Курити під час вагітності погано, просто неприпустимо, адже від цього народжуються слабенькі діти: вони мало важать, хворіють часто. Про це знають всі. А не так давно вчені довели, що дитина, ще в животі матері звик до нікотину, ризикує стати товстим кращим психом з злочинними нахилами і «вовчою пащею».

Як не парадоксально, про шкоду куріння людство дізналося тільки в 50-х роках XX століття, а до цього навіть лікарі були на сто відсотків упевнені, що тютюн абсолютно нешкідливий. Втім, підозра, що дітям краще все-таки не зловживати нікотином, закрадалася. Не дарма в середині 1920-х років молоде прогресивне радянський уряд випустило агітаційний плакат з попередженням: «Курці школярі вчаться гірше некурящих».

Ставлення до паління різко погіршився лише в 1956 році, коли 40 тисяч лікарів з різних країн зіставили історії хвороб своїх пацієнтів. Тут-то і з’ясувалося, що завзяті курці у багато разів частіше некурців хворіють серцево-судинними та легеневими захворюваннями, а також рак легенів. «Яких ще бід чекати від тютюну?» — злякалися вчені і спішно зайнялися вивченням впливу нікотину на живі організми.

Експерименти на тваринах довели, що звірі від тютюну гинуть. Мабуть, саме тоді виник вираз: «Крапля нікотину вбиває коня». Поступово ученим відкривалися все нові факти і про дію сигарет на людський організм. Виявилось, що від куріння страждають не тільки легені, бронхи і серце, але і погіршується робота залоз внутрішньої секреції, порушується травлення, псується характер і зуби, знижується потенція. Проте найбільшої шкоди куріння завдає ненародженим дітям.

Весь нікотин, чадний газ, бензапирен і навіть деякі радіоактивні речовини з сигарет, потрапляючи в організм вагітної жінки, після першої ж затяжки миттєво проникають крізь плаценту до дитини. Причому концентрація всіх цих речовин в організмі плоду набагато вища, ніж у крові матері! Що відбувається далі, можна легко собі уявити. Від нікотину виникає спазм судин плаценти, і у дитини виникає кисневе голодування. Отруйні речовини діють на всі його ніжні органи, заважають дитині нормально розвиватися. В результаті більшість дітей, народжених курцями, з’являються на світ з низькою вагою, часто хворіють, розвиваються повільніше, ніж їх однолітки, частіше вмирають в дитинстві.

Статистика показує: куріння (незалежно від кількості викурених сигарет) під час вагітності збільшує ризик її несприятливого завершення майже в 2 рази!

Після того, як вчені опублікували ці шокуючі дані, стало ясно: кинути палити ще до початку вагітності — єдиний спосіб народити здорову дитину. Проте навіть тоді, коли про небезпеку сигарет стало відомо всім майбутнім мамам, багато жінок так і не змогли на дев’ять місяців відмовитися від поганої звички. Застереження про недостатність ваги і загадковою затримці внутрішньоутробного розвитку звучали абстрактно, а психічна і фізична нікотинова залежність була реальною. Кинути палити не допомагали ні позитивний настрій, ні нікотинові пластирі та жуйки, ні сеанси психотерапії і голковколювання. Приблизно 25% всіх вагітних жінок продовжували курити.

До кінця XX століття нові дані про вплив куріння на вагітність потрясли медичний світ. З’ясувалося, що нікотин погано діє не тільки на фізичне, але і на психічний стан майбутньої дитини.

Німецькі вчені довели, що для дітей курців матерів вже в ранньому віці характерні неуважність, імпульсивність і даремна надмірна активність, рівень розумового розвитку у них нижче середнього. Найчастіше розвивається так званий синдром «непосиди Філа» — ці діти, як правило, агресивні і схильні до обману.

Англійські лікарі прийшли до висновку, що у дітей, чиї матері курили під час вагітності, на 40% підвищується ризик розвитку аутизму, психічної хвороби, при якій людина не може контрактувати з навколишньою дійсністю і орієнтується на світ власних переживань. Намагаючись пояснити отриманий факт, вчені припустили, що в усьому винне недостатнє постачання мозку зародка киснем. Крім того, не виключено, що нікотин впливає на особливі гени, що відповідають за психомоторні функції.

Міжнародна група дослідників з університету Еморі в Атланті (штат Джорджія) виявила зв’язок між курінням вагітних і подальшої схильністю дітей до злочинності. Вони узагальнили відомості про чотири тисячі чоловіків, які народилися в Копенгагені з вересня 1951 року по грудень 1961, а також історії їх арештів до 34 років. Виявилося, що ті чоловіки, чиї матері курили під час вагітності, у 1,6 рази частіше виявлялися у в’язниці за ненасильницькі злочини і в 2 рази частіше за насильницькі.

На цьому лякаючі відкриття не закінчилися. У 2003 році британські вчені виявили залежність куріння на ранньому етапі вагітності і народженням дитини з ущелиною особи. За словами автора проведеного дослідження Пітера Мосси (професора стоматологічного факультету університету Данді), формування неба відбувається на 6-8 тижні вагітності, і куріння майбутньої мами в цей період може проявитися у вигляді «вовчої пащі» або «заячої губи» у дитини. Додаткові дослідження підтвердили здогадку. 42% матерів, діти яких народилися з дефектом особи, курили, будучи вагітними. Що стосується некурящих матерів, то у них такі «неправильні» діти народжувалися в два рази рідше.

Приблизно в цей же час американські дослідники довели, що у жінок, які курили під час вагітності, значно частіше народжуються клишоногі діти. Ризик клишоногості серед таких дітей вищий на 34%. А якщо до того ж куріння матері поєднується з спадковим фактором, то ризик клишоногості зростає в 20 разів.

І, нарешті, найсвіжіші дані:

 • Діти жінок, палили під час вагітності, на третину частіше, ніж всі інші, ризикують до 16 років дістати діабет або ожиріння.
 • У хлопчиків, що народилися в курящих матерів, яєчка мають менші розміри, а концентрація сперматозоїдів в спермі в середньому на 20% нижче, ніж у дітей некурящих.
 • Діти матерів, які курили під час вагітності, у кілька разів частіше самі починають палити, чим діти, чиї матері під час вагітності не палили.
 • ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння