Одним із засобів, якими фармацевтична промисловість пропонує озброїтися кидає курцеві, є препарат під торговою назвою «Гамібазін», доступний у лікарській формі таблеток, плівки та жувальної гумки. Діюча речовина «Гамибазина» — анабазіна гідрохлорид, сіль отруйного алкалоїд, що міститься в рослині родини лободових під назвою їжовник безлисте, або іт-сегек (Anabasis aphylla).

Цей алкалоїд діє на організм подібно до нікотину, недарма їжовник служить також сировиною для отримання нікотинової кислоти (вітаміну PP). У жувальну гумку додаються ароматизатори та підсолоджувачі (цукор, патока тощо).

Дія «Гамибазина»

«Гамібазін» відноситься до фармацевтичних препаратів аналептичні спектру, які стимулюють функції дихального і судинорухового центрів головного мозку. В цьому відношенні він є прямим конкурентом для нікотину, який впливає на ті ж рецептори і біохімічні субстрати, що і анабазин. В результаті після куріння виникають неприємні симптоми передозування, що є свого роду негативною мотивацією.

Застосування та дозування «Гамибазина»

Таблетки «Гамибазина» приймають під’язиково, починаючи з 8 разів в день і поступово знижуючи дозу по низхідній схемою. Загальний курс розрахований на 25 днів. Жувальну гумку застосовують аналогічно, але починаючи з 4 разів у день. До речі, жувати її потрібно не так, як «бубль-гум». Хитрість полягає в тому, що ледь розжувавши пластинку і відчувши неприємний смак (це і є вивільняється анабазин), її потрібно припинити жувати і закласти між щокою і яснами. Плівку наклеюють на ясна або щоку з внутрішньої сторони 4-8 разів в перші 3-5 днів, потім рідше.

Куріння на час прийому «Гамибазина» обов’язково потрібно припинити!

Побічні ефекти

Можливі нудота, підвищення артеріального тиску або головний біль. Зазвичай ці симптоми минають через декілька днів. Якщо симптоми не зникають, прийом «Гамибазина» потрібно негайно припинити.

Протипоказання

«Гамібазін» не слід вживати людям, що страждають атеросклерозом, гіпертонією або кровотечами будь-якого характеру.

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Популярні матеріали


  • Настільна книга кидає палити

  • Календар кидає палити

  • План відмови від куріння