Гашиш(від арабського hashis-han) — «трава». Людей, які вживали гашиш називали «травоеды»( «жеватели гашишу»). У кожного народу цей наркотик зветься по-різному. Споконвічною батьківщиною гашишу є мусульманські країни. У західному півкулі цю траву називають марихуаною, у східному – гашишем.
Гашиш одержують з листків пагонів рослини Cannabisindica або Americana – індійська або американська коноплі. В американській коноплях каннабиолов(ароматичних альдегідів) менше, ніж у індійської.

Початковим призначенням цієї рослини було виготовлення корабельних канатів. У Стародавній Китаї і Скіфії ще до 4000 р. до н. е. з волокна конопель виготовлялося технічне масло. Ще одна область застосування конопляного масла – медицина(Давній Китай). В Індії коноплі вважається святий травою. Вважалося, що масло гашишу допомагало зняття зубного болю, відводив злих духів від хворих. Як раз з Індії гашиши потрапив в нинішні регіони вирощування – прикаспійські регіони. Саме звідси почалося повальне розповсюдження марихуани по світу.

Спорідненість гашишу з індійської коноплею було виявлено завдяки віце-королю Єгипту Муххамеду Алі, який захотів побудувати на своїй батьківщині флот. Насіння європейської конопель були засіяні в Єгипті. Але виявилося, що європейська коноплі, вирощена в південному кліматі, нічим не відрізнялася від місцевої. Вирощування конопель у середземноморському узбережжі швидко поширилося.

Гашиши найбільш поширений в мусульманських країнах. Наскільки нам відомо, вживання спиртного тут заборонено, тому вживання гашишу сприймалося як частина культури. Альтернативним способом розслаблення тут було куріння гашишу. Вважалося, що алкоголь призводить до агресії, а куріння гашишу – до розслаблення і благодушності. Але не у всіх мусульманських країнах до куріння гашишу ставляться позитивно. Наприклад, в Персії, Туреччині та Єгипті вирощування і вживання конопель заборонено.

Саме перша згадка про коноплю відноситься до V століття до н. е. Це стосується твори Геродота «Історія».

Від слова гашиш також походить назва мусульманського ордену хашашинов(від арабського «палять гашиш»), члени якого відомі для європейців як ассасини(від французького assasiner – «вбивати». Цей орден з’явився в XI столітті, його засновником вважається Хасан ібн Саббах(на прізвисько Гірський Старець). Цей орден оснувався в 1090 році в Аламутской фортеці в горах хребта Ельбрус. Члени цього ордену наводили жах на весь мусульманський світ. Вважалося, що під час вживання гашишу, ассасини опинялися в майбутньому раю, який буде чекати його в потойбічному світі. Тому члени цього ордену не боялися смерті.

В Америці коноплі з’явилася завдяки іспанцям, в Мексиці вона отримала друге народження. Різниця між жіночою та чоловічою коноплями визначалася завдяки кількості смоли, яка видобувалася в більшій мірі з жіночих квіток. Коноплі є невибагливою рослиною і росте практично скрізь.

В Америці коноплі з’явилася в XVIII столітті. Основним її призначенням було волокна для виготовлення канатів, але не гребували і її курінням. У 20-30-ті роки спостерігався сплеск вживання канабісу, але з 1937 року – було покладено заборону на використання марихуани і гашишу. Основною причиною появи цієї заборони є думка, що куріння гашишу викликає агресію, жорстокість та насильство, а також загальмовує розумові, розумові процеси.

Із-за заборони вживання гашишу в Америці і в Європі стали відкриватися підпільні клуби курців гашишу. У деяких європейських країнах, наприклад у Франції, Англії та Ірландії, для обраних гашиш додавали в їжу і напої(на прикладі країн Сходу). Вживання гашишу в Росії було найбільш поширене на території Середньої Азії, а пізніше – на Нижній Волзі. Його вживали або в чистому вигляді, або курили, змішуючи з тютюном. Коноплі навіть додавалася в веселящие пігулки або цукерки, які вживали жінки і діти.

Т. о., гашиш бере свій початок з дуже давніх часів. Він має кілька напрямків застосування: виробництво канатів, лікувальне, для розваги. Подекуди, наприклад в Індії, гашиш є священною травою. Найбільше поширення по всьому світу цей наркотик отримав у XVIII столітті. Особи, які вживали гашиш або коноплі піддавалися покаранню.

На жаль, а може і ні, гашиш є найпоширенішим і популярним наркотиком у світі. Перший хімічний аналіз був проведений в 1821 році і було доведено, що до його складу входять близько 420 хімічних сполук і з них близько 60 каннабинолов. Але вплив на психіку має тільки один каннабинол – дельта-9-тетраксид-каннабинол(0-9-ТНС).

У 60-ті роки коноплями захоплювалося таке молодіжний рух як хіпі і Растафарі. Їх філософія забороняла вживання тютюну і спиртного. Марихуану ж вони використовували в ритуальних цілях. Спочатку раста-рух виник як нехристиянська секта, яка проповідувала відродження африканської самобутності, відмова від благ цивілізації і промисловості та повернення у природне середовище.

Як видно з усього вишенапісанного у гашишу(марихуани, коноплі та інші назви) дуже довга і цікава історія. Область його вживання також різноманітна. В наш час гашиш досі є одним з найбільш вживаних легких наркотиків. У його честь називалися різні стародавні ордена. А це вже щось значить.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Марихуана
Матеріали по темі


 • Куріння легких наркотиків з рослинних матеріалів

  03.11.2008

 • Правова сторона цього питання

  03.11.2008

 • Деякі факти про куріння марихуани

  03.11.2008

 • До чого ми можемо дійти

  03.11.2008

 • Гашишизм – це вже діагноз. Його симптоми

  09.11.2008

 • Розвиток гашишизма. Основні етапи

  09.11.2008