Що це — куріння під час годування грудьми? Слабкість? Каприз? Незнання? Ні, це злочин. Проти дитини, проти її майбутнього, проти його успіхів у дорослому житті. Курити треба кидати до настання вагітності, тому питання шкідливості грудного вигодовування і куріння не повинен виникати навіть. Але від реалій відірватися неможливо, і число курящих матерів не зменшується.

Що маємо у підсумку? У підсумку зростає покоління дітей, недополучивших корисних і поживних речовин з молоком матері, але зате в надлишку отримали всі шкідливі компоненти тютюнового диму.

При цьому не можна скидати з рахунків той факт, що матері цих дітей курили під час вагітності, а це означає, діти росли в умовах патологічно протікає вагітності.

Куріння під час годування груддю, у дитини масу порушень і відхилень, багато з яких діагностуються випадково і, нерідко, пізно. Один із прикладів такої гіподіагностики — неспокійний дитина.

Курить годуюча мати, якій паління здається абсолютно нормальним, не пов’язує занепокоєння, поганий сон, дратівливість дитини з нікотиновою інтоксикацією. А адже нікотин легко проникає в молоко і має отруйну дію на незрілі тканини мозку дитини.

Крім того, як судинний токсин, нікотин викликає хронічну гіпоксію, яка і провокує в подальшому відставання дитини за всіма показниками — фізичних, психічних, розумових. Дитину не показують лікарю своєчасно — адже багато хто вважають, що дитина має «перерости» неспокійний сон, плаксивість, коліки і метеочутливість. Якщо ж до лікаря звертаються — то повний анамнез дитини, а саме в частині куріння матері, рідко коли повідомляється.

Нікотин викликає підвищення викиду гормонів, зокрема адреналіну, дофаміну, серотоніну, ацетилхоліну та багатьох інших. Будь-яка дисфункція у гормональній сфері розцінюється організмом як катастрофа і, відповідно, на її усунення витрачаються величезні сили.

У такій ситуації гормональна система дитини швидко виснажується, що призводить як до сьогохвилинних проблем, так і до проблем, які стануть явними в пубертатний період і в дорослому житті.

Дим — сильний алерген, провокатор великого числа захворювань верхніх дихальних шляхів. Інтерстиціальна тканина легень новонародженого і дитини до року неповноцінна з функціональної точки зору, а нікотин і компоненти тютюнового диму затримують її формування.

Один з наслідків цього — часті бронхопневмонії у дітей раннього віку, чиї матері продовжують курити, практикуючи грудне вигодовування.

Ще один орган дихання дитини — шкіра. Через шкіру дітей проходить до 30% основного газообміну. Дим легко проникає через неї, надаючи системну дію на дитину.

Особливість дитячого організму така, що невелике відхилення в роботі однієї системи тягне за собою вал проблем і патологій в інших, навіть не пов’язаних з вихідною. Все це призводить до великих, ніж у стандартних ситуаціях проблемам грудного віку, що вимагає великих зусиль з боку матері.

Куріння під час годування груддю небезпечно і для матері. Молочна залоза практично повністю складається з залозистої тканини(зрадою тканини потових залоз), яка дуже чутлива до нікотину. Тому не дивний той факт, що частота маститів у жінок-курців набагато вища, ніж у некурящих.

Годування груддю вважається однією з ефективних заходів профілактики раку молочної залози, але у випадку з курящими мамами цей чинник спрацьовує набагато рідше, тобто сама курить жінка знижує ефективність закладених природою захисних механізмів. Можливо, це пов’язано з тим, що концентрація нікотину в грудному молоці вище, ніж його вміст у крові в одне і теж час.

В Інтернеті чимало порад, які йдуть на поводу у куріння — цієї побутової наркоманії. Поради стосуються перерв між годуваннями і викурювання сигарети. Однак говорити про успіх грудного вигодовування в такій ситуації неможливо.

Дитина повинна отримувати груди не по годинах і розкладом, а за власним бажанням. Тоді і лактація буде повноцінною, і надходження поживних речовин оптимальним. Куріння під час годування груддю неприпустимо і ніякі виправдання матері не є достатнім приводом, щоб закривати очі на його небезпеку для дитини.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Шкода куріння при вагітності
Вплив куріння на розвиток плода
Куріння і вагітність
Матеріали по темі


 • Куріння і дітородна функція

  02.07.2007

 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Куріння під час вагітності

  05.09.2007

 • Шкода куріння під час годування груддю

  12.10.2009

 • Куріння під час вагітності

  31.10.2009

 • Хуліганів народжують жінки, що палять

  07.11.2009