Рішення відмовитися від такої згубної звички, як куріння, можливо, стане одним з найбільш важливих вчинків, зроблених вами за все життя. Кинути курити – значить зробити вибір на користь здорового способу життя та доброго самопочуття, а також відсутності додаткових витрат. Але разом з тим відмова від куріння – це також важкий вибір, який може стати причиною тимчасових головного болю, дратівливості, безсоння і ксеростомії (сухість у роті).

Але ці симптоми подовжаться тиждень, максимум дві, в той час як позитивні ефекти залишаться з вами на все життя. Якщо ви дійсно хочете кинути, але не можете знайти в собі сил зробити це, існує чимала кількість способів і відпрацьованих методів раз і назавжди розпрощатися з пагубною звичкою.

Поміркувавши над проблемою куріння, ви можете задатися питанням: чому люди взагалі почали палити. Куріння дорого обходитися: у великих містах ціна за пачку сигарет може досягати п’яти доларів. Навіть якщо ви живете в країні з низьким рівнем податків і купуєте дешеву марку сигарет, ви все одно витрачаєте мінімум два-три долари за пачку. Якщо порахувати, то при одній купленої пачці в день, в місяць ви витрачаєте 60 доларів тільки на сигарети, а в рік цілих сімсот двадцять. Ви в буквальному сенсі спалюєте свої гроші з кожною новою затяжкою. Хіба це не викликає у вас бажання кинути?

Подумайте про позитивний ефект для вашого здоров’я. Сигарети містять смоли і шкідливі гази на кшталт тих, що виходять з вихлопної труби автомобіля. Ці отруйні речовини потрапляють у ваші легені, зменшуючи їх обсяг, і ведуть до раку легенів і серцевих захворювань. Кинувши палити, ви поліпшите свій зовнішній вигляд. Ваші волосся, дихання і пальці більше не будуть пахнути димом. Після того як ви перестанете фарбувати свої зуби за допомогою тютюну, вони повернуть свій натуральний білий колір. Ваша одяг, машина, будинок і навіть ваші домашні улюбленці знову знайдуть свій природний запах.

Існує безліч порад, до яких варто прислухатися на вашому шляху до того, щоб кинути палити і позбутися від залежності від нікотину. Насамперед, уникайте місць, де, як ви знаєте, будуть курити люди. На щастя, у багатьох містах діє заборона на куріння в барах і ресторанах, так що ви можете відвідати ваш улюблений заклад без побоювання повернутися до куріння. Знайдіть людей, які також намагаються, або вже кинули палити. Можливо, вони є серед ваших знайомих. Їх ви можете знайти і в Інтернеті. Дозвольте цим людям бути віддушиною для вас з вашими проблемами. І навіть якщо ви помітите, що абсолютно безпідставно стали надто дратівливими, вже краще так, ніж курити все життя.

В добавок до емоційної підтримки існують засоби для боротьби з фізіологічною залежністю, наприклад нікотиновий пластир або жувальна гумка. Ви також можете спробувати курити деякий час трав’яні сигарети, якщо для вас важливий сам процес куріння. Не здавайтеся і будьте стійкими, і ви точно зможете кинути палити.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Здоров’я
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Куріння в Європі

  04.07.2007

 • Зброя геноциду: самогубство людей та його механізми

  07.05.2008

 • Унікальний метод повного позбавлення від нікотинової хвороби

  05.02.2008

 • re: Марії …”Хто що порадить…”

  17.02.2008

 • Кинути палити або «Як перемогти в гонитві за задоволеннями»

  21.04.2008