Ти молода, енергійна жінка, яка може розподілити свій особистий і сімейний бюджет. І тобі здається, що витрати на цю звичку незначні. На перший погляд це так, але якщо сісти і порахувати, якою ж отримаємо результат? Припустимо, вартість однієї пачки сигарет – 40 рублів. У середньому курець викурює одну пачку в день, за тиждень витрати склали 280 рублів, в місяць – 1120 рублів, на рік – 13440 рублів. Витрати на цю витівку виходять на такі вже й маленькі.

Треба до цього додати витрати на купівлю жувальних гумок, запальничок, спреїв — освіжувачів дихання та ін В результаті за рік набігає значна сума. До цього ще можна додати витрати на відбілюючу зубну пасту для курців та послуги стоматолога (лікування карієсу або відбілювання зубів).

А тепер не полінуйся і порахуй, яку частину зарплати ти щодня перетворюєш в дим. До того ж витрачаєш не тільки ти. Подумай про своє роботодавця. Згідно з результатами досліджень англійських вчених, нікотину, що міститься в одній сигареті, вистачає для зниження концентрації руху. Плюс ще витрачений час на перекури. За результатами тих же досліджень було підраховано, що на роботі курець близько 400 — 450 хвилин робочого часу на тиждень або 6,7 – 7,5 годин. Це ж майже цілий робочий день! І, як ти вважаєш, чи приверне наймача людина, що володіє такою руйнівною звичкою.

Трохи статистики: за підрахунками американських фінансистів, палить співробітник обходиться фірмі на 1000 $ в рік дорожче: рахунок часу на перекури, страждає продуктивність праці інших співробітників, навіть некурців. У ваших колег вже при 10%-ій концентрації нікотину в повітрі в закритому приміщенні буде знижуватися працездатність.

Як підсумок, надам такі вислови (афоризми і прислів’я: «Вартість однієї сигарети дорівнює вартості пачки, поділеної на 20. Ціна 1 сигарети дорівнює кілька секунд життя» і «курець платить двічі – за цигарки і за лікування».

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Статистика
Безпліддя
Жіноче здоров’я
Вагітність
Жіноче куріння
Матеріали по темі


 • Лист палить дівчині

  04.09.2016

 • Сумна статистика тютюнопаління

  18.01.2009

 • 10 фактів кращого світу

  20.08.2009

 • Боремося з «згубною звичкою» – в мережі

  26.08.2009

 • Трохи нікотинової статистики

  26.08.2009

 • Статистика споживання сигарет на одну людину на рік (дані 2007 року)

  26.08.2009