Є поширена то жарт, то народна мудрість, яка говорить, що всі хвороби від нервів. У цієї приказки є досить пікантне продовження, яке можна переінакшити: і найважчі з них — хвороби від куріння!

Складати список хвороб від куріння — праця титанічна і навіть, можна сказати, невдячний. Адже переконати когось, що вроджена патологія у дитини пов’язана з курінням його батька — дуже важко. Будуть приводитися різні аргументи, всілякі доводи — лише б виправдати небезпечну звичку.

Що «дарує» куріння? Радість життя? Ні! Рішення проблем? Ні! А що ж? Високий рівень смертності — в середньому на 55% вище, ніж серед некурящих. Чому? Від хвороб і їх — легіон.

Власне самі хвороби від куріння

Найбільш очевидні — хвороби дихальної системи та легенів. «Найлегші» захворювання — хронічний ларингіт (з-за нього у курців типовий тембр голосу), застійні явища в легенях з надмірною секрецією слизу.

З плином часу від куріння розвиваються такі хвороби легенів, як емфізема легенів, хронічний бронхіт з обструкцією надлишкової мокротою і, як наслідок, хронічний кашель. Цей «кашель курця» свідчить також про те, що функція війчастого епітелію легенів пригнічена, а значить, вони практично беззахисні перед зовнішнім середовищем і подразниками, які надходять з димом.

Такий дисфункціональний букет призводить до частим простудним» захворюванням, бронхоэктазам, туберкульозу. Фінальний підсумок — рак легенів, який можна назвати типовою онкопатологією курців.

До «золотого стандарту» легеневих хвороб від куріння приєднуються патології серцево-судинної системи. Ішемічна хвороба серця, атеросклероз, облітеруючий ендартеріїт, тромбофлебіт, гіпертонія, хронічний судинний спазм — всі ці захворювання самі по собі істотно погіршують якість життя і при цьому є основою для інших, куди більш серйозних патологій.

Інсульти та інфаркти у курців виникають в 3 рази частіше, ніж у некурящих людей. Більше того, вони розвиваються гостріше, а лікування утруднене, так як судини під багаторічним впливом нікотину настільки змінені структурно і функціонально, що стандартні лікарські дози і терапевтичні схеми практично не спрацьовують.

До проблем серцево-судинної системи можна віднести і хронічну гіпоксію всіх тканин і систем організму. Пов’язано це з кількома причинами, і провідні з них — підвищення в’язкості крові, анемія курців, мале надходження кисню з легенів.

Шлунково-кишковий тракт не залишився осторонь. Езофагіти, рефлюксна хвороба, порушення моторики шлунка, зміни ферментної системи ШКТ. Все це призводить до раннього формування хронічного гастриту, синдрому Мелорі-Вейса, патології гепатобіліарної системи, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Порушення моторики кишечника, приводить до формування типового «кишечника курця», коли рідкий стілець чергується з запорами, бурчанням в животі, мігруючими болями.

Порожнину рота, що є початковим відділом травного ТРАКТУ, гідна окремої розповіді. Потемнілі зуби, захворювання пародонту, виразки слизової оболонки, порушення роботи чутливих сосочків мови, эпиглоттит, рак язика і губ — немає жодної ділянки у роті, який би не отримав свою дозу отрути.

Куріння — смерть для статевої та репродуктивної функцій, причому як у жінок, так і у чоловіків. В цьому випадку позначається все — і безпосередній токсичний вплив нікотину та його похідних на статеві клітини, і спазм судин органів малого тазу, гіпоксія тканин і безліч інших причин.

Подібні причини стають і причиною частих патологій з боку сечовидільної системи — циститу, гломерулонефриту, ураження жирової капсули, птозу нирки.

Хвороби від куріння — не міфи на підтримку антитютюнової компанії. Це реалії життя — шкода тільки, що вірять цьому занадто пізно.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Хвороби від сигарет
Хвороби від куріння
Матеріали по темі


 • Унікальний метод повного позбавлення від нікотинової хвороби

  05.02.2008

 • СИГАРЕТИ ПРОТИ КУРІННЯ – ПРОДАМ ПАТЕНТ

  16.08.2008

 • Підбірка з 10 КРАЩИХ книг, для тих,хто хоче кинути курити

  07.02.2010

 • Які хвороби купує курець

  14.02.2010

 • Чому від куріння туберкульоз

  04.09.2014

 • Чому від куріння блювота

  06.09.2014