Вагітні жінки завжди турбувалися. Тоді як тривожні та проблеми змінювалися через покоління, бо гінекологія і майбутні батьки відкривали все більше з того, що має, а що не має впливу на гарний стан ненародженої дитини.

Наші бабусі, схильні вірити в різні передбачення, вірили, що якщо вагітна жінка побачить мавпу, то вона народить дитину схожого на мавпу, або якщо вона вдариться в живіт, то від страху залишить на дитину знамення у вигляді руки.
Ми ж схильні повірити в щоденну порцію газетних і телевізійних повідомлень(зазвичай так само вражають уяву, як і безпідставних) і в результаті ми маємо інші неспокою: а повітря, яким ми дихаємо, забруднене? А вода, яку я п’ю, безпечна? А моя робота або куріння чоловіка, або чашка ранкової кави, шкодять здоров’ю моєї дитини? А як з рентгенівським знімком зуба?

Ці питання стають джерелом неспокою що в свою чергу наближає до нервової вагітності. Однак вони можуть стати опорою для дій, які принесуть ефект у вигляді здорової дитини.

Я курю з десяти років. Це вплине на здоров’я моєї дитини?

На щастя, немає ніяких підстав, щоб стверджувати, що куріння, навіть розпочате за 10 чи 20 років до вагітності, матиме негативний вплив на плід(Примітка адміністратора: це в корені не вірна думка). Однак доведено, що куріння сигарет в період вагітності, особливо після четвертого місяця, може збільшити ризик ускладнень в цей період. Це саме тютюн є однією з головних причин проблем, пов’язаних з передпологовим станом, таких як кровотеча з матки, викидень, дострокове відділення дитячого місця, передчасно лопнув плодовий міхур або передчасні пологи. Доведено, що в Сполучених Штатах до 14 % передчасних пологів — це результат куріння тютюну.

Існують також незаперечні докази того, що куріння сигарет майбутньою матір’ю безпосередньо впливає на розвиток дитини в її лоні. Найбільшу загрозу являє низький вага при народженні. У високорозвинутих країнах, як США, Великобританія одна третина новонароджених з низькою вагою є наслідком куріння сигарет їх матерями. Цей низька вага є головною причиною дитячих хвороб та смерті дитини перед, в процесі або відразу після народження.

Існує також інший потенційний ризик. Діти курящих матерів більш сприйнятливі до хвороб дихання і двічі більше схильні померти(SIDS — склад раптової смерті у немовлят, т. зв. смерть у колисці), ніж діти некурящих. Взагалі кажучи, діти некурящих матерів набагато більш здорові, ніж курців. Доведено також, що діти курящих матерів можуть ніколи не зрівнятися з іншими дітьми, можуть довгий час проходити через фізичні і розумові відставання, а також можуть бути дітьми надмірно збудливими. Дослідження показали, що чотирнадцятирічні діти, матері яких курили під час вагітності, були більш сприйнятливі до хвороб дихальних шляхів, нижче ростом і менш здатні в школі. Раніше вважали, що причиною цих явищ було неправильне харчування жінок, що палять під час вагітності; ці жінки більше курили, ніж їли.

Однак, існуючі свідоцтва спростовують цю теорію: курці жінки, які їдять і додають у вазі стільки ж, скільки некурящі, незважаючи ні на що народжують менших дітей. Це пояснюється отруєному окисом вуглецю і меншою кількістю кисню, що доставляється через дитяче місце до плоду. Приріст ваги тіла до 20 кг під час вагітності може певним способом збільшити шанс народження дитини нормального росту, але такий надмірний вага пов’язаний з іншими проблемами для матері і для дитини.

Загалом, коли жінка курить сигарету, її дитина закритий в наповненій димом лоні. Його серце б’ється частіше, він кашляє і давиться, а найгірше те, що у зв’язку з недоліком доставляється кількості кисню дитина не в змозі зростати і розвиватися так, як повинно. Дослідження показали, що кількість викурених сигарет є дуже важливим. Жінка, що викурює пачку сигарет в день збільшує ризик народження дитини зі зниженим на 130 % пологовим вагою.

Обмеження кількості викурених сигарет, з одного боку, обов’язково, з іншого боку може бути мінливе, т. до, палить людина часто заповнює втрачені сигарети через більш часте н глибоке вдихання диня і викурювання сигарети до кінця. Така небезпека існує також, коли жінка переходить на сигарети з низьким вмістом смол і нікотину. Не варто падати духом. Дослідження показали, що жінки, які перестали палити в ранніх місяцях вагітності — не пізніше, ніж у четвертому місяці — зменшили ризик народження хворої дитини до мінімуму. Чим раніше, тим краще, але припинення куріння навіть в останньому місяці може допомогти у доставці дитині достатньої кількості кисню.

Деяким жінкам-курцям легше всього буде кинути курити саме ранній стадії вагітності, коли виробляється відраза до сигарет — мабуть, попередження змінюється організму. Якщо, до нещастя, не виробиться в тобі таку огиду, постарайся кинути палити за допомогою консультації. Попроси свого лікаря, щоб він вказав тобі інші методи боротьби з шкідливою звичкою. Може бути тобі краще застосувати гіпноз. Більшість людей замикається в собі, кинувши палити, хоча ступінь небажання — це справа особиста.

Деякі люди відчувають апетит на тютюн, іноді вони нервові, неспокійні, інші відчувають втому, порожнечу в голові та розлад травної системи. Більшість людей спочатку більше кашляє тому, що раптом їх організми здатні виділити забруднення, що утворилася в легенях.

Методи кидання куріння сигарет

Спочатку визначили, чому ти куриш. Куриш ти для приємності, стимуляції або розваги? Щоб зменшити розлад, мати щось у руці або, щоб заспокоїти нерви? А може ти куриш за звичкою, закурюючи сигарету не думаючи? Якщо ти визначиш причину куріння, легше буде знайти що-небудь натомість.

Знайди привід, щоб кинути палити. Ти вагітна, тому це легко. Знайди свій особистий метод, як кинути курити. Ти хочеш припинити відразу чи поступово? Так чи інакше, вибери собі «останній день» в найближчому майбутньому. Заплануй його собі так, щоб він був заповнений заняттями — такими, що ти не пов’язуєш з курінням. Постарайся ізолювати своє бажання палити. Вибери собі один або всі з наступних методів: Якщо ти куриш для того, щоб в руці щось було, спробуй гратися з ручкою, олівцем; зв’яжи що – небудь на спицях, пополіруй срібло, напиши лист, пограй на піаніно, навчися малювати, зроби пару ганчіркових ляльок, склади пару кросвордів або пограй в пентаміно — роби все, щоб забути про сигарети. Якщо ти куриш сигарети для смаку, то заміни їх чим-небудь — никатиновой жувальною гумкою, свіжими ягодами, пареної кукурудзою, разовим хлібом.

Уникай солодощів, це тільки порожні калорії. Якщо ти куриш для стимулювання, постарайся знайти цю енергію у швидкій прогулянці, цікавій книзі, щоб твоя дієта мала всі необхідні вітаміни і мінеральні речовини. Їж часто, щоб уникнути почуття втоми і небажання, викликаного низьким кількістю цукру в крові. — Якщо ти куриш. розваги або розрядки, спробуй замінити куріння фізичними або розслаблюючими вправами. Або послухай музику. Або йди на довгу прогулянку. Або нехай хтось зробить тобі масаж. Або грати в любов з чоловіком. Якщо ти куриш для задоволення, пошукай собі задоволень в інших заняттях, краще за все в таких, які виключають можливість куріння сигарети.

Іди в кіно, навести дитячі магазини, іди в улюблений музей, на концерт або на виставку. Іди на вечерю з подругою, не выносящей сигаретного диму. Або пограй у що-небудь, наприклад, в теніс. Якщо ти куриш за звичкою, уникай оточення, в якому зазвичай ти курила, і курців друзів. Відвідуй в той же час місця, де куріння заборонено. Якщо куріння асоціюється у тебе з якимось конкретним напоєм або стравою, уникай цих речей або їж в іншому місці(скажімо, що ти курила за сніданком, до ніколи в ліжку — їж тоді сніданок в ліжку). Коли ти відчуваєш бажання закурити, зроби кілька глибоких вдихів, затримай видих між ними, останній видих затримай, запалюючи одночасно сірник, випусти поступово повітря і задуй сірник. Уявляй, що це була сигарета і сомни її в попільничці.

Щоб обмежити кількість виділюваного нікотину, а також зменшити нервове навантаження, слід збільшити кількість споживаних фруктів, фруктових соків, молока та овочів, тимчасово зменшити кількість м’яса, птиці, риби та сиру; слід уникати кофеїну, який єдино може погіршити нервовий стан. Потрібно багато відпочивати і багато рухатися, щоб отримати енергію, яку черпали з нікотину. Нехай твій розум відпочине кілька днів. Виконуй легкі домашні роботи, виходь також в кіно або в театр. Найгірші ефекти кидання куріння будуть тебе мучити тільки протягом декількох тижнів, тоді як виграш очевидний — на прикладі твій і твоєї дитини — на все життя.

Сестра мого чоловіка викурювала дві пачки сигарет в день, будучи вагітною тричі, у неї не було макаках ускладнень а вона народила великих здорових дітей.

Чому я повинна кидати палити?

Кожен з нас чув різні розповіді про людей, у яких щось вийшло — про пацієнта, хворого на рак, якому давали 10 % шансів, щоб вижити, а який дожив до похилого віку, або про жертви землетрусу, яка прожила кілька днів під уламками без їжі і води. Але є щось набагато менше надихаюче в жінці, якої — незважаючи на те, що вона курить сигарети, ризикуючи здоров’ям своєї дитини — вдається народити здорове і неушкоджене потомство.

Не можна так ризикувати, коли мова йде про здоров’я дитини. А кидання куріння є одним з безопастнейших способів для народження здорової дитини та забезпечення собі легких і безпроблемних пологів. Звичайно, існує шанс, що незважаючи на куріння, ти народиш здорової дитини, але немає гарантії, що він не буде підданий однієї з описаних вище хвороб. Твоєї рід ственнице пощастило(до певної міри, це везіння могло бути результатом генетичних умов, якими ти, може бути не володієш). Але чи варто ризикувати? З іншого боку, фізичні та психічні вади можуть проявлятися тільки пізніше.

Це з вигляду здорове дитя може зрости в дитини, схильного до хвороб, надмірно збудливого і має труднощі у навчанні. Слід ще взяти до уваги ефекти, які може мати куріння сигарет на твою дитину, коли його перенесуть з твого переповненого димом лона в твої одно наповнені димом кімнати. Діти курців батьків частіше хворіють і частіше перебувають у лікарнях у дитинстві. Так що, кидання куріння є твоїм єдиним виходом.

Коли інші курять в твоїй присутності

Я перестала курити сигарети, на мій чоловік продовжує викурювати дві пачки сигарет в день. Кілька моїх співробітників теж курять по кілька пачок в день. Я засмучуюся, що це може якось негативно вплинути на мого дитини.

Виявляється, що куріння згубно впливає не тільки на того, хто курить, але так само на тих, хто вдихає дим. Впливає на плід, якщо мати перебуває поблизу палить — наслідок з того, що якщо поблизу тебе хтось курить, то твоя дитина отримує майже стільки ж шкідливих речовин, як якщо б ти сама викурювала сигарету. Навіть якщо твій чоловік не в змозі кинути палити, то попроси його, щоб він хоча б робив це в іншій кімнаті, подалі від тебе і твоєї дитини. Кидання куріння було б, звичайно, найкращим не лише для твого чоловіка, але так само дитини. Дослідження показали, що діти курців батьків більш схильні до хвороб дихальних шляхів, які можуть тривати довгі роки. Більше також ймовірність того, що ці діти стануть у майбутньому катами, подібно їхнім батькам. Ймовірно, ти не будеш в змозі переконати своїх співробітників і знайомих, щоб вони кинули курити для тебе, але, може, тобі вдасться їх переконати обмежити куріння. Якщо там, де ти живеш, існують права, що охороняють некурців, це буде справою легкою. Якщо їх немає, то зроби це дуже делікатно — покажи їм цю книгу, щоб вони могли прочитати про вплив сигарет на плід. Якщо це в тебе не вийде, постарайся переконати дирекцію свого підприємства, щоб вона видала розпорядження, що обмежує куріння до спеціально виділених місць, і яке. забороняло б паління серед некурців. Якщо це не принесе результатів, постарайся перевестися до іншого приміщення на час вагітності.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння