Кількість людей, що страждають від раку легенів, збільшується з кожним роком. Нове дослідження присвячено встановленню всіх можливих факторів даного захворювання, а також пошуку методів його лікування.
Вчені з університету орегона здоров’я і науки (Oregon Health and Science University) в Португалії провели дослідження стану здоров’я понад 9000 дорослих пацієнтів у 12 країнах по всьому світу. Результати, опубліковані в журналі The Lancet, показали, що хронічне захворювання легенів (chronic obstructive pulmonary disorder, COPD) на середній або тяжкій стадії зустрічається у 11,8% обстежених чоловіків і 8,5% жінок. При цьому зберігається тенденція його загострення в процесі старіння організму: менше 5% людей страждають даним захворюванням у віці 40 років, тоді як 47% чоловіків і 33% жінок схильні йому у віці старше 70 років.

Дослідження дозволило встановити фактори ризику хронічного захворювання легенів, які не обмежені лише курінням. Так, дані, зібрані в столиці ПАР, показали, що основними факторами даного захворювання поряд з курінням виявилися поширення туберкульозу і підвищене опромінення.

У розширеному звіті були також відзначені такі чинники захворювання: робота в умовах наявності пилу, газів, шкідливих випарів і диму; забруднення повітря, викликане спалюванням органічних речовин у процесі нагрівання і приготування їжі; генетичні фактори.

Також було проведено дослідження щодо вплив пасивного куріння на вірогідність розвитку хронічного захворювання легенів. Згідно з отриманими даними, 28% пасивних курців опинилися на 48% більше схильні до небезпеки виникнення даної патології.

На думку дослідників, проведена робота допоможе винайти нові препарати і методи лікування для боротьби з хронічним захворюванням легень, а також з супутніми йому хворобами, такими як порок серця і діабет.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння і легкі
Матеріали по темі


 • Паління та здоров’я

  18.01.2009

 • Очищення легенів після куріння

  04.04.2010

 • Легені курця

  10.09.2010

 • Куріння і легкі

  07.11.2010

 • Стан легенів після 10 років куріння

  17.11.2010

 • Легкі кинув палити

  10.06.2012