Кожна з нас готується стати матір’ю, незалежно від того, в якому стані вона знаходиться зараз. Але не кожна готова. На жаль, треба визнати чесно: не все виходить як по-писаному. А якщо вагітність незапланована? Тоді змінитися важче багаторазово. Правила, про які піде мова нижче, вистраждані досвідом. Спробуйте їх освоїти — це легко!

Почнемо з того, що назва статті – в корені неправильно. Це – одна з найпоширеніших початкових помилок кидають палити. Змушувати себе – марно. На жаль, перевиховати дорослу людину, сформовану особистість практично неможливо. Як би ми не намагалися почати нове життя, змушуючи себе бігати вранці, бути поблажливішими до брудних шкарпетках, мити підлоги кожні три дні, змивати макіяж перед сном або класти на одну ложку цукру менше – частіше це прагнення так і залишається на рівні поодиноких спроб.

Отже, правило № 1: забути про те, що ти змушуєш себе.

Так-так, переконайте себе, що вам це необхідно. Правильний психологічний підхід здатний докорінно змінити наше ставлення до чого-небудь. Подивіться на проблему під іншим кутом: я не змушую себе, я даю собі шанс спробувати! Я отримую можливість жити повноцінно! Складіть для себе список вигод, які ви отримаєте, якщо кинете. Почитайте цей список уважно (думаю, він буде немаленьким), і ще раз, і ще… Подумайте. Уявіть собі, що вам надається шанс відпочити, скажімо, на курорті пару днів: невже ви не скористаєтеся? Навіть якщо перед цим доведеться займатися не дуже приємними справами: збирати валізи, і прилаштовувати улюбленого кота-засранця по сусідах?

Правило № 2. Ви не курите – для себе!

Треба визнати, кожна людина перш за все любить себе. Тільки не треба рвати на грудях сорочку, цілувати хрест і бризкати слиною, стверджуючи, що ви самий що ні на є альтруїст. Ні, спочатку ви егоїст, а вже потім все інше. Саме тому посил «кинути заради кого-то» заздалегідь приречений на невдачу. На жаль, навіть якщо цей хтось- ваш власний дитина. Для порівняння, спробуйте відповісти чесно, чи готові ви кинути заради нової роботи (недарма багато хто так і ховаються роками в офісних туалетах)?

Заради чоловіка (а я знаю десятки сімей, де чоловік не курить, і з-за цього відбуваються постійні сімейні скандали)? Заради мами (які конфлікти трапляються, коли вас батьки застали на місці злочину, нагадувати треба?)… Правильна відповідь – ні, ні і ні. Так чому ж суспільство від нас вимагає негайно змінитися заради людини, якого ми ще, по суті, не знаємо? Усвідомте, що ваш вчинок – виключно для вашої ж користі (перечитайте список з пункту № 1). А зараз просто самий відповідний для цього час. Чому б не тепер?

Як раз з хронологією і пов’язане Правило № 3.

Правило № 3. Я не курю – тут і зараз.

Не варто призначати собі «дати кидання»: з понеділка, Нового Року, після маминого дня народження… Цим ви тільки вымаливаете собі відстрочку, в результаті перетворюючи її в перманентну. Просто – не паліть і все.

Правило № 4. Ніяких ритуалів.

Драматичні сцени розставання зі звичкою, пафосні раздирания пачок і ламання сигарет – всі ці театральні ефекти залиште провінційним актрисам. Справжні вольові характери не курять, маючи вдома цілу пачку. А подібні дії зазвичай призводять до того, що ви галопом мчите в найближчий ларьок за новою натомість зганьбленої.

Правило № 5. Проникніться комплексом провини.

Психологи цей пункт навряд чи схвалять. Але він реально працює! Зрозумійте, що ваші слабкості ви потім будете себе постійно звинувачувати. Ви вже ніколи не зможете бути чесною до кінця з вашим малюком. Постійно нагадуйте собі, що куріння шкідливе для нього. Уявляйте, як він задихається в утробі. Викликайте у себе напад нудоти, нарешті!

Правило № 6. Не зводить з мене очей.

Ми, звичайно, не будемо сумніватися у вашій твердості: ) Але на всяк випадок, поставте себе в такі умови, в яких палити неможливо. Наприклад, це найкращий час, щоб нарешті довше погостювати у свекрів – місяць, або два. По-перше, вас будуть смачно годувати і всіляко доглядати, а по-друге, у вас просто не буде шансів зірватися. Або придумайте причину, щоб лягти в лікарню на збереження.

Правило № 7. Найголовніше. Не палити набагато простіше, ніж палити!

Ось саме – не курити дуже просто! В цьому немає нічого складного. Абсолютно нічого. Страшно тільки почати. Втішайте себе тим, що через місяць ви навіть і не згадайте про своїх сьогоднішніх терзаннях. А поки кожен чортів раз, коли вам захочеться покурити, повторюйте мантру: «так, я не курю, і це – дурниця! Це дуже просто!». До речі, ви здорово виростете в очах оточуючих, коли вони побачать, з якою легкістю ви розправилися з тим монстром, якого вони до трясучки бояться самі: страхом кинути палити.

Правило № 8. Не соромтеся, щоб отримати з цього та інші вигоди.

Заодно можна настричь купонів, дістаючи чоловіка своєю безприкладною хоробрістю: «ось я яка! А ти мені не вірив!». Нехай він перейметься і подарує вам в знак цього що-небудь приємне: ) Наприклад, нову книжку Донцової. Ну або на худий кінець, Ламборджині Дьябло. З паршивої вівці хоч вовни жмут: )

Удачі вам! Повірте, це далеко не найбільша жертва, принесена на вівтар Дитини. Це – найменша!

P. S. Багатьом після прочитання цієї статті може здатися, що автор і курив-то несерйозно, раз так легко про це говорить. Я розчарую скептиків, якщо такі є: стаж куріння на момент вагітності у мене становив 10 років. За півтори пачки на день. Я курила і з хворим горлом, і з мігренню, і після сексу, і замість. Два роки я прокидалася в 5 ранку від страшних нападів кашлю. Я намагалася кинути за допомогою голковколювання, кодування від куріння, гіпнозу, магнітного браслета, таблеток, настоянок і пластирів – максимальний результат становив місяць. Дізнавшись про вагітність (нежданої!), я кинула через три дні. Легко! І ви це зможете!

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Жіноче здоров’я
Вагітність
Жіноче куріння
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Жінки якщо ви не думаєте про себе, то хоч подумайте про дітей!

  27.08.2009

 • Як я кинула курити і що з цього вийшло

  29.08.2009

 • Вплив паління на шкіру й фігуру

  28.09.2009

 • Про шкоду паління для організму жінки

  28.09.2009

 • Майбутнім мамам варто задуматися про здоров’я дитини

  04.10.2009