Ті люди, хто курить зараз або палив в минулому, мають значно більше шансів захворіти на рак органів голови та шиї (гортань, носоглотка, порожнина рота, глотка). До такого висновку прийшли вчені з Американського Національного Інституту Раку. Дослідники зібрали дані історій хвороби більш ніж 476 000 чоловіків і жінок.

Проаналізувавши їх, вони виявили, що за куріння в обох статей різко збільшує ризик розвитку раку області голови та шиї. Щороку в світі вперше виявляють близько півмільйона хворих на рак гортані, порожнини рота й інших органів даній області.

Причому відсоток чоловіків при цьому в 3 рази перевищує відсоток жінок. А вірогідність смертельного результату у них в 2 рази вище. Однак у курців ризик розвитку смертельної хвороби значно вище. «Поширеність раку голови та шиї у чоловіків значно більше, ніж у жінок, але при цьому, — кажуть фахівці, — куріння підвищувало ризик розвитку хвороби більше у прекрасної статі».

Так, куріння було шкідливою звичкою у 75% представниць слабкої статі, в той час як у чоловіків куріння супроводжувало раку тільки у 45%. На думку авторів дослідження, охорона здоров’я має боротися з курінням для того, щоб знизити поширеність раку голови і шиї.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння