Здоровий спосіб життя-це модно і матеріально вигідно. Однак життєвий досвід, у тому числі шкідливі звички, які сформувалися за все це час, нікуди не зникнуть самі по собі — з ними доводиться боротися. Боротьба передбачає витрату сил, енергії, часу. Потрібно підключати силу волі, долати себе і власну лінь. Все це виводить людину за межі його комфорту, підвищує рівень дистресу. Не бажаючи піддавати себе стресу, люди шукають способи позбутися від чогось шкідливого, не докладаючи для цього зусиль або витрачаючи сили по мінімуму. Як раз для тих, хто хотів би кидати палити, не відчуваючи при цьому сильного дистресу, розроблена програма Facilitas.

Обговорення на форумі

Методика Facilitas

В основі Facilitas — лазеротерапія у поєднанні з акупунктурою. В описі процедури говориться, що вплив здійснюється на меридіани — в деяких навчаннях це енергетичні канали, що проходять за певними схемами через весь організм і зв’язують організм людини-єдине з енергетичне поле. Певні меридіани, згідно з цим вченням, проходять також і через якісь області головного мозку, що відповідають за формування залежностей.

Порушення взаємодії меридіанів, дисгармонія в енергетичному полі призводить до активної роботи цих областей, які пригнічують роботу сусідніх і навіть віддалених ділянок мозку (вольових, наприклад) до такої міри не дають людині повною мірою відчути емоції — щастя, радість, смуток, заважають кинути палити, навіть при бажанні. Якщо нормалізувати енергетичний потік, що проходить через меридіани, то вдасться знизити активність областей, які відповідають за залежності, людині буде легше кинути палити (або відмовитися від іншої шкідливої звички), відновиться його емоційний фон і інші системи організму.

Технологія Facilitas

У процедурі Facilitas використовується модифікована технологія акупунктурою терапії — лазерна акупунктурна рефлексотерапія. Так званий «м’який лазер з довжиною хвилі 50 мВт надає стимулирующеевлияние на акупунктурні точки, які, як вважається, пов’язані з певними структурами головного мозку, що відповідають за формування адиктивної поведінки — тяги до нікотину, алкоголю, переїдання і т. п.

Лазер впливає на ці точки за допомогою світлової хвилі, яка імпульсно подається на них. Через систему клітинного обміну і меридіани електромагнітна хвиля і викликані нею коливання нормалізують роботу головного мозку і нервової системи, відключаючи адиктивній вогнища.

Відмінність традиційної акупунктурної терапії — у використанні лазера замість голок. Це дуже актуально в наш час, коли імунітет багатьох знижений через стрессова та екології, а інфекції з легкістю «чіпляються» до людей, викликаючи простудні та шкірні захворювання. В таких умовах чим менше інвазивних — тобто пов’язаних з проникненням в людський організм — процедур, тим безпечніше в інфекційному плані. Нарешті, багато хто відмовляється від рефлексотерапії через острах голок — це цілком природне для людини почуття, і наявність альтернативи радує.

Використання Facilitas:

 • безпечно (довжина хвилі лазера підібрана дуже ретельно);
 • безболісно (людина практично нічого не відчуває, іноді можлива поява відчуття м’якого розслабляючого тепла);
 • комфортно у психологічному плані (багато засипають протягом часу, поки триває дія лазера);
 • Facilitas природним шляхом нормалізує рівень речовин, що відповідають за формування стресової відповіді, настрій. За рахунок гармонізації енергетичного обміну стабілізується обмін речовин, гормональний та емоційний фон.

Метод ефективний для зняття фізіологічної нікотинової залежності, що дозволяє уникнути симптомів, що супроводжують відмова від куріння: розлади сну, нервозність, агресивність або байдужість, головні болі і т. п.

Процедура Facilitas

Перед проходженням м’якою лазерної терапії по методу Facilitas не потрібні додаткові медичні та лабораторні обстеження. Facilitas проводиться в медичному центрі, куди потрібно буде підійти в призначений час.

Загальний час, що витрачається на процедуру Facilitas — приблизно півтори години (90 хвилин). З них протягом 30 хвилин проводиться попереднє консультування, у ході якого оцінюється ступінь нікотинової залежності, мотивація пацієнта на відмову, розробляється індивідуальний хід процедури (тривалість та інтенсивність впливу на точки). З пацієнтом проводиться бесіда, в ході якої він отримує професійну консультацію щодо процедури, її особливості, тривалості та інших, важливих для ефективності деталей. У разі необхідності (надлишкова маса, схильність до переїдання, конституціональні особливості, звичка заїдати стрес тощо) терапевт призначає додаткову стимуляцію лазером точок, що відповідають за нормалізацію апетиту і контроль над почуттям голоду, а також ділянок, вплив на які допомагає нормалізувати обмін речовин.

Вплив лазером по протоколу Facilitas проводиться в спеціальному кабінеті, який обладнаний для створення максимально комфортних умов. Положення пацієнта — напівлежачи в спеціальному м’якому кріслі, видається захисна одяг, в тому числі спеціальні окуляри. Ризик будь-яких травм, ушкоджень шкіри або очей відсутня, однак загальні вимоги безпеки вимагають дотримання саме такого регламенту, в тому числі, що стосується темних окулярів.

Лазер спрямовується на акупунктурні точки вушної раковини і затримується там певний час (індивідуальне для кожного). Під час процедури багато пацієнтів засипають або занурюються в приємне дрімотний стан. Тривалість лазеротерапії — 45 хвилин.

