Інгалятор – один з препаратів у лінійці Нікоретте, світового лідера серед засобів для лікування нікотинової залежності. Він містить медичний нікотин, який, на відміну від сигаретного диму, не містить шкідливих домішок і продуктів горіння.

Зміст статті

 • Склад
 • Форма випуску
 • Фармакологічна дія
 • Фармакодинаміка та фармакокінетика
 • Показання до застосування
 • Протипоказання
 • Дозування
 • Передозування
 • Лікарська взаємодія
 • Побічні дії
 • Особливі вказівки
 • З алкоголем
 • Застосування у дитячому віці
 • Застосування при вагітності та лактації
 • При порушенні функції нирок
 • При порушенні функції печінки
 • Інструкція по застосуванню
 • Відгуки курців
 • Відгуки психологів
 • Відгуки лікарів
 • Ціни в аптеках
 • Аналоги
 • Інша продукція Нікоретте®
 • Відео
 • Інгаляційний спосіб введення нікотину — з допомогою інгалятора Нікоретте, — оптимальний варіант для тих, хто прив’язаний до ритуалів куріння.

  Склад

  Один картридж для інгалятора Нікоретте містить нікотин — 10 мг, а також допоміжні речовини: 1 мг левоментола, достатня кількість азоту, на етапі виробництва — 133 мг етанолового спирту, який випаровується і не потрапляє в організм.

  Форма випуску

  Випускається у вигляді картриджа для випарника-інгалятора. Картридж — циліндр з пористого матеріалу, вміщеного у пластмасовий футляр. На кожен картридж нанесено напис «NICORETTE» і номер серії випуску.

  Дана форма Нікоретте розфасовується в блістери по 6 картриджів, по 1 або 2 блістери в картонну коробку.

  Фармакологічна дія

  Засіб для лікування нікотинової залежності.

  Фармакодинаміка та фармакокінетика

  Інгалятор «Нікоретте» є препаратом нікотинозамісної терапії. Використання препаратів цієї групи виправдано у випадку, якщо у того, хто кидає курити розвивається синдром відміни. Найчастіше цей синдром проявляється у сильному бажанні затягнутися сигаретою, а також психосоматичних скаргах: розлад сну — від сонливості до безсоння, пригнічений настрій, тривожність, апатію, млявість, підвищений апетит, порушення стільця, головні болі.

  Нікотинозамісна терапія допомагає знизити або усунути прояви даного синдрому. Вона може використовуватися для повної відмови від куріння (лікування тютюнопаління) – за додається до упаковки інструкції. Ефективна НЗТ також при необхідності скоротити кількість викурених за день сигарет, або для тимчасової відмови від сигарет за неможливість ними скористатися (наприклад, при далеких перельотах).

  Нікотин з інгалятора Нікоретте потрапляє в організм методом інгаляційного введення, надаючи дію, аналогічну дії нікотину з викуреної сигарети.

  Даних про фармакокінетику не надано.

  Показання до застосування

  Профілактика або лікування синдрому відміни при відмові від куріння;

  Для зниження кількості викурених сигарет.

  Попередження синдрому відміни при необхідності тимчасово утриматися від куріння.

  Протипоказання

  Інгалятор Нікоретте не застосовується у разі, якщо у пацієнта є одне або кілька з перелічених станів:

  • підвищена чутливість до нікотину, а також до інших компонентів препарату;
  • тяжкі захворювання серцево-судинної системи;
  • нещодавно (мінімум за 4 тижні) було діагностовано серцево-судинні патології, з госпіталізацією або без. Це може бути патологія периферичних артерій і вен, у тому числі спазми, захворювання судин головного мозку (у тому числі ТІА та інсульт), напад стенокардії або порушення ритму серця, декомпенсована серцева недостатність;
  • неконтрольована гіпертензія;
  • тяжкі захворювання печінки, нирок;
  • виразкова хвороба органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту в стадії загострення;
  • патології глотки;
  • гіпертиреоз;
  • феохромоцитома.

  Дозування

  Добова доза — не більше 12 картриджів в день, що відповідає 48 сигарет. Частоту і кількість інгаляцій підбирають індивідуально, орієнтуючись на кількість викурених сигарет, раніше. Так, якщо в день людина викурював 20 сигарет, то добову дозу варто обмежити 6 інгаляторами.

  Тривалість однієї інгаляції — 15 — 20 хвилин.

  Середній курс лікування — не менше трьох місяців.

  При повній відмові від куріння зменшення кількості інгаляцій щодо кількості викурених раніше сигарет може призвести до неефективності терапії, занадто раннього відмови від неї і зриву спроби кинути палити.

  Передозування

  Симптоми передозування нікотину, введеного з допомогою інгалятора Нікоретте аналогічні таким при будь-якому іншому способі його введення. Найбільш типовими є наступні симптоми: головний біль, запаморочення, нудота аж до блювоти, болі в животі, надлишкове утворення слини, шум у вухах і зниження слуху, слабкість, пітливість. Лікування симптоматичне: спокій, дача активованого вугілля, свіже повітря.

  При попаданні більш високих доз розвиваються гіпотонія, порушення дихання, судинний колапс аж до судом і коми. При розвитку таких симптомів необхідна термінова госпіталізація.

  При випадковому попаданні нікотину в організм дитини будь-якого віку, в тому числі підлітків і осіб до 18 років, необхідно терміново викликати «швидку допомогу». Організм дітей високочутливий до нікотину, в результаті чого важкі симптоми розвиваються у них попаданні в організм доз, істотно нижче токсичних доз для дорослих.

  Лікарська взаємодія

  На тлі відмови від куріння, а також на тлі прийому препаратів НЗТ можливе підвищення в плазмі крові таких препаратів: теофілін, такрин, клозапін, іміпрамін, оланзапін, кломіпрамін, флувоксамін, флекаїнід, пентазокин.

  Побічні дії

  У більшості випадків побічні ефекти від інгалятора дозозалежні: чим вище доза нікотину, отриманого організмом, тим вище ризик розвитку побічних явищ або їх поєднання. Побічні явища при використанні інгалятора Нікоретте більш типові для початкового періоду — до 3-4 тижнів від початку прийому.

  Основні побічні явища при використанні інгалятора Нікоретте пов’язані з місцевими проявами. До них відносяться: подразнення слизової порожнини рота, горла і пов’язане з цим покашлювання.

  Інші побічні явища схожі з такими, що розвиваються при застосуванні інших препаратів нікотинозамісної терапії. Це можуть бути неприємні відчуття в животі, нудота, головний біль, запаморочення, порушення ритму серця, почастішання пульсу.

  Можлива поява виразок у роті, однак їх більшою мірою пов’язують з відмовою від сигарет.

  Можливе формування скороминущої нікотинової залежності, пов’язаної із застосуванням інгалятора Нікоретте.

  Особливі вказівки

  На тлі відмови від куріння може знадобитися зниження доз інсуліну або цукрознижувальних препаратів.

  Інгалятор може не чинити дії при використанні його при температурах нижче 15°C. Слід берегти його від охолодження до температури нижче 15°С.

  З алкоголем

  Можливе взаємне потенціювання побічних ефектів нікотину і етанолу, у зв’язку з чим під час лікування інгалятором Нікоретте вживання спиртного не рекомендується.

  Застосування у дитячому віці

  Використання інгалятора Нікоретте у осіб молодше 18 років не рекомендовано.

  Застосування при вагітності та лактації

  Вагітним і годуючим жінкам рекомендується відмова від куріння без використання препаратів нікотинозамісної терапії.

  У разі необхідності лікування тютюнопаління з допомогою інгалятора Нікоретте слід ретельно зважити співвідношення користі та ризиків плода і дитини, оскільки нікотин проникає через плацентарний бар’єр,потрапляє в грудне молоко, та надає шкідливу дію на організм плода (дитини).

  При порушенні функції нирок

  Призначення тим вимагає більшої обережності, ніж важче патологія нирок. Можливість використання інгалятора Нікоретте при захворюваннях нирок визначається лікарем.

  При порушенні функції печінки

  Не рекомендується при тяжких захворюваннях печінки. З обережністю після ретельної оцінки лікарем ризиків можливе використання інгалятора Нікоретте при патологіях печінки середнього ступеня тяжкості.

  Інструкція по застосуванню

  Користуватися інгалятором Нікоретте необхідно тільки при виникненні бажання закурити.

  Перед інгаляцією потрібно підготувати мундштук до використання, для чого потрібно вирівняти мітки на ньому і зняти верхню частину. Витягти картридж Нікоретте з блістера. Вставити картридж у мундштук і натиснути на нього до розриву захисної перемички з фольги на картриджі. Закріпити раніше зняту верхню половину мундштука. Вирівняти мітки на мундштуці і щільно стиснути обидві половини мундштука у напрямку до центру, так щоб розірвалася друга фольгова перемичка картриджа, що знаходиться у верхній половині мундштука. Закрити зібраний інгалятор шляхом зсуву міток відносно один одного. Інгалятор Нікоретте готовий до використання.

  Один картридж розрахований на 4 інгаляції, кожна з яких може тривати до 20 хвилин. Оскільки після відкриття картриджа і його використання нікотин починає випаровуватися, потрібно використовувати вставлений картридж протягом одного дня.

  Цікавий той факт, що російські курці, які практично всі використовують інгалятор Нікоретте за власним бажанням і без консультацій з фахівцем, відгукуються про нього як про мало або взагалі неефективне засобі. При цьому за кордоном ефективність нікотинових інгаляторів оцінюється приблизно в 8,5 одиниць з десяти — там прийнято звертатися за допомогою в лікуванні нікотинової залежності до лікарів і психологів.

  Відгуки курців

  Андрій, 31 рік, Саранськ.

  Я завжди думав, що курю не з-за якихось ефектів нікотину — я їх не розумів, чесно кажучи. Мені подобалося саме відчуття сигарети в роті, можливість відволіктися, поговорити в компанії. Я можу не курити місяць, три — і не тягнуло. Потім в якісь моменти починав, курив від декількох днів до місяця і знову перерва. Але хотілося позбутися звички остаточно. Я вибрав інгалятор Нікоретте саме тому, що при моєму стилі куріння» він був більш безпечний для здоров’я. На інгаляторі я був близько півроку. Якось поступово зник інтерес до процесу куріння, і плюс доза нікотину була для мене зависока, була нудота після Нікоретте, голова паморочилась. Від того часу, як я кинув палити навіть інгалятор пройшло на сьогодні майже 2 роки. Поки не курю взагалі.

  Ольга, 44 роки, Санкт-Петербург.

  З віком я зрозуміла, то кидати курити треба — я викладач, став підбивати голос на лекціях. Та й набридло від студентів крадькома курити після вступу в силу Закону про куріння. Кидала на інгаляторі Нікоретте — його я «димів» в робочий час, коли разнервничаешься так, що без сигарети життя не миле. Одночасно носила пластир Нікоретте 15 мг. Інгалятор я використала близько 7 місяців, а пластир продовжую носити донині. Диміти мене не тягне, але якщо знімаю пластир, то дуже хочеться закурити. Лікар порадила поки перейти на пластир 10 мг і паплюжити його 2 місяці.

  Відгуки психологів

  Мабуть, інгалятор Нікоретте — оптимальне рішення для тих, хто «зав’язаний» на ритуалах куріння і при цьому хотів би кинути палити. Пов’язано це з кількома причинами:

 • Рефлекс «сигарета в роті» просто так не йде. Багато хто помічає, як, навіть кинувши палити, люди тягнуть в рот за звичкою олівець, сірник. Інгалятор допомагає пережити період відвикання від сигарети.
 • Інгалятор може грати якоїсь опори — коли людина відчуває, що бажання кинути палити у нього є союзник, який доступний в складні моменти і який допоможе усунути багато, що напружує в процесі відмови.
 • Медичний нікотин інгалятора Нікоретте діє абсолютно так само, як нікотин з викуреної сигарети. Але при цьому організм не вдихаються сотні тих отруйних і канцерогенних речовин, якими цей дим наповнений.
 • Лікування нікотинової залежності за допомогою інгалятора Нікоретте передбачає системний підхід, коли логічно вибудовується чітка ланцюжок процесу позбавлення від шкідливої звички: зняття абстиненції — відвикання від сигарет — корекція дози нікотину — повне відвикання.
 • При вдиханні парів інгалятора курець відчуває знайомий смак, який відіграє роль позитивного підкріплення: зростає впевненість, що кинути палити вийде без болісних ломок і туги за звичного смаку.
 • Відгуки лікарів

  Ірина Р., пульмонолог, 60 років, Нижній Новгород.

  Я рекомендую своїм пацієнтам кидати палити одразу й назавжди. Головне — наявність бажання, мотивація і розуміння причин того, чому куріння не потрібно. Інгалятор Нікоретте можна порадити тим, хто не мислить себе без сигарети як елемента фізичного комфорту. Він допоможе знизити навантаження від подвійної брак звичного: нікотину в організмі і сигарети в роті, адже для деяких людей це може бути надмірним навантаженням на психіку.

  Ціни в аптеках

  Інформації щодо вартості препарату Нікоретте картридж-інгалятор в аптеках немає. Остання ціна продажу в Москві — 340 руб. за упаковку 18 шт. по 10 мг активної речовини.

  Аналоги

  Популярний аналог в країнах Європи — NICOTROL Inhaler від компанії Pfizer.

  Використовувати продукцію no name без гігієнічних сертифікатів та підтвердження легальності походження, у тому числі куплені через інтернет, не рекомендується в силу багатьох ризиків для здоров’я.

  Інша продукція Нікоретте®

  У лінійці продукції Нікоретте присутні: Спрей, жувальні гумки, микротаблетки, трансдермальний пластир.

  Відео

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Препарати нікотинозамісної терапії
  Матеріали по темі


  • Жувальні гумки Нікоретте®

   07.09.2016

  • Никотинелл – жувальні пастилки

   05.12.2008

  • Никвитин (Niquitin)

   04.09.2011

  • Никомель

   09.12.2011

  • Група препаратів Никотинелл (Nicotinell)

   28.05.2012

  • Никодерм (NicoDerm)

   28.05.2012