання, чи зможете таке бажання палити перебороти завтра? Ненадо волноватся. В наступний день імпульси куріння будуть на половину слабше і рідше, а в третій день вони будуть настільки слабкі, що мало буде заважати. Мені в перший день були якісь 8 імпульсів куріння, на другий день десь 5, у третій-3.

І звичайно, з кожним днем на половину слабкіше. Тому важко буде тільки перший день. На другий день усе буде на половину легше і головне, з’явиться справжня віра, що кинути дійсно вдасться. У третій день імпульси куріння вам небудет заважати але все набридне, і обьедение солодощів і хвилювання і швидше захочеться дождатся завтрашній день…………І ось ви прокидаєтеся вранці 4 дні. Ви 100% кинули палити і бажання закурити немає нималейшего! Я особисто порадив і цей 4-тий день провести вдома, в спокійній обстановці, тому що в цей день ви ще трохи слабкі. Хоча звичайно, можна і піти на роботу, тільки треба поводитися обережно, обов’язково уникати будь-якого стресу і всі депресивні роботи треба відкладати на завтра.

Починаючи життя некурильщика, вас здивує, що навіть у найбільш серйозні стресові ситуації, в яких ви раніше бігали б курити одну за одною, тепер вас нетянет закурити взагалі. Якщо продовжите регулярно бігати (або регулярно ходити в довгі прогулянки) ваше здоров’я покращиться в неймовірному темпі, ви станете молодше, стрункішою і вашому захопленню небудет меж! На жаль, після того, як ви кинули палити, наступні два тижні вам доведеться випробувати неприємні почуття.Вам може з’явиться потяг до сигаретного диму, до втраченого насолоди і ці почуття може бути досить сильні. Немає іншого способу, як зібрати силу волі і ці неприємні відчуття пережити.

З кожним днем ці почуття будуть слабшими, рідше і через 2 тижні зникне назавжди. Яке самопочуття, коли ти кинув палити? Палити нехочется абсолютно, і самопочуття приблизно таке, яке було у підлітковому віці, коли ще не починав курити і проходив день, тиждень, місяць а куріння неприходило навіть в голову. І все ж не можна забувати,що всі бывшые курці продовжують залишатись залежні, тобто, вистачить на 3-7 днів потрапити в депресивні умови, наприклад, в лікарні або в поліцейську ділянку і доведеться закурити знову. Правда при виході з депресивних умов, будинку треба почати потужну програму бігу і вжити всі способи, щоб зменшити залежність і можна буде кинути палити знову. Можу додати, що кидаючи другий раз, небудет такого великого страху, чи вдасться, буде вже твердіше переконання, що вдасться.

І якщо більше небудет депресивних умов, можна буде все життя прожити без куріння. А тепер про себе. Я за своє життя кинув палити 3 рази. Палити ми з другом спробували в 7 класі. Наші погляди про куріння тоді були неймовірно дурні, ми серйозно думали, що куріння невредит,адже всі курять, а головне, якщо нам непонравится, ми кинемо коли самі захочем. У середній школі я зазвичай викурював 1-2 сигарети в день, але все змінилося, коли мене призвали в армію. Умови в армії були неймовірно важкі, всі курили і я почав курити трохи менше пачки на день. Саме тоді мені з’явилася залежність від куріння і я зрозумів, як руйнівно куріння діє на організм. Після армії я почав 2-3 рази в тиждень бігати 2-3км і одночасно скорочувати куріння. Через 4 місяці я кинув палити і це вдалося досить легко. Щастя тривало рік.

Потім я потрапив на місяць в лікарню і в цих умовах депресивних через 6 днів закурив знову. Звичайно, я заспокоював себе, що потрапивши будинку, кину знову. На жаль мені неповезло. Повернувшись додому, я поступив на роботу в тартак і всі мої товариші по роботі були важкі алкоголіки і звичайно курці. Так як вони зображували себе розумними і добрими, я їм повірив і автоматично почав переймати їх погляди. Вони вважали, що все у світі такі ж деградовані як вони самі.Що зробити себе краще і займатися спортом майже злочин. І хоча я пробував кинути палити, мені не вдалося. Причини були прості, під впливом своїх товаришів я перестав бігати і моє здоров’я погіршилося.

Я почав пити і курив навіть більше, ніж раніше. Думаю зайве говорити, що за кілька років я перетворився худоби як і вони. Потім мені пощастило. Радянська імперія впала, Латвія здобула незалежність, але почалася безробіття. Тартак на час закрили, я почав жити вдома на шиї у батьків. На початку мені це здавалося неправильним, але залишившись один, без впливу своїх товаришів, я почав думати інакше. Мені знову захотілося бігати,кинути палити,пити і я почав. Через рік мені вдалося кинути курити знову, правда, на цей раз це було набагато важче. Я почав займатися культуризмом, навчився битися, розвинув свій розум, почуття і почав жити краще.

Нещодавно мені знову довелося побувати в лікарні. На цей раз я закурив вже в перший день, але не хвилювався, бо знав,що після виходу кину. Так і сталося. Після виходу я місяць щодня бігав 1км і потім по вищеописаному методу — кинув. Почуття спокою,що при будь-яких обставин, з курінням завжди можна буде впорається, важлива. Думаю, пропоную всім надійний метод кидання палити, який підійде кожному. І, можливо, найбільша проблема у багатьох буде почати бігати, особливо, якщо в околиці ніхто спортом незанимается.

Тому раджу починати з довгих прогулянок і пізніше перейти на біг. І в ув’язненні, я б порадив всім побути кілька днів на самоті і наважиться максимально критично оцінити своїх друзів, знайомих і товаришів по роботі. І поставити собі одне питання, чи справді вони такі розумні і гарні, як стверджує? А якщо так, варто вважатися з цими нікчемами і їх поглядами, може краще сказати собі, я хочу бути краще, я хочу жити краще і маю на це право!

5 липня 2009 року. Латвія.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Спорт
Матеріали по темі


 • re: Марії …”Хто що порадить…”

  17.02.2008

 • Не пристрастится до куріння допоможе спорт

  26.08.2009

 • Заняття спортом сприяє зменшенню потягу до нікотину

  29.10.2009

 • Марихуана в руках фехтувальника

  03.12.2009

 • Зв’язок паління з м’язовою масою

  06.11.2010

 • Куріння і біг

  07.11.2010