Багато починають палити ще в підлітковому віці, і більшість із них робить це не по своїй волі, а за прикладом інших, більш «досвідчених» однолітків. Як правило, залежності у таких курців ще немає, та й задоволення від процесу куріння вони не отримують. Якщо поруч ніхто не курить, і підліток скоріше за все забуде покурити, адже як такої потреби немає. Набагато гірше доводиться никотинозависимым, коли у тих закінчуються сигарети, то вони усілякими способами намагаються їх дістати, просять «стріляють») у перехожих, крадуть у батьків та ін.

Разом з залежністю приходять і хронічні хвороби, такі як: хронічний бронхіт, виділення мокротиння, пожовтіння зубів, погіршення працездатності легенів. При цьому слабшає імунітет організму, в результаті, захворівши простий застудою, у курця незабаром розвиваються ускладнення, порушується психіка, підліток стає озлобленим, легко заводитися, постійно ходить «похмурим». Коли ж палити ставати небезпечно для здоров’я і лікарі категорично забороняють, то в результаті виявляється, що кинути ти вже не можеш. Тут можна згадати слова Марка Твена: «кинути палити не становить праці, я і сам кидав більше двадцяти разів».

Приблизно так і виходить, курець начебто кидає, але варто знову взятися за сигарету, не важливо за яких обставин, як починаєш знову курити. Тому задумайтесь, перед тим як почати курити! З-за куріння виникають проблеми не тільки із здоров’ям, але і з батьками. Починаються постійне читання нотації, заборони, підозри і «обшаривание» кишень підлітка. У підсумку ніяких позитивних результатів не виходить, підліток просто-напросто вчиться бути хитрішим і обережніше, що викликає потребу постійно брехати. Він ховає пачку сигарет в затишних місцях, запах перебиває жувальною гумкою, а перед поверненням додому намагається не палити.

Винні в цьому самі батьки, які, крім усього, порушують психологічний контакт зі своїми дітьми, адже якщо вони захочуть курити, перешкодити їм вам не вдасться. У цьому випадку варто поговорити (без морального тиску), пояснити всі наслідки, які можуть трапитися з кращим підлітком. Привести приклади хвороб розвиваються із-за куріння. Якщо ж розмова не допомогла, то вам краще всього змиритися з цим і прийняти як факт». Це звичайно дуже погано, що ваша дитина курить, але заборонами вирішити ви нічого не можете, тому якщо вам не вдається зберегти здоров’я дітям, то хоча б зберегти відношення між вами.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Вплив куріння на підлітків
Дитяче куріння
Матеріали по темі


 • (Климовск) В ПМК «Підліток» пройде лекція про шкоду паління

  08.08.2007

 • Барнаульские школярі намалювали соціальний мультфільм «Димок»

  26.08.2007

 • Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини?

  24.09.2007

 • Конвенція про права дитини

  24.09.2007

 • Тютюн являє пряму загрозу правам дитини

  24.09.2007

 • Як ми можемо захистити права дітей на свободу від тютюну?

  24.09.2007