Куріння – одна з найпоширеніших шкідливих звичок. Як правило, причинами починання є такі банальні причини, як мода чи нездатність протистояти моральному тиску оточуючих. У середньому, перше знайомство з цигаркою у людини відбувається вже 12 років.

Після певного періоду це ставати не просто шкідливою звичною, а вже необхідністю. Людина стає никотинозависимым. Крім того, палить починає переконувати себе в тому, що куріння допомагає йому впоратися в тій чи іншій ситуації, що він отримує заспокоєння і задоволення від цього процесу, коли насправді ж, все це є черговим самоубеждением або навіть самообманом.

Відбувається процес звикання організму до нікотину, проявляються такі наслідки як: рясне виділення слини, жовтий наліт на зубах, неприємний запах з рота, а при тривалому палінні змін зазнає і голос, він стає більш грубим і жорстким. Погіршується працездатність легенів і мозку, з’являється задишка, розвивається недолік кальцію в організмі. Однак більшість наслідків проявляються вже більш зрілому віці, що згубно впливає на свідомість молоді, організм яких ще досить сильний і здатний протистояти великій кількості негативних наслідків. Крім того, курці завдають ще більшої шкоди своїм оточуючим, адже п’ять хвилин перебування в накуреному приміщенні рівносильно пачці выкуриных сигарет.

Неодноразово науковими дослідженнями було доведено, що курці скорочують тривалість життя від 5 до 20 років. Так само, при активному палінні, значно підвищується навантаження на серце, і на 40% збільшується шанс захворювання серцево-судинними захворюваннями, які нерідко призводять до інфарктів і інсультів, у тому числі з летальним результатом. Абсолютно протипоказано куріння при вагітності, т. к. легкі дитини будуть надто слабкими і можливо нездатними для дихання, і все серцеві захворювання передаються від матері до дитини. Як правило, люди вирішили кинути курити, не важливо з яких причин, стикаються з необхідністю організму до отримання чергової дози нікотину.

Морально слабким і не мають постійної підтримки такий процес є непосильною працею, і вони знову починають палити. Тому задумайтесь, перед тим як перший раз закурити, чи варто воно того? Ще одним мінусом, нехай для деяких незначним, є витрата коштів і часу на покупку, а так само викурювання сигарет. Адже уявіть, скільки б ви встигли зробити справ, не вибігаючи кожен раз, щоб покурити. А гроші, витрачені на сигарети, краще витратити на більш корисні речі. Якщо вам наплювати на себе, то задумайтеся про ваших близьких та рідних, і киньте палити!…

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння