Ледь тільки наші предки навчилися культивувати рослини для власних потреб, як перед ними з усією гостротою постало питання про збільшення врожайності. Генетично модифіковані рослини тоді ще не вміли, а родючих земель в долині Нілу і Месопотамії на всіх охочих не вистачало.

Вже в ті часи люди зрозуміли, що рослини можна вирощувати без грунту, поставляючи їм тільки воду з поживними речовинами. Звичайно, все це було науково необґрунтовано, але, тим не менш, це не завадило Навуходоносора забабахати для своєї коханої висячі сади Семіраміди, для нормального функціонування яких і застосовувалася нехай примітивна, але гідропоніка.

Гідропоніка – це метод вирощування рослин без грунту, з подачею поживних речовин в ретельно пережеванном, так би мовити, вигляді. Останнім часом одержала широке поширення завдяки тому, що при грамотному застосуванні дозволяє в рази збільшити врожайність, дозволяючи отримувати високі результати буквально на голих каменях. Вирощування гідропоніки в буквальному сенсі рятує від голоду і нестачі вітамінів полярні експедиції, поселення, розташовані в неродючих місцях. В майбутньому безпідставне рослинництво буде годувати космонавтів і поселенців на інших планетах.

А поки…

Цей метод використовується наркоманами для вирощування в домашніх умовах наркомістких конопель сортів, яка так само називається «гідропоніка».

Вигляд зсередини

Принцип простий: коренева система конопель закріплюється в безплідному субстраті, і до коріння подається поживний розчин і повітря. Найпростіша гидропонічна установка виглядає так: пластикова пляшка з піском, встромлений у неї стебло конопель і регулярний полив живильним розчином. Гідропоніка складніше – рослина у відрі з керамзитом, поставлене в тарілку з розчином.

У великих оранжереях і теплицях використовуються комп’ютеризовані і механізовані системи. Домашня гідропоніка – конопля – вирощується у відносно простих пристроях, аерація яких здійснюється компресорами для акваріумів, а циркуляція розчину або взагалі не проводиться, або проводиться звичайними зануреними насосами.

Вирощування гідропоніки: тисяча і один спосіб

Субстратна гідропоніка – це метод вирощування здійснюється шляхом укорінення конопель в товстому-товстому шарі інертного субстрату – піску, гравію, мінвати, керамзиту і так далі. При даному способі вирощування шар субстрату або зрошується розчином поступово, або знаходиться в ньому постійно.

Найбільш популярний вид субстратної гідропоніки – крапельна. В якості субстрату використовується керамзит або мінеральна вата, а живильний розчин подається невеликими цівками, або краплями.

Домашні гидропонические системи для вирощування конопель зазвичай будується на цьому способі – він найбільш економічний, так як дозволяє найбільш ефективно використовувати живильний розчин.

Крапельна гідропоніка буває реверсионной і нереверсионной.

Перший спосіб полягає в тому, що розчин використовується один і той же по колу. Економічний варіант, але доводиться стежити за складом розчину і рівнем Ph. Процес з нереверсионным крапельним поливом не потребує стеження за складом і кислотністю розчину, але зате необхідно ретельно дозувати подачу живлення. У цьому випадку витрата розчину мінімальний, а його засвоєння – найбільш ефективно.

Гідропоніка періодичного затоплення полягає в тому, що коноплі кілька разів в добу «підтоплюється» живильним розчином на певний час, а потім рідина зливається назад в резервуар. Процес контролюється таймером. Вирощування гідропоніки таким способом може здійснюватися взагалі без субстрату – коноплі просто закріплюється в кришках.

Основний недолік – при поломці електричної або механічної частини коріння конопель швидко пересихають.

Фітільнимі гідропоніка підходить для невеликих рослин. Спосіб можна використовувати у тому разі, якщо за рослинами немає можливості постійно наглядати. Метод заснований на використанні капілярних сил і тут важливо підібрати матеріал гнота. Субстрат також потрібно підбирати гігроскопічний, добре утримує воду.

Цей метод не годиться для великих рослин, в тому числі і для конопель – хіба тільки на самому ранньому етапі зростання.

Гідропоніка методом підпору є проміжним варіантом між субстратным і водяним методом.

При даному способі субстрат з кореневою системою частково знаходиться в живильному розчині. Домашня гідропоніка, вирощувана цим способом, отримала широке розповсюдження завдяки простоті і економічності при вирощуванні невеликої кількості рослин. Основну складність при даному методі являє подача повітря до коріння. Власне, це основний недолік субстратних методів вирощування гідропоніки.

Вирощування конопель водяним методом здійснюється двома способами – глибоководним і методом живильного шару. Перший варіант передбачає постійне знаходження коренів в живильному розчині. Аерація здійснюється за допомогою компресора, а рослини закріплюються на плавучих платформах або жорстко кріпляться в кришці над баком. При вирощуванні конопель доводиться підводити подачу повітря під кожен кущ – інакше можуть загнити коріння.

Гідропоніка, здійснювана проточним методом живильного шару, більше підходить для водяних культур. У водяних методів є великий недолік – корені утворюють перешкоду на шляху омиває їх розчину, з-за чого починають гнити самі. Тому аерація має велике значення.

Повітряна гідропоніка(аэропоника) полягає в тому, що коренева система конопель знаходиться в повітрі, і періодично обприскується живильним розчином. Є варіант, де коріння частково знаходяться в рідині постійно або за допомогою періодичного підтоплення. Недолік такого способу в тому, що в разі поломки насосів і таймерів коріння конопель швидко пересохнуть.

Всі ці варіанти можуть утворювати сотні різновидів гидропонических систем. Прості домашні пристрої з горщиків з керамзитом і промислове вирощування культур за допомогою комп’ютерів, датчиків та спеціальних розчинів – це все гідропоніка, мистецтво вирощувати рослини без грунту.

І так, ми не пропагуємо вживання цієї гидоти.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Марихуана
Матеріали по темі


 • Куріння легких наркотиків з рослинних матеріалів

  03.11.2008

 • Правова сторона цього питання

  03.11.2008

 • Деякі факти про куріння марихуани

  03.11.2008

 • До чого ми можемо дійти

  03.11.2008

 • Історія гашишу

  09.11.2008

 • Гашишизм – це вже діагноз. Його симптоми

  09.11.2008