Існує багато точок зору про час і місце виникнення трубки. Деякі вважають, що трубка налічує вже близько 5000 років(розкопки в Лаосі), інші ж установлюють іншу цифру – 3000 років(цивілізація майя і ацтеків у Центральній Америці.

Тут трубки виготовляли з каменю або глини. Серед істориків і археологів переважає все ж є друга точка зору. У Центральній Америці трубка служила засобом зв’язку з богами і їй також приписували цілющі властивості. У той час найбільш поширеними були глиняні та кам’яні трубки з чашкою з м’якого червоного каменю, який індіанці називали «курильних канемо». Індіанці Південної Америки виготовляли трубки з деревини тропічних дерев.

В Європі трубка з’явилася слідом за тютюном. А сталося це після відкриття Америки в 1492 році.

Спочатку куріння трубки вважалося «бісівським» заняттям. Ті, хто курили трубку, піддавалися гонінню. Наприклад, в Іспанії та Португалії за це заняття саджали у в’язницю. В Азії заливали в горло розплавлений свинець. У Росії – порка на площі, заслання у Сибір. Але все ж трубка вистояла, і правителям довелося піти на поступки.

Англія – одна з перших країн, де визнали тютюн. Вона мала колонії в Північній Америці, таким чином, тютюн став однією з статей гарного доходу. У 1575 році в Європі з’явилися перші трубкові мануфактури. Слідом за Англією до тютюну пристрастилися голландці. Тютюн в Росію прийшов у часи Петра Великого. Після Голландії трубки стали виробляти в Німеччині, Польщі, Росії.

Основний матеріал для виготовлення трубки був, є і буде бріар. Вперше бриаровые трубки стали виготовляти на півдні Франції в першій половині 19 століття.

На сьогодні основним виробником трубок в Європі вважається Італія(фірми Ser Jacopo і Savinelli). За нею слідує Великобританія(Dunhill), Франція(Butz-Choquin) і Данія(Stanwell) і т. д.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Куріння трубки
Матеріали по темі


 • Шкода куріння трубки

  05.08.2008

 • Види курильних трубок

  13.08.2008

 • Пристрій курильної трубки

  13.08.2008

 • Шкода куріння трубки

  13.08.2008