Як правило, під час і перед відмовою від куріння, у курця виникають питання щодо шкоди куріння. Чи можна уникнути негативного впливу на організм, курячи сигарети певної марки. На скільки міцні сигарети шкідливіше, ніж легкі. Скільки сигарет можна викурити протягом доби, щоб їх дію на організм було мінімальним.

Ставлячи такі запитання, люди чекають на них відповіді. Але відповідь одна – куріння шкодить здоров’ю. Завжди. Сильно. Дуже. Але давайте докладніше.

Шкідливі речовини, які містяться в сигаретному димі, провокують виникнення особливо тяжких хвороб – рак легенів, судинні патології, хронічну обструктивну хворобу легенів (ХОЗЛ) і багато інших, не менш неприємних і важко виліковних, а іноді – і зовсім невиліковних захворювань.

За статистикою, куріння тютюнових виробів призводить до набагато більшій кількості летальних випадків, ніж всі немедичні причини, разом узяті – вбивства, суїциди, нещасні випадки і т. д.

Протягом останніх двох десятків років, в Росії від наслідків куріння померло близько 5,8 мільйонів громадян, серед яких 4,6 мільйона (кожен четвертий) – віком від 35 до 70 років. За один рік через паління помирають 332 000 громадян, кожен з яких не дожив як мінімум 19 років життя.

Серед них 164 000 помирають від захворювань, що вражають систему кровообігу, 82 000 осіб – від раку, 47 000 осіб – від хвороб дихальних органів і 39 000 – від інших захворювань, які розвиваються безпосередньо від пристрасті до сигарет.

Шкода від куріння – який він?

Хоча, звичайно, головним ворогом людського організму вважають нікотин, його наявність в тютюні здатне викликати лише наркотичну залежність. Більш істотну шкоду здоров’ю приносять інші токсичні речовини, що містяться в сигаретному димі.

Дим палаючої сигарети – це справжня хімічна фабрика. У ньому міститься смола, яка складається з більше ніж 4 000 хімічних речовин, 60 з яких є сильними канцерогенами.

Найнебезпечніші з них – ацетилен, нашатирний спирт, бензол, формальдегід, метанол і ціанід. Куріння шкодить здоров’ю і це підтверджується списком найбільш небезпечних захворювань, до яких схильні курці.

Рак легенів

Саме страшне захворювання, яке вражає більше 87 % курців – рак легенів. У тютюновому димі, крім перерахованих вище шкідливих речовин, що містяться ще й бензопірен, нітрозамін і радіоізотопи радону, які викликають мутацію клітин організму і провокують розвиток злоякісних пухлин.

Велика кількість цих хімікатів, що потрапляє в легені курця і оседающее там, руйнує натуральну оболонку тканин, в наслідок чого починає розвиватися злоякісна пухлина.

Своєрідним помічником шкідливих речовин виступає нікотин, який знижує активність імунної системи людини. Ця хвороба практично не виліковна і в більшості випадків закінчується летальним результатом.

Але своєчасна відмова від куріння значно знижує ймовірність цього захворювання і покращує результат профілактичних заходів, оскільки тканини легень мають властивість відновлюватися.

Крім раку легенів-курці піддаються і іншим небезпечним ракових захворювань: рак гортані, глотки, діафрагми, ротової порожнини та стравоходу. Згідно з дослідженнями, які палять, частіше страждають деякими видами раку крові, раку шийки матки, раку нирок або шлунка.

ХОЗЛ

Хронічна обструктивна хвороба легень – це цілий ряд захворювань дихальної системи, пов’язаний з порушеннями функціонування надходження повітря в легені і засвоєння його легеневою тканиною.

У цю категорію входять такі поширені захворювання, як хронічний бронхіт, емфізема легень і т. д. Симптомами цієї хвороби є задишка, хронічний кашель, надмірне виділення мокротиння, відчуття нестачі повітря.

Понад 64 000 людей у світі хворіють на ХОЗЛ різного ступеня. Це захворювання досить швидко прогресує і не виліковується. Але своєчасна відмова від куріння може призупинити її розвиток.

Серцево-судинні захворювання: ішемічна хвороба серця (ИБШ), атеросклероз

Шкідливі речовини, які містяться в сигаретному димі, вкрай негативно впливають на роботу серця і кровоносних судин. Як наслідок – ішемічна хвороба та атеросклероз.

Ішемічна хвороба серця (ІХС) розвивається внаслідок звуження просвіту коронарних артерій, що призводить до недостатнього кровопостачання. Термін ІХС об’єднує в собі інфаркт міокарда, стенокардію та атеросклеротичний кардіосклероз.

Куріння дуже підвищує ризик виникнення цього захворювання. Основні симптоми – спазматичні болі в серцевій області, порушення ритму серцевих скорочень. Хвороба прогресує повільно і виявлення її на ранній стадії в сукупності з відмовою від куріння підвищує результат лікування.

Атеросклероз – захворювання артерій, що обумовлено порушеннями процесу ліпідного обміну. При цьому, стінки артерій тоншають, а просвіт – зменшується. Захворювання дуже небезпечно.

