Опіум – це психоактивна речовина(наркотик) коричневого кольору. Його отримують з молочного соку, отриманого з надрізаних головок опіумного маку. Виділяють три групи опіуму: медичні апарати опіуму, оброблений опіум, алкалоїди опіуму або опіатів. Для куріння використовується оброблений опіум. Опіум курять в спеціально виготовлених для цього трубках.
Вперше опіум закурили на Сході. Початок цієї традиції заклали перси. Способи куріння опіуму різні, це залежить від географічних та культурних особливостей. Наприклад, в Ірані і Туреччині опіум не курять, а їдять. Інші вводять його внутрішньовенного(це найбільш поширене у американців і європейців).

Куріння опіуму найбільшу популярність одержала в XVII столітті. Спочатку це застосовувалося в медичних цілях. Адже саме голландські моряки вперше спробували суміш тютюну з опіумом на острові Ява. Вони були впевнені, що це захистить їх від малярії. Саме вони вперше завезли опіум у Китай. Ось тоді все і почалося. До 1760-х років у Китаї вже понад половина населення курили опіум.

Опіумну торгівлю першими почали також голландці. Їх конкурентами пізніше стали британці, які також зрозуміли вигідність і прибутковість цього бізнесу. Вони стали монополістами. Для припинення жахливого становища, уряд Китаю в 1820 році заборонив ввезення опіуму в країну, що призвело за собою 2 «опіумні війни» з англійцями. Англія вийшла переможницею. Куріння опіуму отримало подальше розповсюдження і вже поширилося в Ост-Індії, східному узбережжю Індокитаю і Тайваню, а потім у США та Великобританії.

На Сході куріння цього наркотику вважається традицією, а в Європі його вплив на організм стало предметом запеклих суперечок. У світ навіть вийшла література, що стосується опіуму(автори – Томас де Квінсі( «Сповідь англійського опіомана, взята з життя вченого»), Чарльз Діккенс( «Таємниця Едвіна Друда»), Оскар Уайльд( «Портрет Доріана Грея» та ін)

В Китаї та Гонконгу опіум був поширений серед усіх класів суспільства, він не мав будь-яких бар’єрів. Його вживали і багаті і бідні. Схожа ситуація спостерігалася і в європейських країнах.

З приходом комуністів до влади в Китаї поширення опіуму було припинено. Почалося викорінення опіумних салонів. Знищувалося все, що відносилося до куріння опіуму.

Опіум вживали і продовжують вживати. Для деяких це – частина культури, для інших – ще один спосіб відволіктися від земних проблем і спробувати розслабитися.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Опіумна наркоманія
Матеріали по темі


  • Чому ж саме опіум? Що він в собі несе…

    03.11.2008

  • Рівень поширеності опіуму

    03.11.2008