Останній етап Facilitas — допомога в адаптації пацієнта до нових умов. Протягом 15 хвилин терапевт пояснює, як поводитися при виникненні неприємних (стресових) ситуацій, чим можна допомогти подолати тягу закурити — наприклад, з цікавості або від нудьги, як організувати режим дня в умовах, коли сигарета не потрібна.

Протипоказання

У процедури Facilitas є протипоказання, що слід врахувати при виборі методу допомоги для лікування тютюнопаління. Частина протипоказання і обмеження є тимчасовими або суб’єктивними. Проте їх дотримання є обов’язковим. В іншому випадку терапія Facilitas може виявитися неефективною.

 • М’яка лазеротерапія Facilitas не проводиться особам з кардіостимуляторами, які страждають епілепсією різного типу, вагітним на будь-якому терміні гестації;
 • Не проводиться процедура в тому випадку, якщо є встановлений лікарем діагноз депресії і ведеться лікарська і психотерапія даного захворювання;
 • Як показав досвід, процедура неефективна в осіб, чий стаж куріння менше 5 років і хто при будь-якому стажі куріння викурює 5 і менше сигарет на добу;
 • Facilitas не проводиться особам, які перебувають у стані стресу, підвищеної тривоги;
 • Лазерна терапія Facilitas неефективна у осіб, які не мають достатньої мотивації для відмови від куріння і прийшли на процедуру за наполяганням зі сторони (подружжя, батьки, друзі тощо);
 • Відмова дотримуватися рекомендації терапевта, дані до і після процедури, а також призводить до неефективності лікування.

При дотриманні всіх цих умов ефективність процедури досягає 75% за один сеанс. У разі якщо пацієнт не має протипоказань, дотримувався всі умови і рекомендації, але повернувся до куріння протягом перших трьох місяців після проведення першого сеансу Facilitas, то йому проводиться безкоштовне повторне лікування.

Не розлучення це?

Ступінь «разводности» тієї чи іншої ситуації формує кожна людина самостійно: кому-то досвід, кому-то наука, а для когось-можливість прокричати «всі шахраї!». При цьому потрібно пам’ятати, що для того, щоб будь-яка справа, а не тільки відмова від куріння, було успішним, потрібна мотивація і особиста готовність — в даному випадку до позбавлення від нікотинової залежності.

Не сигарети винні в тому, що людина курить — винен сам курець, який з їх допомогою вирішує якісь проблеми психологічного характеру (нудьгу, агресію, бажання перекусити, проблеми спілкування тощо).

Беручи за основу будь-який метод відмови від куріння необхідно розібратися в собі і відповісти на два питання:

 • Навіщо я курю?
 • Які я отримаю особисто вигоди, якщо кину палити?

Усвідомивши це, отримавши особисту мотивацію можна кидати курити за допомогою сподобалася методики, в тому числі м’якою лазерної терапії Facilitas.

Форум

На одному з найбільших в зоні .ru форумі, присвяченому проблемі відмови від куріння — https://ne-kurim.ru/forum/ — користувачі діляться своїми історіями, розповідають, як і з допомогою чого вони кинули палити, що підтримало їх до прийняття потрібного рішення, які перешкоди були на шляху відмови і як вони з ними справлялися. В обговоренні також згадувалася процедура Facilitas як один з методів допомоги кидає палити.

Відгуки

Марк, 33 роки, Ашдод

Про методику Facilitas я дізнався, перебуваючи на навчанні в Німеччині — там вона досить відома. Пройшов сеанс і нічого не зрозумів, нічого не відчув. Ну а раз нічого немає — значить і ефекту немає, розсудив я. Однак спробував не курити і на диво, спокійно прожив без сигарет близько 10 днів. Правда, довелося завантажити себе по повній — як і рекомендували в клініці. Десь на другому тижні не-куріння мене «накрило», але буквально через пару днів, протягом яких довелося терпіти і не курити через «не можу», все пройшло. З тих пір минув рік. Не курю.

Андрій, 40 років, Москва

Я пішов кидати курити за методом Facilitas за компанію з другом. Кабінет такий симпатичний, персонал доброзичливий, все розказали, показали. Мене, правда, не прийняли, веліли спочатку підготуватися. Ну, я не особливо прагнув кинути палити, так що не засмутився. Але подивився на друга — як він без ломки кинув і тримається вже 4 місяці і здається, я теж хочу кинути курити з цим лазером.

Ціна

В середньому вартість процедури Facilitas в Росії — 8000 — 9500 рублів. Додаткове вплив з метою зниження ваги — 2000 — 3000 рублів, також пацієнт може придбати спеціальний біо-чай, підтримуючий ефект лазерної терапії.

Де?

Знайти медичні центри, що проводять цю процедуру можна на сайті http://facilitas.ru у співтоваристві www.facebook.com/Facilitas

ХОЧЕТЕ КИНУТИ ПАЛИТИ?

Тоді качайте план відмови від куріння.

З його допомогою кинути буде набагато простіше.

Аурикулорефлексотерапия від куріння
Аурикулотерапия від куріння
Рефлексотерапія від куріння
Акупунктура від куріння
Матеріали по темі


 • Легко кинути палити за допомогою “Не нашкодь”

  14.04.2016

 • Як кинути курити за допомогою голковколювання?

  04.12.2010

 • Голковколювання від куріння

  09.04.2016

 • Zerosmoke (биомагниты проти куріння)

  19.07.2016

 • Лікування куріння

  27.11.2013

 • Кліпса від куріння

  28.10.2014