Кров перестає ефективно циркулювати по організму, органи не насичуються поживними речовинами. Куріння провокує появі холестеринових бляшок, які осідають на стінках судин, підвищує рівень цукру в крові (вуглеводне напруга) і піднімає тиск. Атеросклероз – захворювання дуже небезпечне, оскільки, крім усього іншого, сильно впливає і на виникнення статевих патологій.

Згідно з дослідженнями, близько 85% чоловіків, які страждають на імпотенцію – курять. Що ж відбувається в організмі курця чоловіки? Справа в тому, що саме ефективне кровопостачання забезпечує повноцінну ерекції.

Судини, пошкоджені захворювань через куріння сигарет, не здатні забезпечити належний приплив крові до чоловічого органу, що позначається на потенції. Крім того, за результатами тих же досліджень, сперма чоловіків-курців піддається деяким мутацій – змінюється її структура, форма і щільність, що негативно впливає на репродуктивну функцію.

Жінки, що палять так само схильні до порушень репродуктивних функцій організму. У них помічені гормональні дисфункції, які безпосередньо залежать від куріння.

Порушується регулярність менструацій, які супроводжуються сильними болями, частішає прояв ПМС, що пояснюється підвищеним виробленням глюкокортикоїдів (гормонів стресу), окситоцину і вазопресину (провокують мимовільні скорочення матки і спазм судин).

Крім того, у курців значно зменшується вироблення організмом важливих гормонів – лютеїнізуючого, фулликулостимулирующего і пролактину. Шкідливі поліциклічні вуглеводні, які знаходяться в сигаретному димі, призводять до загибелі яйцеклітин і зменшують можливість зачаття і виношування плоду.

Близько 40 % жінок, що палять, страждають безпліддям, а про вплив тютюнового диму на плід під час вагітності навіть говорити не доводиться. Навіть, якщо вдасться виносити і народити дитину, у нього можуть спостерігатися складні патології, частина яких не сумісна з життям.

Облітеруючий ендартеріїт

Облітеруючий ендартеріїт – хвороба, більш відома під назвою «ноги курця», найчастіше вражає саме любителів затягнуться сигаретним димком. Вона вражає судини нижніх кінцівок.

При цьому відбувається спазм артерій і капілярів, на тлі якого розвивається запальний процес стінок судин. Головний симптом – періодичний біль у м’язах литок.

Хоча хвороба прогресує досить повільно, все ж її наслідки незворотні. На певній стадії проявляються виразкові некрози, які з часом переростають в гангрену.

Відео про шкоду куріння

Переконається в тому, що куріння шкодить вашому здоров’ю, можна, ознайомившись з інформацією, яка знаходиться у інтернеті. Це різні картинки, плакати, презентації, доповіді, факти з Вікіпедії.

Можна, так само, скачати презентацію про шкоду куріння, одну з найбільш яскравих і зрозумілих.

Державна пропаганда

Держдума приймає активні заходи, намагаючись попередити населення про небезпеку, яку несуть в собі сигарети.

Обов’язкова візуальна агітація, яка за законом повинна розміщуватися на всіх пачках цигарок і займати не менше половини їх розміру, попереджає про виникнення страшних захворювань і про негативний вплив сигарет на людський організм:

«Куріння вбиває», «Куріння може стати причиною болісною і хворобливу смерть», «Куріння призводить до раку легенів», «Захистіть дітей від тютюнового диму», «Куріння може викликати безпліддя та імпотенцію», «Зверніться до лікаря, щоб кинути палити», «Куріння викликає інфаркти та інсульти», «Мамо, не кури».

Фотографії

Крім застережних написів, сигаретні пачки рясніють фотографіями з зображеннями наслідків куріння.

На них можна побачити легені, уражені раком, симптоми передчасного старіння, знімки кінцівок, вражених некрозами, зображення хворих або недоношених дітей, батьки яких курили, руки в наручниках – як символ нікотинової залежності, зуби, уражені парадонтозом і багато інших страшних картинок.

Всі ці зображення підписуються певними написами, затвердженими Моз РФ: «Онкозахворювання», «Імпотенція», «Мертворожденность», «Старіння», «Ампутація», «Емфізема», «Самознищення», «Страждання», «Небезпека», «Недоношеність», «Парадонтоз», «Залежність».

Висновки

Ознайомившись зі всієї перерахованої вище інформацію, можна зробити певні висновки – куріння вкрай небезпечно для людського здоров’я.

Не залежно від сорти сигарет, їх фортеці, наявності ароматичних добавок в тютюні або конструкції фільтра – всі, без винятку сигарети, здійснюють згубний вплив на органи людини, провокують виникнення страшних хвороб, що не рідко призводить до смертельного результату.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і легкі
Шкода куріння
Куріння і ноги
Матеріали по темі


 • Атеросклероз

  06.08.2007

 • У чому шкідливість паління тютюну і як від нього позбутися

  20.08.2007

 • Куріння – далеко не єдина причина захворювань легень

  04.09.2007

 • Яку дію надає куріння на ваш організм

  03.02.2008

 • Кидай курити! І переконай іншого…

  16.08.2008

 • Про шкоду паління

  22.09.2016