Вчені довели, що куріння призводить до зниження можливості завести дитину. Спеціальні вуглеводні (здається полицикличные ароматичні), які містяться в тютюновому димі, призводять до загибелі яйцеклітин. Ці речовини взаємодіють зі спеціальною молекулою на поверхні яйцеклітини і активує ген, який призводить до загибелі клітини. Лікарі на цей рахунок наводять наступне порівняння: куріння у молодих жінок прирівняне до видалення одного яєчника. Тому, якщо курить жінка захоче завести дитину, то їй доведеться постаратися.

Завдяки дослідженням, стало відомо, що рівень плідності жінок-курців становить лише 72 % від рівня некурців. Також курці мають низьку плодючість після того, як припиняють вживати заходи контрацепції. Курить жінка виробляє менше незрілих яйцеклітин і тому рівень вагітності у них менше половини від рівня некурців. А ті щасливці, яким все ж вдалося завагітніти, мають підвищений ризик невиношування.

Серед курців часто поширені відсутність менструацій і нерегулярність менструального циклу. Куріння призводить до появи природної менопаузи на 1-2 роки раніше, ніж ті, хто не курили чи кинули курити. Це викликано токсичною дією на яєчники, що виникає завдяки тютюнового диму.

Якщо ж жінка захоче провести штучне запліднення, то і тут не все так гладко. Французькі вчені встановили, що якщо жінка викурювала більше 10 сигарет у день, то вона має тільки 5 % на те, що запліднена яйцеклітина приживеться.

Але причини невдалих спроб завести дитину можуть бути винні і чоловіки. У чому саме? А ось:

 • нікотин та інші шкідливі речовини згубно впливають на чоловічу сперму;
 • чоловіки-курці частіше за інших страждають імпотенцією.
 • Так що, якщо чоловік і жінка збираються стати батьками здорового малюка, то їм необхідно починати наводити лад на здоров’я і спосіб життя з того моменту, коли вони прийняли це важливе рішення.

  ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

  Тоді качайте план відмови від куріння.

  З його допомогою кинути буде набагато простіше.

  Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння