Вчені з Брістольського університету встановили, що в 9 з 10 випадків куріння матері — основна причина раптової смерті дитини. Професор Пітер Флемінг з Інституту дитячого здоров’я при Брістольському університеті зазначив, що до непрямих причин раптової смерті немовлят, так званої «смерті в колисці», куріння відносили і раніше.

Однак, в зв’язку з нещодавнім введенням обмеження на куріння в громадських місцях у Великобританії експерти занепокоєні, що люди стануть частіше братися за сигарету будинку. Тому було прийнято рішення провести більш ретельне дослідження вплив куріння на ще не народженої дитини, а також на немовлят у перші роки їх життя, пише KM.ru.

Згідно зі статистикою, число жінок, що палять під час вагітності, в останні 15 років скоротилася вдвічі. Але проте випадки смерті в колисці» у курящих жінок почастішали. Фахівці пов’язують це з ефектом кампанії 1991 року, коли експерти закликали всіх матерів класти малюків на спину під час сну. Після цього різко скоротилося число немовлят, знайдених мертвими в ліжечку лежачи на животі. Це наводить на думку, що тепер основним фактором ризику є саме куріння, повідомляє Daily telegraph.

Вчені вважають, що навіть для жінок, які не припинили курити під час вагітності, є способи запобігти смерть дитини. Фахівці рекомендують матерям в першу чергу утриматися від куріння при дітях. Так як чим більше годин дитина знаходиться в накуреному приміщенні, тим вище його шанси померти наглою смертю.

«Співвідношення ясніше ясного, — заявив Флемінг. — Ризик смерті збільшувався з кожним новим годин пасивного куріння дитини. Наприклад, якщо поруч із дитиною курять по вісім годин в день, його шанси на „смерть у колисці“ відразу зростають у 8 разів. Тобто батькам треба зрозуміти головне: навіть якщо ви не можете кинути, не паліть при дитині! «.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння