Прислів’я про палицю з двома кінцями або про те, що немає лиха без добра застосовна до багатьох речей і явищ. Те ж саме відноситься і до сигарет. Адже за статистикою Всесвітньої Організації охорони Здоров’я 1,3 млрд людей на Землі є постійними спонсорами тютюнових фабрик, то є курцями.

Тільки вдумайтеся в ці цифри. Невже така кількість людей здатна свідомо труїти свій організм, не отримуючи при цьому жодних вигод? Так чи є користь від паління цигарок? Справедливості заради і беручи до уваги не оспорювані факти про шкоду, варто відзначити, що користь все ж є.

Існує думка, що небажання людини відмовлятися від куріння сигарет говорить лише про його слабо-вольності, твердолобості і обмеженості. Але чи це так? Адже щодня чоловіками і жінками різного віку з різним рівнем достатку та освіченості викурюється величезна кількість сигарет.

Курять як бідняки так і досить успішні, заможні люди. У багатьох школах вчительки розповідають учням про шкідливість тютюну, але частина школярів все одно купує сигарети, смоля ними на перервах у шкільному дворі. Навіть сильний і сміливий герой в телевізорі обов’язково затягується «Marlboro». І кожен з них отримує з куріння сигарет свою користь.

Сьогодні у багатьох державах колишнього СРСР і в світі в цілому ведеться активна боротьба проти куріння допомогою заборон на рекламу тютюнових виробів, а так само нанесення на пачки з сигаретами запобіжних оголошень, під годину носять загрозливий характер.

А в повсякденному житті курці навіть можуть зіткнутися з певною дискримінацією. Їм можуть відмовляти у працевлаштуванні в штат престижних компаній, в інших фірмах їм дозволяють палити тільки в особливому приміщенні, а за куріння в інших місцях їх чекає штраф.

Так заради чого ж всі ці жертви? Яка така користь змушує курця продовжувати купувати і курити сигарети?

Користь від куріння

Міцний горішок

Ось наприклад, якби Джон Макклейн із фільму «Міцний горішок-2» не курив, йому нема чого було б носити з собою запальничку, а без неї він не зміг би підпалити літак, в якому знаходилися терористи. 🙂

Тютюнова промисловість

Крім того, тютюнова промисловість забезпечує наявність оплачуваної роботи тисячам людей, включаючи як торгують цигарками бабусь, так і пожежників, які виїжджають гасити об’єкти, що загорілися через кинутий кимось не погашеної недопалка, не кажучи вже про численних трудящих на плантаціях і тютюнових фабриках робітників.

Скажімо ні сорому

У сором’язливих курящих дівчат є додатковий привід заговорити з симпатичним хлопцем, попросивши у нього вогника.

Сумнівна користь, скажете ви, але куріння сигарет може приносити і більш реальні вигоди:

Знімаємо стрес

Для багатьох курців жінок і чоловіків сигарети є способом зняти стрес. Адже куріння є буденним заняттям для тисяч людей, а саме буденні заняття дозволяють багатьом розслабитися і заспокоїтися після доган начальства чи конфліктів з колегами.

Білі ворони – це зло

Якщо в якомусь трудовому колективі всі курять, а один не палить, той цей один, напевно, стане «білою вороною». Не відвідуючи перекури (під час яких курці обмінюються інформацією), він позбавляється можливості своєчасно дізнаватися корисні новини про фірму, де він працює, та й просто позбавляється можливості спілкування, а воно багатьом потрібно.

Так брутальності

Палить підліток може придбати друзів в компанії, де не палять вважаються неповноцінними, «матусиними синочками».

Худнемо з вогником

Куріння допомагає скинути зайві кілограми. Адже якщо здорова людина регулярно їсть велику кількість жирних продуктів, він неминуче гладшає, так як не витрачені калорії відкладаються «про запас».

А якщо в організм надходять не тільки калорії, але і входять до складу сигарет отруйні речовини (нікотин, миш’як, аміак), то організму наноситься шкоди, порушується процес нормального протікання обміну речовин, і одержувані з їжею корисні речовини починають засвоюватися гірше.

Крім того, для виведення токсинів після кожної сигаретки, організму потрібна додаткова енергія, що видобувається з тієї ж споживаної їжі. В наслідок чого, людина може розраховувати на якийсь похудательной ефект від сигарет.

І треба зазначити, що саме із-за цієї так званої “користі” більшість людей не хочуть відмовлятися від куріння сигарет.

Користь нікотину

Крім перерахованих вище, носять більш психологічний або соціальний характер, одержуваних вигод від куріння, варто так само відзначити користь, яку приносить куріння сигарет для нашого організму.

Але мова тут піде не про самих сигаретах, а про одну з найважливіших складових тютюнової продукції – нікотині. Отже, що ж хорошого може нам дати нікотин?

Нікотин = плідність

Вченими давно доведено, що нікотин благотворно впливає на роботу головного мозку, активізує пам’ять і якість обробки інформації. Саме тому 88% хворих на шизофренію – завзяті курці.

Паркінсон + Альцгеймер

Так само відомо, що палять на 70% менше схильні до виникнення хвороби Паркінсона, а ризик розвитку синдрому Альцгеймера знижений на 50% у порівнянні з курцями. Хоча на запобігання розвитку останньої хвороби впливає не сам нікотин, а його побічний продукт розпаду – норникотин.

Куріння проти прищів

Ізраїльські військові медики прийшли до несподіваних висновків, що два найпопулярніших серед молоді явища куріння і прищі, мають пряму залежність. Механізм впливу і залежності одного від іншого точно не вивчений, але проведені дослідження показали, що нікотин таки має особливість перешкоджати виникненню і розвитку різних захворювань шкіри.

Антистресову дію

Нікотин так само має антидепресивну дію. Вчені встановили, що виникнення депресії безпосередньо пов’язано з дисбалансом таких медіаторів, як серотонін, допамін і норепінефріну, які стимулюються під дією нікотину, внаслідок чого забезпечується активна передача інформації між нервовими клітинами.

Антиестрогенний ефект тютюну.

У представниць жіночої статі, які люблять подиміти виникає дефіцит естрогенів, що благотворно впливає на опірність організму до захворювань, пов’язаним з їх надлишком. Наприклад, істотно знижується ризик розвитку фіброзу матки.

Але не будемо спокушатися, після перерахованих вище плюсів куріння, варто згадати і про шкоду. Про те, що куріння шкодить здоров’ю(link) написано багато статей і чимало брошур, іноді лунають людям безкоштовно, тому ми не будемо докладно на ній зупинятися, а перерахуємо лише коротко щоб освіжити в пам’яті той ризик, якому ви піддаєте себе, продовжуючи палити.

Шкода куріння

Вдихання тютюнового диму негативно впливає на бронхи. А регулярне куріння протягом кількох років призводить до того, що у любителів тютюнової продукції розвивається бронхіальна астма та бронхіт курця.

Імунітет і задишка

У курця падає імунітет, розвивається задишка. Викурювання сигарет підвищує вірогідність захворювання раком, адже в самому диму міститься чимало канцерогенів, тобто речовин, що провокують появу раку.

Тютюновий дим

Тютюновий дим шкідливий і для стравоходу, багаторічна куріння призводить до розвитку гастриту і виразки шлунка.

Судини

Нікотин так само звужує судини, що може стати причиною виникнення гіпертонічної хвороби. Куріння сприяє і утворення тромбів, ну а тромби, закривши просвіт судин, можуть призвести до інсульту, гангрени і навіть летального результату.

Акумулюємо ефект

З кожною новою викуреної сигаретою наноситься організму шкоди посилюється. Чим раніше людина починає курити, тим раніше в його організмі починається розвиток небезпечних для здоров’я процесів.

Зрозуміло, кинути палити не так-то просто, навіть якщо людина сам вже розуміє і усвідомлює, наскільки згубним для нього дане заняття. Зовсім вже затятому курцеві може знадобитися і гіпноз, і психотерапевт, і навіть тимчасова заміна звичайних сигарет електронними.

Але в даний час існує безліч методик позбавлення від нікотинової залежності – це і фізіологічні, такі як магніти Zerosmoke і психологічні, наприклад метод Захарова або сигарети від куріння Діас і навіть медикаментозні методи впливу.

Способів багато, але першорядне це все ж наявність бажання кинути палити. Головне, щоб курець сам усвідомив, що негативних сторін у куріння куди більше, ніж позитивних, та твердо вирішив зав’язати з цією згубною звичкою.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Шкода куріння
Користь куріння
Куріння і прищі
Плюси від куріння
Матеріали по темі


 • Атеросклероз

  06.08.2007

 • У чому шкідливість паління тютюну і як від нього позбутися

  20.08.2007

 • Навіщо і чому ми куримо?

  04.09.2007

 • Куріння призводить до виникнення прищів

  19.09.2007

 • Яку дію надає куріння на ваш організм

  03.02.2008

 • King’s College: Куріння корисно для здоров’я

  14.07.2008