Відомий петербурзький священик проаналізував висновки американських учених про те, що куріння може призвести до психічних розладів…


«Треба сказати, що подібні дослідження проводилися і в Росії. У ході цих досліджень були досягнуті абсолютно ясні результати, які свідчать про те, що куріння, безумовно, негативно впливає на будь-яку вікову групу, але особливо на незміцнілий дитячий організм, для якого нікотин дійсно грає руйнівну роль як фактора, який отруює всю систему організму, включаючи окремі його органи: легені, серце, нирки, але також і вегетативну і навіть центральну нервову систему», – заявив в інтерв’ю «Російської лінії» відомий петербурзький священик, керівник єпархіального амбулаторно-консультаційного центру «Воскресіння», кандидат педагогічних наук ієрей Олексій Мороз, коментуючи висновки американських учених про те, що куріння в підлітковому віці може призвести до психічних розладів через десятки років.

До такого висновку прийшли співробітники Університету Флориди, пише газета «Аргументи і факти» з посиланням на Science Daily. Група на чолі з професором психології Карлосом Боланосом детально вивчила вплив нікотину на стан лабораторних щурів. Звірятка, які брали участь у випробуваннях Боланоса, за запевненням вчених, впали в депресію. Тварини стали більш чутливі до стресів, постійно нервували і майже не відчували задоволення від їжі та інших зовнішніх впливів. На думку дослідників, саме такими симптомами характеризується депресивний стан у людей. Таким чином, тест показав, що нікотин може призвести до розладів психіки, причому ефект «відкладається» на кілька років, а то й десятиліття.

Експеримент проходив у два етапи. Молодим крысятам щодня вводили невелику дозу нікотину (контрольній групі тварин давали просто сольовий розчин). Потім вчені дочекалися, поки звірята підростуть, і приступили до різних тестів. Одні з них були спрямовані на виявлення реакції щурів на стрес, інші – на задоволення. Відповідно, участь в тестах брали і «щури-курці», і ті, кому нікотину не дісталося. Як і очікувалося, звірки з нікотиновою групи показали ознаки депресії. Вони слабо реагували на винагороди, не звертали уваги на улюблену їжу, а в стресових ситуаціях буквально впадали в ступор, замість того щоб діяти. Причому це стосувалося навіть тих, хто отримав лише одну єдину дозу нікотину. Як пояснив професор Боланос, це означає, що навіть незначний досвід у палінні може мати довготривалий ефект і вилитись в проблеми із психікою. «Зізнатися, я був здивований, виявивши, що навіть одноденного впливу нікотину вистачило на такі довгі і серйозні наслідки», – зазначає К. Боланос.

Вчені також виявили, що подолати симптоми депресії щурам допомогли антидепресанти, що містять нікотин.

Ще одна визначна спостереження вчених полягає в тому, що подібне депресивний вплив нікотин чинить тільки в підлітковому віці. Якщо почати курити, будучи старше, цього ефекту не буде. Вчені прийшли до висновку, що нікотин має отруйну дію тільки на незміцнілу нервову систему, що призводить до серйозних змін у її розвитку. Правда, поки що вченим не вдалося з’ясувати, як саме і чому відбуваються ці зміни.

За словами ієрея Олексія Мороза, «дослідження московських вчених показали, що палять, діти в 50 разів частіше стають наркоманами, чим їхні некурящі однолітки». «Куріння – це свого роду місток, який перекидає потім людей і на наркотики. Якщо людина з дитинства звикає курити, то це, безумовно, негативно впливає на психіку і на формування його характеру в цілому. Але втім, те ж саме можна сказати і про вплив куріння на дорослих. Мені доводилося зустрічатися з багатьма людьми, які почали палити в дорослому віці. Вони, як правило, відчувають негативний вплив куріння як на загальне самопочуття, так і на нервову систему. Крім того, вони відчувають моральний шкоду, яку завдає куріння. Але при цьому їм було дуже важко кинути цю звичку», – зазначив священик.

На думку керівника єпархіального амбулаторно-консультаційного центру «Воскресіння», куріння має не тільки фізіологічну основу, але й окультно-містичну підґрунтя. «Загальновідомим є той факт, що африканські шамани і чаклуни перед початком культу завжди вживають якісь наркотичні речовини, зокрема, нікотин. Наприклад, сибірські шамани спеціально палять, набирають дим у легені, потім його випускають, як би підгодовуючи цим димом своїх духів-помічників, які повинні будуть ввести їх в область містичних одкровень і в гущу окультних подій. Куріння є необхідним елементом ритуалу входження у світ занепалих духів.

Звідти куріння має свої окультні коріння. Тому, безсумнівно, ця чертота продовжує негативно впливати і на курців. Адже святі отці говорять про тютюновий бесе, який, безумовно, знаходиться в цьому речовині і прищеплює цю звичку людей. Святі отці також говорять про те, що кожна речовина має своє призначення. Богу кадят ладаном, а куріння вважається чортовим зіллям, свого роду кадінням занепалим духам і демонічного світу», – сказав отець Олексій.

«Аналізуючи негативний вплив тютюну та нікотину на здоров’я і на духовний стан людини, треба зазначити, що висновки американських учених у чому вірні, але в той же час вони вузькі і недостатньо повні, тому що охоплюють лише невелику частину серйозної проблеми, яку ставить перед нами куріння», – уклав ієрей Олексій Мороз.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння