Грудне молоко – найкраща їжа для малюка, особливо на початковому етапі життя. Завдяки йому, дитина може уникнути безліч медичних захворювань.

Всі чудово розуміють, що курить мати разом з грудним молоком передає своїй дитині не лише поживні речовини, але і купу шкідливих речовин(які містяться в тютюновому димі). Найнебезпечніший з яких – нікотин. В організмі дитини нікотин перетворюється в іншу речовину – котинін. Його рівень у малюків, яких вигодували грудьми, може досягати в 10 разів більше, ніж у малюків некурящих матерів.

Вченими встановлено, що смак сигарет присутній у грудному молоці протягом 30-60 хвилин після закінчення куріння. Так що, якщо ви не можете відмовитися від сигарети, то хоча б паліть після годування груддю. Також дослідження показали, що у курців матерів, які годують груддю, тривалість годування менше, ніж у тих, хто не курить. Відповідно і молока виділяється менше і, за якістю воно буде поступатися молока некурців жінки.

Група вчених з Центру хімії Монелл(Monell Chemical Senses Center) виявила, що нікотин, який міститься у грудному молоці матері, яка годує груддю, яка страждає від тютюнової залежності, скорочує час сну дитини і робить його неспокійним. Результати дослідження показали, що у разі, якщо мати викурює сигарету до годування, час сну дитини скорочується на 37%. Рівень тривожності сну перебував у прямій залежності від кількості нікотину, що міститься в грудному молоці.

Таким чином, мами-курці наражають на небезпеку здоров’я свого малюка, мають менше молока і за кількістю поживних речовин воно поступається молока некурців.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння