Курив 16 років. Мінімум — півтори пачки на день. Максимум — чотири. Особливо багато курив за кермом, на рибалці, при важкій фізичній праці. Найменше курив, коли працював за компом. Міг ваще викурити за день всього 5 — 6 сигарет, але це було дуже рідко. До чого привело мене куріння, до якого багато хто ставиться дуже легковажно?

До 25-ти років я втратив половину зубів. До тридцяти (зараз 31) зубів залишилося всього третину і тим вже приходить кінець. Шкіра обличчя — як у сорокарічних. Часто болить серце, суглоби. Кашель не душив але вранці з рота вилітали аж чорні згустки. Навіть боявся що підхопив туберкульоз або рак. Перевірився — все нормально, але легкі загиджені. З’явилися проблеми з шлунком, товстим кишечником і печінкою.

Не кажучи вже про те, що просто дістала тютюновий сморід. Але більше всього дістало абсолютно чітке усвідомлення того, що колись підліткова забава зробила мене рабом фігні вартість в один долар. Одного разу не було грошей, щоб купити сигарет. А палити, як звичайно, дуже хотілося. Дійшло до того, що готовий був ритися в попільничці в пошуках недокуренной сигарети. Вчасно зупинився. подивившись на себе з боку прийшов в жах.

Особисто мені не страшно померти. Страшно померти знівеченим інвалідом у віці, коли ще можна без героїзму робити дітей. Кажуть — смерті не бояться тільки дурні. Це не так. Смерть — річ цілком природна, але ми можемо вибрати як померти — без мук, у сні і від старості, або в онкодиспансері з відрізаним легким і швидко распухающим від раку організмом, або в кардіоцентрі з забитими судинами.

Я б вважав за краще все-таки прожити зайвих років 15-20, щоб дожити до того моменту, коли на світ з’являться мої онуки і зроблять мені правнуків. А я ще буду нехай старим, але цілком здоровим дідуганом без старечого маразму.

Бажаю всім міцного здоров’я. З тютюном — воно не можливо.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Матеріали по темі


 • “Хімія” тютюну і організм

  02.07.2007

 • Нікотинова жовтизна

  18.07.2007

 • Запах з рота. Як від нього позбавитися?

  04.08.2007

 • Запах з рота: розпізнати і знищити

  10.08.2007

 • Заяча губа

  04.09.2007

 • Паління та здоров’я

  18.01.2009