Никотинелл відноситься до групи препаратів для лікування нікотинової залежності і зменшення синдрому «відміни». Нікотин, що міститься в ньому у великій терапевтичній дозі, допомагає полегшити процес відвикання від куріння.

Фармакологічна дія

Н-холиностимулятор, що міститься в препараті Никотинелл, зменшує потяг до куріння. Одночасно з цим він позбавляє кидають палити від синдрому «відміни». У низьких концентраціях препарат порушує периферичні і центральні н-холінорецептори, у високих – блокує. Зменшує секрецію гонадотропінів і СТГ, підвищує секрецію катехоламінів і АДГ. Допомагає виводити ендорфіни. Невеликі дози препарату збуджують ЦНС, особливо блювотний центр.

Нікотин, що міститься в Никотинелле, може викликати судоми і тремор, збільшує МОК і роботу серця, а також підвищує споживання міокардом кисню. Препарат стимулює дихальний центр і призводить до підвищення, а також тонус гладких м’язів шлунково-кишкового тракту і бронхів. Полегшує нервово-м’язову передачу. Никотинелл підвищує концентрацію жирних кислот у крові, а також адгезивних здатність тромбоцитів, при цьому спрощує нервово-м’язову передачу.

Форма випуску

Випускається як пастилки жувальні, так і у вигляді пластиру і розчину для інгаляцій.

Свідчення

Застосовує для ліквідації абстинентного синдрому (синдрому «відміни»), який виникає у курців у зв’язку з відмовою від куріння.

Спосіб застосування та дози

Препарат можна застосовувати сублінгвально, парентерально та інгаляційно, в залежності від форми випуску. Якщо залежність від куріння дуже висока і доза 2 мг не діє, потрібно застосовувати 4 мг, проте зазвичай використовують по 2 мг.

Варто приймати по 1 жувальній гумці раз в 1-2 год, що в сумі виходить 16 жувальних гумок на добу, і так протягом 3 місяців, після чого поступово можна зробити зниження дози аж до 1-2 гумок в день, і припиняти використання препарату.

Максимально можна застосовувати Никотинелл протягом 1 року. Гумку слід жувати кожен раз близько 30 хв, за цей час максимально абсорбується нікотин, і поки не з’явиться біль або печіння в роті. При ТТС доза встановлюється реально в залежності тяги до тютюну. Пластир треба використовувати 1 раз на добу, проте проводити лікування них не більше 3 місяців.

Протипоказання

Препарат Никотинелл не можна застосовувати при захворюваннях серця і судин, аритмії, інфаркту міокарда, гіпертонічної хвороби. Забороняється використовувати препарат в будь-якій його фармакологічної формі під час вагітності, в період лактації, а також для лікування дітей до 18 років! Також протипоказано застосовувати препарат при наявності виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, езофагіт. Крім того, протипоказанням є індивідуальна непереносимість і алергія на нікотин. У формі жувальної гумки препарат не можна застосовувати при захворюванні скронево-нижньощелепних суглобів.

Побічні ефекти

Можливий головний біль і біль у животі, сильне запаморочення, нудота, подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту і дихальних шляхів, різноманітні алергічні реакції.

Особливі вказівки

Жувальна гумка володіє специфічним смаком за рахунок вмісту в ній нікотину. Вона допомагає позбавитися від куріння двома стадіями, на першій стадії послаблюючи синдром «відміни» куріння і м’яко адаптуючи пацієнта до нового, незвичного для нього психологічному стану, а другий допомагає відвикнути від самої жувальної гумки.

Відгуки

Зустрічаються виключно позитивні відгуки про препарат Никотинелл. За словами більшості лікарів і їх пацієнтів, він ефективно і досить швидко допомагає впоратися з синдромом «скасування», поступово дозволяючи повністю відійти від куріння.

Ціна

В інтернет-магазинах ціна за 6 боксів по 96 жуйок у кожному становить 110 доларів.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Препарати нікотинозамісної терапії




Матеріали по темі


 • Жувальні гумки Нікоретте®

  07.09.2016

 • Інгалятор Нікоретте®

  09.09.2016

 • Никотинелл – жувальні пастилки

  05.12.2008

 • Никвитин (Niquitin)

  04.09.2011

 • Никомель

  09.12.2011

 • Никодерм (NicoDerm)

  28.05.2012